Україна
БРОВАРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
м.Бровари Справа № 1007/692/2012
Номер провадження 2-а/1007/134/2012
У Х В А Л А
«27»січня 2012 року м.Бровари Київської області
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Василишин В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в місті Броварах Київській області про визнання дій протиправними та стягнення недоотриманих сум щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни»,
в с т а н о в и в:
Перевіривши позовну заяву й додані до неї матеріали, прихожу до висновку, що вона підлягає залишенню без руху у зв'язку із тим, що не відповідає вимогам ст.106 КАС України.
За змістом ст.ст. 105, 106 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача -суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача -суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача -суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача -суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень.
У позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової особи чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовується позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В позовній заяві ОСОБА_1 просить суд зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії, починаючи з 09 березня 2011 року, при цьому позивач не вказує на поважність причин пропуску строку для звернення до суду та не просить суд поновити цей строк.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України вбачається, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Частиною 1 статті 102 КАС України передбачено, що пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Таким чином, позивачу слід надати строк на усунення недоліків в оформлені заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст.108 КАС України,
у х в а л и в:
Позовну заяву - залишити без руху.
Запропонувати позивачу не пізніше -06 лютого 2012 року усунути вказані в ухвалі недоліки, інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Київського апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В. О. Василишин
27.01.2012