ун. № 2608/5687/12
пр. № 2/2608/3865/12
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2012 року
Святошинський районний суд м. Києва в складі: головуючого судді - Макаренко В.В.,
при секретарі - Копчук Р.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до приватного нотаріуса ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Публічне акціонерне товариство «Приватбанк»про зобов'язання вчинити нотаріальні дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 28 березня 2012 року звернувся до Святошинського районного суду м. Києва з позовом до приватного нотаріуса ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Публічне акціонерне товариство «Приватбанк»про зобов'язання вчинити нотаріальні дії. Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що він є власником квартири АДРЕСА_1 Вказана квартира була придбана ним на прилюдних торгах по реалізації майна 23 січня 2012 року. Оскільки квартира була предметом договору іпотеки, відповідачем було накладено заборону її відчуження. Оскільки, після придбання квартири іпотеку було припинено, позивач звернувся до відповідача із заявою про зняття заборони відчуження. Проте відповідач відмовився знімати заборону та виключати зазначене майно з Єдиного державного реєстру заборони відчужень нерухомого майна.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, надав відповідні пояснення.
Відповідач на адресу суду надіслав письмові пояснення та просив розглядати справу за його відсутності.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до протоколу № 1-11200 про проведення прилюдних торгів по реалізації майна, переможцем торгів щодо реалізації однокімнатної квартири АДРЕСА_1 став ОСОБА_1 (а.с. 4).
Згідно свідоцтва про право власності, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3, квартира АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1 (а.с. 5).
Як вбачається з листа приватного нотаріуса ОСОБА_2, позивачу для вирішення питання щодо зняття заборони відчуження квартири АДРЕСА_1 рекомендовано звернутися до ПАТ «Приватбанк»або до суду (а.с. 7).
Згідно ч. 2 ст.17 Закону України «Про іпотеку»відомості про припинення іпотеки підлягають державній реєстрації в установленому законодавством порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 Закону України «Про нотаріат»одержавши повідомлення про припинення іпотечного договору, нотаріус знімає заборону відчуження.
У відповідності до ст. 593 ЦК України відомості про припинення іпотеки підлягають державній реєстрації у встановленому законом порядку.
Позивачем були надані нотаріусу ОСОБА_2 всі документи, які підтверджували припинення іпотеки.
Згідно ч. 3 п. 253 Інструкції про вчинення нотаріальних дій, на примірниках документів, що містять запис про накладення заборони щодо відчуження, нотаріусом вчиняється запис про зняття заборони, після чого про вчинення нотаріальної дії вноситься запис до реєстру для реєстрації нотаріальних дій.
Таким чином, у зв'язку з припиненням іпотеки та одержанням повідомлення про це, нотаріус повинен був виконати приписи ч. 2 ст. 17 ЗУ «Про іпотеку», ч. 1 ст. 74 ЗУ «Про нотаріат»та зареєструвати відомості про припинення іпотеки, а також зняти заборону відчуження.
Оскільки особи, які за законом повинні були звернутись до відповідача про зняття заборони зазначеного майна і виключити його з Єдиного державного реєстру заборони відчужень нерухомого майна, не звернулись до нотаріуса (а це є ПАТ «Приватбанк»), внаслідок чого було порушено майнові права позивача, суд знаходить можливим зобов'язати відповідача вчинити відповідні дії.
На підставі наведеного, враховуючи, що позивач позбавлений можливості реалізувати своє право власності на нерухоме майно, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.10,11,60,212-215 ЦПК України, Законом України «Про нотаріат», ЗУ «Про іпотеку», Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій, затвердженої наказом МЮУ від 03.04.2004р. №20/5, суд,-
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Зобов'язати приватного нотаріуса ОСОБА_2 зняти заборону відчуження квартири АДРЕСА_1 та виключити з Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна.
Виключити з Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна запис про заборону відчуження зазначеного майна.
Виключити з державного реєстру іпотек запис за № 5359853 про обтяження іпотекою нерухомого майна, а саме: квартири АДРЕСА_1.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання через Святошинський районний суд м. Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а у разі, якщо рішення було проголошено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків або після розгляду справи в апеляційному порядку Апеляційним судом м. Києва, якщо воно не буде скасоване.
СУДДЯ :