ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження у справі
категорія статобліку-79
справа № 2а-2351/08
02 квітня 2008 року м. Дніпропетровськ
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Шлай А.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1до Державного нотаріуса 8-ї дніпропетровської державної нотаріальної контори ОСОБА_2про визнання незаконною відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, -
В с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить зобов'язати Державного нотаріуса 8-ї дніпропетровської державної нотаріальної контори ОСОБА_2видати їй свідоцтво про право на спадщину за законом на 1/2 частку квартири № АДРЕСА_1, після її батька - ОСОБА_3. та брата - ОСОБА_4.
У відкритті провадження в адміністративній справі має бути відмовлено з наступних підстав.
Згідно з положеннями п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Суб'єктом владних повноважень, як визначено у п.7 ч.1 ст.3 КАС України є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Окрім того, відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір. Основними ознаками змісту публічно-правових відносин є: обов'язкова участь у таких правовідносинах суб'єкта із публічно-владними повноваженнями; підпорядкування одного учасника правовідносин іншому - суб'єкту владних повноважень; імперативність у правовідносинах;домінування публічного інтересу у реалізації таких правовідносин.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову, позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на 1/2 частку квартири № АДРЕСА_1, після її батька - ОСОБА_3. та брата - ОСОБА_4.
Таким чином, основою поданого позову є приватноправовий інтерес - одержання свідоцтва про право на спащину, захист якого має відбуватись в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАС України,-
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за її адміністративним позовом до Державного нотаріуса 8-ї дніпропетровської державної нотаріальної контори ОСОБА_2про визнання незаконною відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня отримання її копії заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом десяти днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі її подання - після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Суддя А.В. Шлай