Судове рішення #2245316
№2-a-93 2007 рік

№2-a-93 2007 рік.

 

ПОСТАНОВА

іменем України

 

21 вересня 2007 року                                                                                                 м Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області в складі:

головуючого судді Хорунжого І.Д.

при секретарі Дятлова А. А.

 

розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ВПРФО Зміївського РВ ГУМВС України в Харківській області до ОСОБА_1 про примусове видворення іноземця за межі України,

 

встановив :

 

У вересні 2007 року начальник ВПРФО Зміївського РВ ГУМВС України в Харківській області Харченко С.М.  звернувся до суду з адміністративним позовом,  в якому зазначив,  що відповідач ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженець м. Таш-кумир,  є громадянином Республіки Киргизії,  паспортний документ громадянина Республіки Киргизії НОМЕР_1,  виданий Кизил-Кійським МВС-50-36 Баткентської області 30.05.2002 року.

У лютому 2007 року ОСОБА_1 прибув на територію України через пропускний пункт Козача Лопань у приватних справах. Після закінченння визначеного терміну перебування,  а саме 01.05.2007 року громадянин Республіки Киргизії ОСОБА_1 своєчасно не звернувся до ОВС для узаконення свого перебування і не залишив територію України,  що є грубим порушенням Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства",  і знаходився на території України нелегально. З питань отримання статусу біженця до відділу національностей та міграції Харківської обласної державної адміністрації ОСОБА_1 не звертався.

Гарантій приймаючої сторони в Україні та власних коштів ОСОБА_1 не має.

Старший інспектор ВГІРФО Зміївського РВ ГУМВС України в Харківській області Павлов Р.В. підтримав адміністративний позов і пояснив,  що оскільки ОСОБА_1 не звертався у встановленому порядку з заявами про продовження строку перебування в Україні та ухиляється від виїзду за межі України,  просив постановити рішення про примусове видворення ОСОБА_1 за межі України з забороною в'їзду терміном на 5 років і допустити його негайне виконання.

 

2

Відповідач ОСОБА_1 в попередньому судовому засіданні адміністративний позов визнав,  не заперечує проти його примусового видворення за межі України з забороною в'їзду терміном на 5 років.

Вислухавши пояснення представника позивача,  відповідача,  дослідивши надані письмові докази,  оцінивши належність,  допустимість,  достовірність кожного доказу окремо,  а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності,  суд дійшов наступного :

Зі слів громадянина ОСОБА_1,  він прибув на територію України через пропускний пункт Козача Лопань 01.02.2007 року по паспортному документу громадянина Республіки Киргизії НОМЕР_1,  виданого Кизил-Кійським МВС-50-36 Баткентської області 30.05.2002 року . Після закінчення законного терміну не прийняв жодних заходів щодо узаконення свого перебування на території України.

Постановою судді Зміївського районного суду Харківської області від 12.09.2007 року ОСОБА_1 було визнано винним у вчиненні порушення іноземцями правил перебування в Україні,  тобто проживання за документами,  термін дії яких закінчився,  та піддано за ч.1  ст.203 Кодексу України про адміністративні правопорушення стягненню у виді штрафу в розмірі 340 грн.

У відповідністю з ч.3  ст.112 КАС України,  у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

У відповідністю зі  ст.32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства",  іноземець та особа без громадянства,  які вчинили злочин або адміністративне правопорушення,  після відбуття призначеного йому покарання чи виконання адміністративного стягнення може бути видворений за межі України.

Орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України,  якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати,  що вони будуть ухилятися від виїзду.

Оскільки відповідач ОСОБА_1,  який притягувався до адміністративної відповідальності за проживання в Україні за документами,  термін дії яких закінчився,  визнав адміністративний позов,  ці дії не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права,  свободи або інтереси,  звернення ВГІРФО Зміївського РВ ГУМВС України в Харківській області про його примусове видворення за межі України підлягає задоволенню.

У відповідністю з п.3 ч.2  ст.256 КАС України постанову належить звернути до негайного виконання.

 

3

На підставі викладеного,  керуючись  ст.32 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства ",  п.41 Постанови Кабінету Міністрів України №1074 від 29.12.1995 року,   ст. ст.6, 86, 87, 94, 98, 100, 102, 112, 158-163, 256 КАС України,  суд

 

постановив:

 

Адміністративний позов ВГІРФО Зміївського РВ ГУМВС України в Харківській області - задовольнити.

Громадянина Республіки Киргизії ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженця м. Таш-кумир,  паспортний документ громадянина Республіки Киргизії НОМЕР_1,  виданий Кизил-Кійським МВС-50-36 Банкентської області 30.05.2002 року,  - затримати і видворити з території України у примусовому порядку з забороною в'їзду терміном на 5 років.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги,  з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку,  передбаченому ч.5  ст.186 КАС України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація