Справа № 2о-55 2007року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.09.2007 року Долинський районний суд Кіровоградської області в складі :
Головуючого судді Дранчука П.Ю.
при секретарі Кортхонджія О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м, Долинська справу за заявою прокурора Долинського р-ну в інтересах Богданівської територіальної громади про визнання відумерлою спадщини, що залишилась після смерті ОСОБА_1 та про визнання права власності Богданівської територіальної громади на вказану спадщину, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду з даною заявою, мотивуючи тим, що на території Богданівської сільської ради Долинського р-ну Кіровоградської обл. мешкала громадянка ОСОБА_1 , яка ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла , що підтверджується довідкою та актовим записом про її смерть. За життя ОСОБА_1 мала право на земельну частку (пай) , що підтверджується копією сертифікату на право на земельну частку (пай). Спадкоємці ОСОБА_1 до нотаріальної контори за прийняттям спадщини не зверталися , що підтверджується довідкою .
В судовому засіданні прокурор заяву підтримав, просить суд визнати спадщину , яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті ОСОБА_1, відумерлою та передати її Богданівській територіальній громаді.
Представник Богданівської сільської ради в судовому, засіданні підтримала заяву та просить суд задовольнити заявлені вимоги.
Заслухавши пояснення прокурора, представника Богданівської сільської ради, вивчивши письмові матеріали справи , суд дійшов висновку , що заява підлягає задоволенню .
Згідно п.8 ч.2 ст.234 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою .
Відповідно до положень ст.1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини . Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини .
Матеріалами справи встановлено такі факти та відповідні їм
2
правовідносини .
ОСОБА_1 дійсно проживала на території Богданівської сільської ради, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 p., що підтверджується довідкою виконкому Богданівської сільської ради №404/02-16 від 18.04.2007 року ( а.с. 6 ) та актовим записом про її смерть № 08 від ІНФОРМАЦІЯ_1 р.
Померла ОСОБА_1 за життя мала право на земельну частку (пай), що підтверджується копією сертифікату на земельну частку (пай) серії КР НОМЕР_1 зареєстрованого 27.02, 1997 року (а.с.4) .
Із копії довідки № 374 від 27.04.2007 року виданої Долинською державною нотаріальною конторою вбачається, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_1 заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори не надходили (а.с.5) .
На території Богданівської сільської ради родичі померлої ОСОБА_1не проживають, відомості про наявність спадкоємців відсутні, з дати опублікування оголошення в газеті "Долинські новини" (07.07.2007 р.) по 14.09.2007 року родичі померлої не відгукнулися, що підтверджується довідкою Богданівської сільської ради № 336-02-20 від 14.09.2007 р. та копією вказаного оголошення
Таким чином в судовому засіданні достовірно встановлено, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_1 мала право на земельну частку (пай), спадкоємці відсутні, після її смерті заяви про прийняття спадщини до державної нотаріальної контори не надходили. А тому, є підстави для визнання спадщини відумерлою .
На підставі викладеного , керуючись п.8 ч.2 ст, 234, ст.278 ЦПК України , суд, -
ВИРІШИВ :
Заяву прокурора Долинського р-ну в інтересах Богданівської територіальної громади про визнання відумерлою спадщини , що залишилась після смерті ОСОБА_1 та про визнання права власності Богданівської територіальної громади на вказану спадщину - задовільнити.
Визнати спадщину, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1р. після смерті ОСОБА_1 і складається з земельної частки (паю) розміром 6, 57 га вартістю 61418, 99 грн., - відумерлою та передати її Богданівській територіальній громаді Долинського р-ну Кіровоградської обл.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження та подання після цього на протязі 20-ти днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України .