Судове рішення #2234586
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

 

 

 

 

печерський районний суд міста києва

 

 

№ 1-84/08

ПОСТАНОВА

 

30 травня 2008 року Печерський районний суд м. Києва в складі :

                        головуючого судді Квасневської Н.Д.,

                        при секретарі Долгорук С.М.,

                        з участю прокурора Бевзенко Ю.П.,

                        та адвокатів ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., уродженця с. Яхни, Велико- Половецького району Київської обл., українця, гр. України, освіта вища, одруженого, працюючого на посаді керівника відокремленого структурного підрозділу ДП КММК « Мистецький арсенал» дирекція з реконструкції та будівництва, зареєстрованого та  проживаючого в м. АДРЕСА_1, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 367 ч. 2 КК України,

ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, уродженця м. Ічня, Чернігівської обл., українця, гр. України, освіта середня-технічна, одруженого, на утриманні син 2003 року народження,  працюючого на посаді керівника виробничої дільниці-майстром приватного підприємства «ІНАПІК», зареєстрованого та проживаючого в м. АДРЕСА_2, раніше не судимого, у вчиненні злочину, передбаченого ст. 367 ч. 2 КК України,

 

ВСТАНОВИВ:

 

            ОСОБА_1., будучи службовою особою та працюючи керівником  Дирекції з реконструкції та будівництва (далі - Дирекція) - відокремленого структурного підрозділу Державного підприємства «Культурно-мистецький  та   музейний   комплекс   «Мистецький арсенал» (далі - ДП КММК «Мистецький арсенал»), у серпні 2007 року, внаслідок службової недбалості, тобто неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, зруйнував пам'ятку культурної спадщини, а саме пам'ятку архітектури національного значення за таких обставин.

        Згідно наказу № 27 генерального директора ДП КММК «Мистецький арсенал» 11.05.07 ОСОБА_1. був призначений на посаду керівника Дирекції.

 У відповідності до положення про Дирекцію, затвердженого 03.05.07 начальником ДП КММК «Мистецький арсенал» та погодженого  11.07.07 з Міністром культури і туризму України, Дирекція  створена  з  метою  виконання  функцій  замовника  підрядних  робіт  із будівництва та організації робіт із реконструкції, реставрації та введенню в дію будівель та споруд.   _

 Згідно з п.2.2. Положення, предметом діяльності Дирекції, зокрема, є оформлення дозвільних документів, необхідних для виконання будівельних робіт; укладання договорів підряду; здійснення технічного нагляду та контролю за реконструкцією, реставрацією, будівництвом об'єктів, відповідністю обсягу, вартості та якості виконаних робіт робочому проекту та кошторисам; забезпечення ефективності проектних рішень, а також дотримання вимог щодо якості рівня архітектури та містобудування.

У відповідності до п. 3.7 Положення, Дирекція має право та зобов'язана здійснювати рганізацію робіт, зокрема, із розроблення проектно-кошторисної документації та проектування, будівництва, реконструкції, ремонту, монтажу, експлуатації об'єктів із здійсненням функцій замовника.

ОСОБА_1., як керівник Дирекції, згідно із п.п. 3.3, 3.4. Положення, зобов'язаний організувати її діяльність  та забезпечити  реалізацію  функцій  Дирекції.   При цьому він здійснює управління Дирекцією та розподіляє посадові обов'язки між працівниками Дирекції.

Згідно п.п.3.3., 4.3, 4.4. Положення, ОСОБА_1. несе персональну відповідальність за результати діяльності Дирекції.          

Перелік службових обов'язків ОСОБА_1. свідчить про те, що   останній будучи керівником суб'єкта господарювання    із    державною    формою    власності, виконував організаційно-розпорядчі та адміністративні-господарські функції, і являвся таким чинок службовою особою.

ДП КММК «Мистецький арсенал» засновано на державній власності для забезпечення створення на території колишнього військового містечка № 5 ДП «Київський ремонтний завод» по вул. Мазепи (до 25.10.07 - Січневого повстання), 28-30 у місті Києві культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» (далі - Комплекс) та організації діяльності Комплексу з метою, зокрема, збереження і примноження національного культурного багатства.

У відповідності до п. 2 статуту ДП КММК «Мистецький арсенал», одними із основних напрямків діяльності підприємство є збереження української культурної спадщини та охорона об'єктів культурної спадщини в межах території Комплексу.

На території Комплексу знаходиться три пам'ятки культурної спадщина національного значення, серед яких пам'ятка архітектури національного значення - «Києво-Печерська цитадель: Земляні укріплення цитаделі з бастіонами», охоронний номер 867-А/1, що визнана постановою Ради Міністрів УРСР від 06.09.79 №442 «Про доповнення списку пам'яток містобудування і архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави» (далі - Пам'ятка).

У свою чергу, Пам'ятка, згідно із розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 17.05.02 №979 «Про уточнення меж історико-культурних заповідників і зон охорони пам'яток історії та культури» є невід'ємною частиною архітектурного заповідника комплексу пам'яток архітектури Старо-Печерської фортеці і Києво - Печорської лаври в межах оборонних споруд (валів, бастіонів, флешів), тобто розташована в охоронній зоні заповідника.

02.08.07 між ДП КММК «Мистецький арсенал» і приватним підприємством (далі - ПП) «ІНАПіК» укладено договір підряду № 09/08-ДБ від 02.08.07 на виконання робіт з інженерної підготовки території Комплексу.

За договором, ПП «ІНАПіК» зобов'язалося демонтувати усі будівлі на території Комплексу, які не є пам'ятками культурної спадщини і підлягали знесенню. Термін виконання договору ЗО жовтня 2007 року. Роботи розпочалися 03.08.07 і до 29.08.07 булс демонтовано ряд будівель, зокрема ковальський цех (далі - об'єкт №27) із прибудовами.

До прибудов об'єкту №27 примикав земляний вал Успенського бастіону (далі - Вал)-невід'ємна складова Пам'ятки.

Оскільки Вал є невід'ємною складовою Пам'ятки національного значення, він є об'єктом особливої історичної та культурної цінності.

У відповідності до ст. 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини», пам'ятки забороняється зносити чи змінювати, а статтею 26 цього закону передбачено, що консервація реставрація, реабілітація, ремонт та пристосування пам'яток національного значення здійснюється лише за наявності письмового дозволу центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини, яким є Державна служба з питань національної культурної спадщини, на підставі погодженої з ним науково-проектної документації.

Згідно з п.З ст.32 Закону України «Про охорону культурної спадщини», у межах зон охорони пам'яток забороняються будівельні та земляні роботи без дозволу органу охорони культурної спадщини.

Пунктом 4 «Порядку видачі дозволів на проведення археологічних розвідок, розкоподіл інших земляних робіт на території пам'ятки, охоронюваній археологічній території, у зонах охорони, в історичних ареалах населених місць, а також досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під землею, під водою на території України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13!03.02 №316, передбачено, що земляні роботи на об'єктах культурної спадщини проводяться лише за наявності дозволів, які видаються Міністерством культури і туризму України.

Згідно   пунктів 2.2, 3.3, 3.4, 3.7 Положення, ОСОБА_1., будучи зобов'язаним знати про вищевказаний пам'яткоохоронний статус Валу, у порушення вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини», внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, не отримав дозволів на будівельні та земляні роботи   на   Валу,   та   надав   вказівку   ОСОБА_5. знести  частину  Валу, тобто зруйнувати  Пам'ятку з метою  збільшення  площі майбутньої забудови Комплексу та використання грунту з Валу для подальших будівельних робіт на території Комплексу.

Так, 29.08.07, у першій половині дня, ОСОБА_1., використовуючи свої повноваження замовника щодо забезпечення організації виконання договору підряду № 09/08-ДБ від 02.08.07, неналежне виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, видав усне завдання майстру ПП «ІНАПіК» ОСОБА_5. щодо проведення земляних робіт на Валу, а саме: із застосуванням землерийної техніки екскаваторів та бульдозера зібрати сміття від підніжжя Валу, яке вивезти за межі Комплексу; зняти частину ґрунту з тіла валу; завантажити цей грунт на самоскиди і вивезти на територію колишнього стадіону, розташованого на території Комплексу; а також ґрунтом із валу засипати траншеї демонтованих фундаментів об'єкту №27 з прибудовами - тобто зруйнувати Пам'ятку і визначив усно межі руйнування.

При цьому, ОСОБА_1., внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків, не повідомив ОСОБА_5. про те, що Вал є Пам'яткою національного значення і що дозволи на виконання земляних та будівельних робіт на Валу відсутні.

ОСОБА_5., отримавши завдання ОСОБА_1. і незнаючі про особливий статус Валу як Пам'ятки, організував виконання земляних робіт, залучивши підпорядковані йому два екскаватори, бульдозер та п'ять вантажних самоскидів «КАМАЗ».

Того ж дня, 29.08.07, близько 13 годин, ОСОБА_5. надав усне розпорядження підлеглим співробітникам розпочати розробку Валу.

Протягом другої половини робочого дня 29.08.07 і першої половини робочого дня 30.08.07 співробітниками ПП «ІНАПіК» із використанням вищевказаної землерийної техніки, зняли частину ґрунту Валу, загрузили цей грунт на автомобілі і вивезли його у відвал на визначену ОСОБА_1. ділянку колишнього стадіону, частину ґрунту разом із будівельним сміттям вивезли за територію Комплексу - у звалище, розташоване на розі вул. Миколи Закревського та вул. Милославській у місті Києві, а частину ґрунту засипали у траншеї демонтованих фундаментів об'єкту №27 з прибудовами.

Руйнування Валу було помічено перехожими, що повідомили про це головне управління охорони культурної спадщини КМДА, співробітники якого близько 12 години 30.08.07 прибули на місце події, зафіксували факт руйнації Пам'ятки та видали припис №104 від 30.08.07 про заборону виконання робіт і фактично зупинили її руйнацію.

Злочинними діями ОСОБА_1., які виразилися у неналежному виконанні своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, було зруйновано Пам'ятку, яка є особливою історичною та культурною цінністю держави із розмірами руйнування площею 700 кв. метрів в основі Валу та вилученням 1586,3 куб. метрів ґрунту, чим державі завдано шкоду у вигляді матеріальних збитків на суму 582427 гривень 80 копійок, що більше ніж у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, тобто спричинено тяжкі наслідки.

 

ОСОБА_5. працюючи керівником виробничої дільниці - майстром приватного підприємства (далі - ПП «ІНАПіК» вчинив службову недбалість, внаслідок чого незаконно зруйнував; серпні 2007 року пам'ятку культурної спадщини, що спричинило тяжки: наслідків охоронюваним законом правам та інтересам держави.

Згідно наказу № 1 генерального директора ПП «ІНАПіК» 03.01.06 ОСОБА_5. був призначений на посаду майстра приватного підприємств; ПП «ІНАПіК».

У відповідності до посадової інструкції керівника виробничої дільниці -майстра ОСОБА_5. (надалі Інструкції), затвердженої наказом керівника ПТ «ІНАПіК», а саме пунктів 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 2.7, 2.29 на ОСОБА_5. сере, інших покладені наступні обов'язки: здійснення керівництва підлеглими працівниками; забезпечення виконання в зазначені строки завдань п< виконанню робіт; організація підготовки виробництва, забезпечена розміщення працівників контроль за додержанням технологічних регламентів оперативне виявлення і ліквідація причин їх порушення; перевірка якост виконаних робіт; здійснення заходів щодо запобіганню браку, прийнята закінчених робіт; формування дільниць, координація їх діяльності установлення та своєчасне доведення виробничих завдань працівникам ; відповідності до затверджених планів і графіків виробництва; особисте своєчасне і акуратне ведення облікових документів, передбачених Державним] будівельними нормами (далі ДБН) А.3.1.-5.96 «Організація будівельною виробництва», журналів інструктажів з охорони праці.

Крім цього, згідно пунктів 2.31, 3.31.1, 3.31.1 а, б, інструкції ОСОБА_5 зобов'язаний не допускати проведення робіт з підвищеної небезпеки, якщ< відсутній один із документів, регламентуючих організацію виконання робіт щ< плануються: договір між «Замовником» і «Виконавцем» на виконання робіт проектно-технологічна документація.

Перелік службових обов'язків ОСОБА_5. свідчить про те, щ< останній будучи керівником виробничої дільниці - майстром суб'єкт; господарювання із приватною формою власності, виконував організаційно-розпорядчі та адміністративні-господарські функції, і являвся таким чином службовою особою.

Будучи службовою особою ОСОБА_5., вчинив службову недбалість, внаслідок чого незаконно зруйнував у серпні 2007 року пам'ятку культурної спадщини за таких обставин.

22.04.05, для забезпечення створення на території колишнього військового містечка № 5 ДП «Київський ремонтний завод» по вул. Мазепи (де 25.10.07 - Січневого повстання), 28-30 у місті Києві культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» (далі - Комплекс) та організації: діяльності Комплексу з метою, зокрема, збереження і примноження національного культурного багатства, було створено Державне підприємство «Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» (далі -ДП КММК «Мистецький арсенал»).

На території Комплексу знаходяться три пам'ятки культурної спадщина національного значення, серед яких пам'ятка архітектури національною значення - «Києво-Печерська цитадель: Земляні укріплення цитаделі з бастіонами», охоронний номер 867-А/1, визнана постановою Ради Міністрів УРСР від 06.09.79 №442 «Про доповнення списку пам'яток містобудування і архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави» (далі -Пам'ятка), до складу якої входить земельний вал Успенського бастіону (далі Вал), невід'ємна складова Пам'ятки.

У свою чергу, Пам'ятка, згідно із розпорядженням Київської місько державної адміністрації від 17.05.02 №979 «Про уточнення меж історико-культурних заповідників і зон охорони пам'яток історії та культури» є невід'ємною частиною архітектурного заповідника - комплексу пам'яток архітектури Старо-Печерської фортеці і Києво - Печерської лаври в межах оборонних споруд (валів, бастіонів, флешів), тобто розташована в охоронній зоні заповідника.

02.08.07 між ДП КММК «Мистецький арсенал» і ПП «ІНАПіК» укладено договір підряду № 09/08-ДБ від 02.08.07 на виконання робіт з інженерної підготовки території Комплексу.

За договором, ПП «ІНАПіК» зобов'язалося демонтувати усі будівлі на території Комплексу, які не є пам'ятками культурної спадщини і підлягали знесенню у відповідності до переліку робіт і технічного завдання по інженерній підготовці території КММК «Мистецький арсенал» підписаного керівником дирекції з реконструкції та будівництва відокремленого структурного підрозділу ДП КММК «Мистецький арсенал» ОСОБА_1. Термін виконання договору - 30 жовтня 2007 року.

01.08.07 ОСОБА_5. наказом № 55 директора ПП «ІНАПіК» Бурмаки В.М. був призначений керівником виробничої дільниці для організації проведення робіт на території Комплексу.

В рамках виконання договору підряду № 09/08-ДБ від 02.08.07 на виконання робіт з інженерної підготовки території Комплексу 03.08.07, ОСОБА_5. організував проведення робіт на території комплексу, які у відповідності до Державних будівельних норм України (далі ДБН) 3.1-5-96 відносяться до комплексу будівельно-монтажних робіт з підготовки території будівництва, а саме роботи по розчищенню території, знесенню будівель, та до 29.08.07 підпорядкованими йому працівниками були знесені будівлі визначені ОСОБА_1., зокрема ковальський цех (далі - об»єкт №27) із прибудовами.

До прибудов об'єкту №27 примикав земляний вал Успенського бастіону (далі - Вал) - невід'ємна складова Пам'ятки, хоча проведення цих робіт укладеним договором та проектно-кошторисною документацією не було передбачено.

Оскільки Вал є невід'ємна складова Пам'ятки національного значення, він є об'єктом особливої історичної та культурної цінності.

29.08.07, у першій половині дня, ОСОБА_5. одержав від представника замовника - ОСОБА_1. усне завдання щодо проведення земляних робіт на Валу, а саме: із застосуванням землерийної техніки -екскаваторів та бульдозера зібрати сміття від підніжжя Валу, яке вивезти за межі Комплексу; зняти частину ґрунту з тіла валу; завантажити цей грунт на самоскиди і вивезти на територію колишнього стадіону, розташованого на території Комплексу; а також ґрунтом із валу засипати траншеї демонтованих фундаментів об'єкту № 27 з прибудовами - тобто знести частину Валу зруйнувавши таким чином Пам'ятку.

Того ж дня, 29.08.07, близько 13 годин, ОСОБА_5. внаслідок злочинної недбалості, тобто неналежного виконання свої службових обов'язків, в порушення вимог пунктів 1.1, 2.2 ДБН 3.1-5-96, затверджених 03.04.96 наказом № 49 Держкоммістобудування України, згідно яких будівельно-монтажні роботи з підготовки території будівництва, а саме роботи по розчищенню території, знесення будівель, повинно здійснюватися на основі попередньо розроблених рішень по організації будівництва і технології виконання робіт, які повинні бути відображені в проектно-технологічній документації, яка є невід'ємною складовою частиною документації на будівництво, поряд з проектно-кошторисною документацією та робочими кресленнями, до складу якої входить проект організації будівництва і проект виконання робіт, надав усне розпорядження підлеглим співробітникам розпочати розробку Валу.

Крім цього ОСОБА_5., будучи ознайомленим зі своєю службовою інструкцією та достеменно знаючи що у відповідності до пунктів 2.31, 3.31.1, 3.31.1 а, б, інструкції він зобов'язаний не допускати проведення будівельно-монтажних робіт з підготовки території будівництва у разі відсутності відповідного договору між «Замовником» і «Виконавцем» на виконання таких робіт та проектно-технологічної документації, внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, взагалі не ознайомився з договором підряду № 09/08-ДБ від 02.08.07, переліком робіт і технічними завданнями по інженерній підготовці території КММК «Мистецький арсенал» до цього договору, хоча мав реальну можливість ознайомитись з ними та був зобов'язаний у відповідності до покладених на нього обов'язків не допустити проведення незаконних робіт по знесенню Валу.

Також, ОСОБА_5., маючи реальну можливість виконати належним чином покладені на нього обов'язки, а саме не допустити незаконне проведення робіт на Валу у зв'язку з відсутністю договору між «Замовником» і «Виконавцем» на виконання таких робіт та проектно-технологічної документації, за відсутності у ПП «ІНАПіК» та у нього особисто будь-якої науково-проектної, проектно-кошторисної та проектно-технологічної документації щодо виконання земельних робіт на території Комплекту, і у зв'язку з цим незнаючі про особливий статус Валу як Пам'ятки, і про заборону у відповідності до ст. 22, п. З ст. 32 Закону України «Про охорону культурної спадщини» зносити чи змінювати пам'ятки, проводити будівельні та земляні роботи без дозволу органу охорони культурної спадщини, внаслідок несумлінного ставлення до своїх службових обов'язків, особисто організував виконання земляних робіт, для чого залучив спеціальну техніку, а саме два екскаватори, бульдозер та п'ять вантажних самоскидів «КАМАЗ», які перебували у його віданні.

Виконуючи завдання керівника виробничої дільниці - майстра ПП «ІНАПіК» ОСОБА_5., протягом другої половини робочого дня 29.08.07 і першої половини робочого дня 30.08.07 робітники ПП «ІНАПіК» із використанням вищезазначеної землерийної техніки, зняли частину ґрунту Валу, завантажили цей ґрунт на автомобілі і вивезли його частину у відвал на визначену ОСОБА_1. ділянку колишнього стадіону, іншу частину ґрунту разом із будівельним сміттям вивезли за територію Комплексу - у звалище, розташоване на розі вул. Миколи Закревського та вул. Милославській у місті Києві, а рештою ґрунту засипали траншеї демонтованих фундаментів об'єкту №27 з прибудовами.

Руйнування Валу було помічено перехожими, що повідомили про це головне управління охорони культурної спадщини КМДА, співробітники якого близько 12 години 30.08.07 прибули на місце події, зафіксували факт незаконної руйнації Пам'ятки та видали припис №104 від 30.08.07 про заборону виконання робіт і фактично зупинили її руйнацію.

Злочинними діями ОСОБА_5., які виразилися у неналежному виконанні свої службових обов'язків внаслідок несумлінного ставлення до них було зруйновано Пам'ятку, яка є особливою історичною та культурною цінністю держави із розмірами руйнування у відповідності до висновку судової будівельної-технічної експертизи № 9844/9845/9846 від 24.10.07 площею 700 кв. метрів в основі Валу та вилученням 1586,3 куб. метрів ґрунту, чим державі згідно висновку судової історико-культурологічної експертизи від 29.10.07 завдано шкоду у вигляді матеріальних збитків на суму 582427 гривень 80 копійок, що більше ніж у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, тобто спричинило тяжких наслідків.

 

              В судовому засіданні адвокати ОСОБА_2. та ОСОБА_3 заявили клопотання про закриття кримінальної справи та передачу підсудних ОСОБА_1. та ОСОБА_5. на поруки трудового колективу.

            Прокурор проти заявленого клопотання не заперечував.

 При вирішенні заявленого клопотання, суд враховує, такі обставини справи, як характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого підсудними злочину, злочин, передбачений ст. 367 ч. 2 КК України, віднесений кримінальним законом до категорії середньої тяжкості, особу винного, ОСОБА_1., який за місцем роботи характеризується позитивно, має постійне місце проживання та роботи, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, раніше не притягувався до адміністративної та кримінальної відповідальності, щиро розкаявся у вчиненому.

ОСОБА_5., який за місцем роботи характеризується позитивно, має на утриманні дитину 2003 р.н., має постійне місце проживання та роботи, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, раніше не притягувався до адміністративної та кримінальної відповідальності, щиро розкаявся  у вчиненому.

 

            На підставі викладеного, суд приходить до висновку про необхідність закриття кримінальної справи та передачі підсудних ОСОБА_1. та ОСОБА_5., винних у вчиненні злочину, передбаченого ст. 367 ч.2 КК України, на поруки трудового колективу.

 ОСОБА_1. на поруки колективу Державного підприємства «Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал».

 ОСОБА_5. на поруки приватного піджприємства «ІНАП і К» багатофункціональна будівельна компанія, за умови, що вони протягом року з дня передачі на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятимуться від заходів виховного характеру та не порушуватимуть громадського порядку.

            Цивільний позов залишити без задоволення. Роз»яснити позивачу про порядок звернення до суду в порядку цивільного судочинства.

            Судові витрати по справі покласти на рахунок держави.

            Керуючись ст.ст. 7-1, 10 КПК України,-

 

ПОСТАНОВИВ:

 

            Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ст. 367 ч. 2 КК України з передачею його на поруки колективу Державного підприємства «Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» за умови, що він протягом року з дня передачі на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

 

            Звільнити ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності за ст. 367 ч. 2 КК України з передачею його на поруки приватного піджприємства «ІНАП і К» багатофункціональна будівельна компанія за умови, що він протягом року з дня передачі на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.

 

Провадження по кримінальній справі закрити.

           

Міру запобіжного заходу  ОСОБА_1. та ОСОБА_5. скасувати.

           

Цивільний позов залишити без задоволення. Роз»яснити позивачу про порядок звернення до суду в порядку цивільного судочинства.

            Судові витрати по справі покласти на рахунок держави.

Речові докази по кримінальній справі залишити при матеріалах справи.

 

            Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд  м. Києва протягом 7 діб з моменту проголошення.

                       

Суддя                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація