ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
12 квітня 2012 року № 2а-5055/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Іщук І.О., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
до 3-тя особа Кабінету Міністрів України Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги заявлені про визнання бездіяльність Кабінету Міністрів України; зобов'язання вчинити певні дії, що полягають у відшкодуванні позивачу суму коштів в розмірі 332614 грн., внесених на депозит у КС «Християнська злагода»за рахунок Державного бюджету України.
Частинами 1 та 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено вимоги до позовної заяви, а саме, у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності -клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості -зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, з 1 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір», відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України «Про судовий збір». Тобто, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру розмір судового збору становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява.
Станом на 05 квітня 2012 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1094,00 грн. згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік».
Під майновими вимогами суд розуміє будь-які вимоги суб'єктів права, що пов'язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошами (грошовими коштами).
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач, просить суд зобов'язати Кабінет Міністрів України відшкодувати йому суму коштів в розмірі 332614,00 грн., внесених на депозит у КС «Християнська злагода»за рахунок Державного бюджету України.
Вказана вимога позивача має майновий характер, адже у випадку її задоволення існуватиме очевидний економічний ефект, який призведе до збільшення активів позивача.
З огляду на викладене, вимога позивача щодо зобов'язання Кабінету Міністрів України відшкодувати позивачу суму коштів в розмірі 332614,00 грн. є адміністративним позовом майнового характеру та має своїм безпосереднім наслідком зміну складу майна позивача, а тому є майновою.
Таким чином, в даному позові позивачем заявлено дві вимоги, одна з яких є немайновою (визнати протиправною бездіяльність відповідача), а інша -майновою (зобов'язати Кабінет Міністрів України відшкодувати позивачу суму коштів в розмірі 332614,00 грн., внесених на депозит у КС «Християнська злагода»за рахунок Державного бюджету України).
Із наданих позивачем матеріалів, судом не встановлено квитанції про сплачу судового збору відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України "Про судовий збір".
Також суд зазначає, що відповідно до частини 2 статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зазначені в даній ухвалі недоліки позивачу слід усунути шляхом подання до суду доказів сплати судового збору, в строк до 27 квітня 2012 року.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 87, 88, 106, 108 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк до 27 квітня 2012 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Іщук І.О.