Справа № 3-3783/12р.
МН № 0579/10000/12р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 квітня 2012 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Мартинов Є.О., за участю прокурора Грицака О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві адміністративну справу, яка надійшла від Київської регіональної митниці, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Німеччини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, АДРЕСА_1, студент, за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 339 МК України, -
В С Т А Н О В И В:
6 квітня 2012 о 16 год. 15 хв. на митному посту «Київ - аеропорт», під час проведення вибіркового митного контролю багажу на лінії спрощеного митного контролю залу «Приліт»КП МА «Київ»(Жуляни), з метою опитування стосовно переміщуваного багажу, після перетину білої лінії «Зеленого коридору»було зупинено громадянина Німеччини ОСОБА_2, який слідував з Мемінгена (Німеччина) рейсом № WU 6104 до м. Києва (Україна), літаком а/к «Візейр».
Під час проходження багажу через рентген-апарат у валізі, яка належить громадянину Німеччини ОСОБА_2 було виявлено предмет, зовнішньо схожий на портативний комп'ютер.
Громадянин Німеччини ОСОБА_2 був запрошений до оглядової кімнати для проведення огляду багажу та ручної поклажі.
Під час огляду валізи громадянина ОСОБА_2 було виявлено:
- планшет торговельної марки IPad MD368FD/A iPad Wi-Fi 4G 64 GB Black у коробці білого кольору з логотипом «IPad», Model A1430, IMEI НОМЕР_1 (1 шт.);
Даний предмет знаходився в дорожній валізі пасажира серед особистих речей, без ознак приховування.
Згідно ст. 252 Митного кодексу України та ст. 8 Закону України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів і транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України»від 13.09.2001 № 2681 визначено, що звільняються від оподаткування при ввезенні на територію України товари, сумарна вартість яких не перевищує 200 Євро.
Товари вартістю понад 200 Євро при переміщенні через митний кордон України підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та обкладаються податками і зборами відповідно до чинного законодавства України.
Громадянин Німеччини ОСОБА_2 своїми діями обрав порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира товарів, заборонених або обмежених до переміщення через митний кордон України, або товарів у кількостях, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України. ОСОБА_2 митної декларації не заповнював, з приводу декларування даних предметів до інспекторів митниці не звертався.
У зв'язку з викладеним, 06 квітня 2012 року за даним фактом працівниками Київської регіональної митниці було складено протокол про порушення митних правил №0579/10000/12 відносно громадянина Німеччини ОСОБА_2, за ознаками вчинення ним правопорушення, передбаченого ст. 339 МК України.
Предмет правопорушення вилучено та передано на відповідальне зберігання на склад Київської регіональної митниці за адресою: місто Київ, бульвар Івана Лепсе, 8-А.
Вартість товару, що є предметом правопорушення становить 6629,55 грн.
З письмових пояснень громадянина Німеччини ОСОБА_2, які містяться в матеріалах справи вбачається, що про норми ввозу товару йому не було відомо.
У судове засідання з'явився представник особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_4, який пояснив, що ОСОБА_2 є громадянином іншої держави, вину у вчиненому правопорушенні визнає, та просив суд суворо не карати, оскільки про норми ввозу товару на територію України йому не було відомо.
Прокурор у судовому засіданні протокол про порушення митних правил підтримав та просив безпосередній предмет порушення митних правил конфіскувати в дохід держави Україна.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, який просив притягнути гр. Німеччини ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил, приходжу до висновку, що винна ОСОБА_2, у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 339 МК України повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема: протоколом про порушення митних правил № 0579/10000/12 від 06.04.2012 року, яким зафіксовано факт вчинення гр.. ОСОБА_2 правопорушення (а.с.1-4); письмовим поясненням правопорушника, з якого вбачається, що про норми ввозу товару йому не було відомо (а.с.12); службовою запискою інспектора, який виявив даний випадок (а.с 14); іншими матеріалами справи у їх сукупності.
Таким чином, дослідивши та проаналізувавши зібрані по справі докази у їх сукупності, приходжу до висновку, що своїми діями, громадянин Німеччини ОСОБА_2 порушив порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, яким не передбачено переміщення товарів, які є предметами порушення митних правил, без заповнення митної декларації (Постанова Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 за № 748), а також порушив встановлений ст. 68 Митного кодексу порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, чим вчинив правопорушення, передбачене ст. 339 МК України.
При призначенні виду стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, обставини, що характеризують особу правопорушника, форму і ступінь його провини, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.
Згідно з вимогами ст. 339 МК України, за вчинення даного правопорушення до особи, що притягується до адміністративної відповідальності може бути застосовано стягнення у виді штрафу у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих товарів.
З урахуванням того, що ОСОБА_2 є громадянином іншої країни, вперше притягується до адміністративної відповідальності на території України, свою вину визнає, обтяжуючих обставин у судовому засіданні не встановлено, приходжу до висновку про допустимість застосування до правопорушника адміністративного стягнення у виді штрафу.
Вважаю, що саме такий вид стягнення є достатнім для виховання громадянина Німеччини ОСОБА_2 та попередження вчинення в майбутньому ним нових правопорушень.
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст. 23, 33, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 339, 386, 391 Митного кодексу України, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним громадянина Німеччини, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 339 МК України та застосувати до нього стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 1700 (тисячу сімсот) гривень, який необхідно сплатити на розрахунковий рахунок 31119149700010, Одержувач УДК СУ Солом'янського району м. Києва, МФО 820019, Ідентифікаційний код 38050812, Код платежу 21081100 на користь держави Україна.
Зобов'язати Київську регіональну митницю повернути предмет порушення митних правил -планшет торговельної марки IPad MD 368 FD/A iPad Wi-Fi 4G 64 GB Black у коробці білого кольору з логотипом «IPad», Model A1430, IMEI НОМЕР_1, кількістю 1 шт., відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0579/10000/12 від 06 квітня 2012 року, ОСОБА_2.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва на протязі десяти днів з дня її винесення. Постанова набирає чинності після закінчення строку на апеляційне оскарження та підлягає пред'явленню до виконання на протязі трьох місяців.
Суддя Солом'янського
районного суду міста Києва Мартинов Є.О.