Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #2249608827

Справа №295/13711/24

1-кс/295/3890/25


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.07.2025 року м. Житомир


Богунський районний суд м. Житомира

в складі: слідчого судді ОСОБА_1 ,

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянув у відкритому судовому засіданні заяву слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_3 , про самовідвід,

установив:


До провадження слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_3 надійшла заява ОСОБА_4 про перегляд за нововиявленими та виключними обставинами ухвали слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира від 24.09.2024 року по справі № 295/13711/24.

Слідчим суддею подано заяву про самовідвід.

Підставою для самовідводу зазначено те, що вимоги заяви стосуються внесення відомостей до ЄРДР відносно судді Богунського районного суду міста Житомира ОСОБА_5 , який є її колегою по роботі та з яким вона перебуваю в дружніх відносинах, що може викликати в учасників розгляду заяви сумнів у її об?єктивності та неупередженості. Тому з метою недопущення таких сумнівів під час розгляду заяви та ухвалення рішення за результатами її розгляду вважає неможливим розгляд нею заяви й заявляє собі самовідвід в її розгляді. Розгляд заяви просить проводити за її відсутності.

Дослідивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні: за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості.

За положеннями п.1 ст. 6 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод» наявність безсторонності суду (судді) має визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто те, чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у конкретній справі. Згідно з об`єктивним критерієм визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад умови, за яких були б неможливі будь-які сумніви в його безсторонності. У кожній окремій справі слід вирішувати чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, які свідчать про відсутність безсторонності суду.

Дотримання принципу безсторонності полягає, крім наведеного, у тому, що правосуддя повинне не лише здійснюватись – ще має бути видно, що воно здійснюється.

Приймаючи до уваги, що заявник просить вирішити питання про внесення відомостей до ЄРДР за обставинами, пов`язаними із діями судді Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_5 , з яким слідчий суддя ОСОБА_3 перебуває у дружніх відносинах, розгляд відповідної заяви призведе до реального конфлікту інтересів та виявлятиме відсутність безсторонності суду.

Керуючись ст. 75 КПК України, слідчий суддя,

постановив:


Задовольнити заяву про самовідвід слідчого судді Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_3

Справу № 295/13711/24 передати до канцелярії Богунського районного суду м. Житомира для визначення у порядку ст. 35 КПК України іншого судді для її розгляду.  

Ухвала оскарженню не підлягає.


Слідчий суддя         ОСОБА_1


  • Номер: 11-сс/4805/578/24
  • Опис:
  • Тип справи: кримінальне провадження з перегляду ухвал слідчих суддів апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 295/13711/24
  • Суд: Житомирський апеляційний суд
  • Суддя: Зосименко О.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.09.2024
  • Дата етапу: 01.10.2024
  • Номер: 11-сс/4805/657/24
  • Опис:
  • Тип справи: кримінальне провадження з перегляду ухвал слідчих суддів апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 295/13711/24
  • Суд: Житомирський апеляційний суд
  • Суддя: Зосименко О.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.11.2024
  • Дата етапу: 08.11.2024
  • Номер: 11-сс/4805/657/24
  • Опис:
  • Тип справи: кримінальне провадження з перегляду ухвал слідчих суддів апеляційною інстанцією
  • Номер справи: 295/13711/24
  • Суд: Житомирський апеляційний суд
  • Суддя: Зосименко О.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.11.2024
  • Дата етапу: 11.12.2024
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація