Судове рішення #2239182
Справа № 2-2114-1/ 07

Справа № 2-2114-1/ 07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

24 вересня 2007 року       Святошинський районний суд м. Києва у складі

головуючого                                   Миколаєць І.Ю.

при секретарі                                  Бахтіній CO.

за участю позивачки                      ОСОБА_1

відповідача                                      ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною

заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2про

стягнення аліментів,

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_13вернулась до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_1народження посилаючись на те,  що відповідач три роки проживає окремо від сім'ї та відмовляється у добровільному порядку надавати матеріальну допомогу на утримання доньки. Просить стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання дитини у твердій сумі до досягнення донькою повноліття.

У судовому засіданні позивачка підтримала свою позовну заяву.

Відповідач позов визнав та запропонував стягувати з нього 500 грн. на місяць до досягнення дочкою повноліття.

Суд,  заслухавши пояснення позивачки,  відповідача,  дослідивши матеріали справи,  дійшов висновку,  що позов підлягає задоволенню .

Відповідно до  ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до  ст. 181 Сімейного Кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері,  батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до  ст.  184 Сімейного Кодексу України,  якщо платник аліментів має нерегулярний,  мінливий дохід,  частину доходу одержує в натурі,  а також за наявності інших обставин,  що мають істотне значення,  суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено,  що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 18.08.1989 р. Відповідач є батьком ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_1народження. Відповідач разом із сім"єю не проживає три роки та не надає матеріальної допомоги позивачці на утримання дитини. На даний час відповідач тимчасово не працює і не має стабільного заробітку. Сторони у справі зробили спільну заяву у якій просять стягувати аліменти у твердій грошовій сумі у зв"зку із характером професії відповідача,  за якою він може мати нерегулярний та мінливий дохід.

З урахуванням заявлених вимог,  суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання дитини у розмірі 500, 00 грн. щомісячно.

Відповідно до вимог  ст. 88 ЦПК України суд вважає за необхідне покласти на відповідача обов'язок сплатити на користь держави судовий збір в розмірі 51

 

грн.,  а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ 7, 50 грн.,  загалом 58, 50 грн.

На підставі  ст.  ст. 180-184, 191 Сімейного Кодексу України та керуючись  ст.  ст.  10,  11,  57,  60,  209,  212-215,  218,  256,  259,  292 ЦПК України,  суд

 

ВИРІШИВ:

 

Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2народження,  уродженця м. Києва,  ідентифікаційний номер невідомий,  проживає АДРЕСА_1на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_1народження у розмірі 500, 00 грн. щомісячно,  але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку починаючи з 31 травня 2007 р. і до її повноліття.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2народження,  уродженця м. Києва,  ідентифікаційний номер невідомий,  проживає АДРЕСА_1на користь держави судовий збір 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ 7, 50 грн.,  загалом 58, 50 грн.

Рішення може бути оскаржене в Апеляційному суді м.  Києва через районний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація