Справа № 1329/1112/12
2/1329/690/2012
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.04.2012 року
Яворівський районний суд Львівської області в складі
головуючого судді Романюка В.Ф.
з участю секретаря Мартинюк-Лобанової О.Є.
прокурора Хома Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яворові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, за участю третьої особи органу опіки та піклування служби у справах дітей Яворівської районної державної адміністрації Львівської області, про позбавлення батьківських прав, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернулась до суду з позовом, в якому просить позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що перебувала в шлюбі з відповідачем, в якому народилася дочка ОСОБА_3 У зв'язку з тим, що подружнє життя з відповідачем не склалось, 18.03.2005 р. шлюб між ними було розірвано. З моменту народження дочки, відповідач не жив проблемами сім*ї, не приймав жодної участі у вихованні дочки, не цікавився, її станом здоров*я; фізичним, духовним та моральним розвитком; не приймає участі в її утриманні. Фактично дитина не знає свого батька. У зв'язку з тим, що відповідач ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини, просить позов задоволити.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала повністю.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги заперечив. Пояснив, що з дочкою не підтримує стосунків з часу одруження позивачки з ОСОБА_5 в листопаді 2005 року, матеріально дочці не допомагав, так як не хотів турбувати колишню дружину та її нову сім»ю. Просив надати йому можливість бачитися з дочкою та відвідувати її.
Третя особа -орган опіки та піклування служби у справах дітей Яворівської районної державної адміністрації Львівської області позов, з врахуванням висновку органу опіки та піклування від 01.06.2006 р., підтримала повністю та вважає за доцільне позбавити відповідача батьківських прав відносно неповнолітньої.
Заслухавши пояснення позивача, відповідача, третю особу, висновок прокурора в задоволення позову, з'ясувавши дійсні обставини справи і причини позову, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Сторони від шлюбу мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 шлюб між сторонами було розірвано. Відповідач з листопада 2005 року не цікавиться, не займається вихованням дитини, матеріальної допомоги на утримання її не надає, жодним чином з дитиною не спілкується, не проявляє турботи. Неповнолітня дочка проживає разом з матір'ю за адресою: АДРЕСА_1 яка виконує обов'язки щодо її виховання та розвитку. Позивачка одружена з 25.11.2005 р. з ОСОБА_5, з яким має двох спільних неповнолітніх дітей. Останній подав до суду заяву в якій просить задоволити позов та повідомив про свій намір удочерити ОСОБА_3 у випадку позбавлення батьківських прав відповідача.
Як вбачається з висновку органу опіки та піклування при Яворівській райдержадміністрації від 1 червня 2006 року, батько неповнолітньої ОСОБА_3 ніколи не цікавиться життям, здоров»ям, розвитком і матеріальним забезпеченням дитини. В судовому засіданні представник органу опіки та піклування служби у справах дітей Яворівської районної державної адміністрації Львівської області підтвердив, що за час, який пройшов з моменту видачі вказаного висновку, нічого не змінилося і відповідач і надалі не займається своєю дочкою, її життям та майбутнім, матеріально не допомагає, ухиляється від виконання своїх обов*язків по вихованню дитини, тому, беручи до уваги висновок опікунської ради від 01.06.2006 р., вважає за доцільне позбавити відповідача батьківських прав.
В судовому засіданні свідки ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 засвідчили, що ОСОБА_2 починаючи з часу розлучення в березні 2005 року, життям дочки не цікавився, матеріальної допомоги на її виховання не надавав, коли дитина хворіла, він нічим дружині не допомагав та ухилявся від участі у лікуванні дочки. Вказані свідки також підтвердили те, що відповідач весь цей час не відвідував дитину, не цікавився її здоров»ям, навчанням, та є зараз взагалі чужим для неї.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач протягом тривалого часу ухиляється від виконання ним своїх обов'язків по вихованню дитини, а тому його слід позбавити батьківських прав.
На підставі ст.164 Сімейного Кодексу України та керуючись ст.ст.10, 60, 88, 212, 215, 224 ЦПК України, с у д, -
в и р і ш и в :
позов задоволити.
Позбавити ОСОБА_2, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, батьківських прав відносно неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Яворівський районний суд Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті в одному примірнику.
Суддя Романюк В.Ф.
- Номер: 2/1329/690/12
- Опис: про позбавлення батьківських прав
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 1329/1112/12
- Суд: Яворівський районний суд Львівської області
- Суддя: Романюк В.Ф.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.03.2012
- Дата етапу: 03.04.2012