Справа № 2-1243/2007p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2007 року Полтавський районний суд Полтавської області в складі: головуючого судді - Гальченко О.О. при секретарі - Пінчук З.І. з участю адвоката - ОСОБА_3
розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його тітка ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителька с. Тахтаулово Полтавського району і області. 22.05.1995р. нею на користь позивача та відповідачки складений заповіт, посвідчений секретарем Тахтаулівської сільради Полтавського району та зареєстрований в реєстрі за № 53. Згідно з заповітом сторони мають успадкувати належне померлій майно, де б воно не знаходилось та з чого б не складалось, в рівних частках. ОСОБА_4 належало домоволодіння по АДРЕСА_1 та приватизована земельна ділянка (державний акт на землю Ш-ПЛ № 015699 від 14.04.1997р.). Майже весь 2007р. він працював за кордоном в Росії, перетнув кордон, повертаючись на Україну, 22.08.07р., тобто пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини, встановлений ст.1270 ЦК України, на один день. Причини пропуску ним строку вважає поважним, тому звернувся до суду з даним позовом . Позивач просив надати йому додатковий строк для прийняття спадщини за заповітом, що відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, дав пояснення, аналогічні викладеному в позовній заяві, та просив позов задовольнити, надавши додатковий строк для прийняття спадщини - 2 тижні з моменту набрання рішенням суду законної сили .
Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні спочатку заперечувала проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що її брат знав про заповіт і мав змогу прийняти спадщину , але в ході судового розгляду позов визнала після надання позивачем зобов»язання щодо утримання в належному стані спадкового майна.
Від пр-ка третьої особи - Полтавської районної державної нотконтори надійшла заява про розгляд справи без їх участі, при вирішенні справи по суті покладається на розсуд суду (а.с.12).
Суд, заслухавши позивача, відповідачку, її представника - ОСОБА_5, адвоката ОСОБА_3, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав відповідно до ст.1272 ЦК України .
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4 - тітка позивача і відповідачки (а.с.7). Згідно заповіту від 22.05.1995р. ОСОБА_4 заповідала все належне їй майно ОСОБА_1 і ОСОБА_2(а.с.4), даний заповіт дійсний. Копію даного заповіту ОСОБА_1 отримав 05.09.07р. в Тахтаулівській сільраді Полтавського району, про що зроблено відповідний запис (а.с.4). У встановлений законом строк відповідачка прийняла спадщину. ОСОБА_1 працював за кордоном і згідно ксерокопії закордонного паспорта (а.с.8-9) перетнув кордон, повернувшись з Росії на Україну 22.08.07р., в зв»язку з чим пропустив на один день строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Так як належним чином оформити своє право на спадкування за заповітом позивач не зміг, оскільки був за кордоном України , то вказана причина судом визнається поважною та позивач має право на визначення додаткового строку -2 тижні після набрання рішенням суду законної сили для прийняття спадщини, який буде
достатнім для подання ним заяви про прийняття спадщини за місцем знаходження спадкового майна.
На підставі викладеного та відповідно до ст.ст. 15, 16, 1223,1233,1270, 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 7, 8, 10, 11, 60, 174, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити .
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк -14 днів для подання заяви про прийняття спадщини після ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Строк обраховувати з дня набрання рішення законної сили.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.