Справа № 2-476/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2007 року Менський районний суд
Чернігівської області
в складі: головуючого - судді Чепнцова С. М.
при секретарі Сьоміній Ю.Ю.
з участю сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Мена_ Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням у зв'язку з відсутністю в ньому понад шість місяців без поважних причин, суд
ВСТАНОВИВ:
У липні 2007 року ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом про визнання ОСОБА_2., ОСОБА_3. , ОСОБА_4. , ОСОБА_5 такими, що втратили право користування житловим будинком, який розташований в АДРЕСА_1 у зв'язку з відсутністю в ньому понад шість місяців без поважних причин.
Свій позов мотивує тим, що син позивачки ОСОБА_6знаходився в шлюбі з ОСОБА_2, відповідачкою по справі. Протягом 2001 року син, відповідачка та її діти ОСОБА_5. , усиновлена дитина ОСОБА_7. проживали в будинку що розташований в АДРЕСА_1, половина якого з відповідною частиною надвірних будівель за договором дарування від 31 січня 1997 року належить позивачці ОСОБА_1, інша частина належить її чоловіку ОСОБА_8. Інші діти відповідачки ОСОБА_3та ОСОБА_4 проживали в іншому місці. В даний час виникла необхідність в ремонті та продажу будинку і позивачці стало відомо, що в ньому зареєстровані з 28.09.2001 року ОСОБА_2., ОСОБА_4. , ОСОБА_7, а ОСОБА_5 з 23.10.2003 року. На початку 2002 року відповідачка разом з дітьми та сином позивачки виїхали на постійне місце проживання в с. Максаки Менського району Чернігівської області де і проживали по 2005 рік.
08 листопада 2005 року шлюб між ОСОБА_6. та ОСОБА_2. був розірваний. Після розлучення син позивачки проживає в АДРЕСА_2, а відповідачка виїхала із с Максаки і місце проживання їх в позивачці не відоме. Таким чином відповідачі не проживають в будинку без поважних причин більше шести місяців, не являються членами її сім'ї, мають постійне місце проживання, тому позивачка просить визнати їх такими, що втратили право на користування житловим будинком.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Відповідачі в судове засідання не з'явились, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялись через оголошення в газеті, причини неявки суду не повідомили, тому, відповідно до ст. 74 п. 9 ЦПК України, суд вирішив розглядати справу без їх участі, за наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 71 Житлового кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом 6 місяців.
Згідно ст. 72 Житлового кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлений строк провадиться в судовому порядку.
Як встановлено в судовому засіданні, в житловому будинку, який розташованій в АДРЕСА_1 з 2002 року ніхто не проживає і будинок потребує ремонту, що підтверджується актом обстеження житлово - побутових умов будинку, виданим Депутатом Менської міської ради. Половина даного житлового будинку з відповідною частиною надвірних приміщень належить позивачці на праві власності, інша частина належить її чоловіку ОСОБА_8 на підставі свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя що підтверджується договором дарування посвідченим державним нотаріусом Менської Державної нотаріальної контори серії ААЕ № 717439 від 31 січня 1997.
Син позивачки розлучився з відповідачкою 08 листопада 2005 року, що підтверджується свідоцтвом про розірвання шлюбу НОМЕР_1від 08 листопада 2005 року, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Менського районного управління юстиції Чернігівської області. З 2005 року вони проживають окремо. Витягом з домової книги підтверджується те, що ОСОБА_2., ОСОБА_5. , ОСОБА_4. , ОСОБА_5. зареєстровані в будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1, і на даний час не зняті з реєстрації.
Довідкою, виданою 07 вересня 2007 року Менським районним судом Чернігівської області підтверджується, що до газети «Деснянська правда» було подано оголошення про виклик ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5до Менського районного суду в якості відповідачів.
В газеті «Деснянська правда» № 105 (27632) від 15 вересня 2007 року на стор. З розміщене оголошення про виклик до Менського районного суду Чернігівської області ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5в якості відповідачів.
З урахуванням зазначених обставин, суд дійшов висновку, що ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 не проживають в спірному житловому будинку АДРЕСА_1 більше шести місяців, а тому вони втратили право користуванням зазначеним житловим будинком.
Судові витрати, понесені позивачем та документально підтверджені підлягають стягненню з відповідачів на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 71, 72 Житлового кодексу України, ст. 74 п. 9, ст. ст. 88, 213, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням у зв'язку з відсутністю в ньому понад шість місяців без поважних причин - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 р.н., ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 р.н., такими, що втратили право користування житловим будинком, який розташований в АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 солідарно на користь ОСОБА_1 сплачене нею державне мито в сумі 8, 50 грн., витрати за інформаційно-технічне забезпечення в сумі 7, 50 грн., рахунок за подання оголошення в газеті «Деснянська правда» в сумі 156, 89 грн., а всього в загальному розмірі 169 (сто шістдесят дев'ять) грн. 89 коп.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Менського районного суду Чернігівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.