Справа № 2- 331/ 2008 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2008 року Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Стрельченко Т.Г.,
при секретарі - Нестеренко О.В.,
з участю позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нові Санжари справу за позовом ОСОБА_1 до Новосанжарської селищної ради про визнання права власності на самочинні забудови ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Новосанжарської селищної ради про визнання права власності на самочинні забудови, посилаючись на те, що він має на праві власності житловий будинок з господарськими побудовами, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1. В даний час він бажає мати правовстановлюючі документи на вказаний житловий будинок з господарськими побудовами. При виготовленні технічного паспорту на житловий будинок, виявилося, що є самочинні забудови , що й змусило його звернутися до суду з даним позовом.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав , посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача будучи у встановленому порядку повідомлений про час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явився, суд не має відомостей про причини неявки відповідача . Позивач не заперечує проти проведення заочного розгляду справи.
Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов необхідно задовольнити , виходячи з наступного.
Відповідно до ст.. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом .
Відповідно до ч.5 ст. 376 ЦК України на вимогу власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудовано на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно технічного паспорту на садибний ( індивідуальний) житловий будинок за адресою АДРЕСА_1 власником є ОСОБА_1 (а.с. 2-5 ) .
Як вбачається з реєстраційного посвідчення Полтавського бюро технічної інвентаризації від 17.12.2002 року житловий будинок, господарські будівлі та споруди, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 зареєстровані за ОСОБА_1 на праві особистої власності на підставі договору купівлі продажу, посвідченого приватним нотаріусом Новосанжарського районного нотаріального округу від 17.04.2002 року № 666 та записано в реєстрову книгу за № 2 під № 132. ( а.с.10).
Згідно висновку КП „ Архітектор” № 29 від 27.05.2008 року самовільно збудовані: лазню „Г”, навіс „г”, літній душ „Д” та фундамент „ К” гр.. ОСОБА_1 рекомендовано узаконити.
Виходячи з наведеного та оцінивши всі обставини справи суд вважає, що можливо визнати право власності на самочинне будівництво за ОСОБА_1.
Керуючись ст..ст. 10, 82, 208, 209, 214, 215, 218, 224, 226 ЦПК України, ст. 328 , 331, 376 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Новосанжарської селищної ради про визнання права власності на самочинні забудови задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на самочинні забудови, а саме: лазню та навіс - Г-2, літній душ - Д, фундамент - К , на загальну суму 1000 грн., що розташовані за адресою АДРЕСА_1 .
Рішення може бути переглянуто судом за письмовою заявою відповідача . Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Полтавської області.
Рішення надруковане суддею власноручно і є оригіналом.
Суддя Новосанжарського
районного суду Т.Г.Стрельченко