Судове рішення #22575959

Справа № 4/2609/717/12


П О С Т А Н О В А

11 травня 2012 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Мартинов Є.О. при секретарі Моргушко Л.В. за участю прокурора Лесько С.В., захисників ОСОБА_1 та ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві справу за поданням начальника ВРКС СУ ПМ ДПС у Київській області Терещука Д.Д., погодженого з першим заступником прокурора Київської області Клюге Г.О., про обрання щодо ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України, запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, -

В С Т А Н О В И В:


До суду надійшло зазначене подання, підтримуючи і обґрунтовуючи яке в судовому засіданні начальник ВРКС СУ ПМ ДПС у Київській області Терещук Д.Д. пояснив, що ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України, за найтяжчій з яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більш ніж три роки, з 28 грудня 2011 року перебував у розшуку та перебуваючи на свободі може здійснити спроби ухилитися від слідства та суду таким чином негативно вплинути на хід розслідування кримінальної справи.

На підставі вищевикладеного начальник ВРКС СУ ПМ ДПС у Київській області Терещук Д.Д. просить суд обрати відносно обвинуваченого запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Обвинувачений ОСОБА_5 свою вину у вчиненні інкримінованих йому злочинів не визнав та просив обрати йому міру запобіжного заходу не пов'язану з позбавленням волі, пояснивши що він не має наміру ухилитися від слідства та суду.

Прокурор подання підтримав.

Захисники у судовому засіданні просили обрати щодо ОСОБА_5 запобіжний захід не пов'язаний з взяттям під варту, пояснивши, що ОСОБА_5 не має наміру ухилитися від слідства та суду. При обранні йому запобіжного заходу просили врахувати стан здоров'я обвинуваченого, склад його сім»ї, позитивні характеристики.

Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінальної справи, приходжу до висновку, що подання про обрання міри запобіжного заходу ОСОБА_5 у вигляді взяття під варту задоволенню не підлягає та вважаю, що у даному випадку щодо останнього допустимо застосувати запобіжний захід у вигляді застави, виходячи з наступних підстав.

Так, відповідно до ст. 148 КПК України, запобіжний захід застосовується до підозрюваного, обвинуваченого з метою запобігти спробам ухилитися від дізнання, слідства або суду, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність. Запобіжні заходи застосовуються за наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений буде намагатися ухилитися від слідства чи суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі чи продовжувати злочинну діяльність.

Відповідно до ст. 150 КПК України при вирішенні питання про застосування запобіжного заходу крім обставин, зазначених у ст. 148 КПК України враховуються тяжкість злочину, у вчиненні якого підозрюється, обвинувачується особа, її вік, стан здоров'я, сімейний та матеріальний стан, вид діяльності, місце проживання та інші обставини, що її характеризують.

Як вбачається з подання начальника відділу розслідування кримінальних справ ПМ ДПС в Київській області Терещука Д.Д. підстави для обрання ОСОБА_5 міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту належним чином не обґрунтовані. Суду не надані достовірні фактичні дані, які б свідчили про те, що обвинувачений, перебуваючи на свободі буде ухилятися від слідства та суду, перешкоджати встановленню істини по кримінальній справі, впливати на покази свідків, продовжувати злочинну діяльність.

При обранні міри запобіжного заходу суд зокрема враховує, що ОСОБА_5 раніше не судимий, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, де позитивно характеризується, до затримання тимчасово проживав в передмісті за адресою: АДРЕСА_2, де також позитивно характеризується.

Крім того ОСОБА_5 хворіє з 1999 року, що підтверджується випискою з історії хвороби та довідкою лікарської установи МЦ «Біофармтех», де він і по даний час перебуває на обліку з діагнозом небезпечних для життя хронічних захворювань, а саме, виразкова хвороба 12-ти палої кишки, шлунково-кишкова кровотеча.

Також у ОСОБА_5 на утриманні перебуває малолітня дитина ОСОБА_6, 2003 року народження та неповнолітній син ОСОБА_7, 1994 року народження, які навчаються в Київській міжнародній школі.

ОСОБА_5 працевлаштований та зареєстрований як фізична особа-підприємець.

З урахуванням викладених обставин, вважаю, що для забезпечення належної поведінки ОСОБА_5 останньому необхідно обрати міру запобіжного заходу саме у вигляді застави.

Згідно з вимогами ст. 154-1 КПК України, застава полягає у внесенні коштів у національній грошовій одиниці на спеціальний рахунок, визначений у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення належної поведінки особи, щодо якої застосовано запобіжний захід, її явки за викликом до органу дізнання, слідчого, прокурора або суду, а також виконання інших покладених на неї обов'язків, передбачених статтею 149-1 КПК України, з умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов'язків.

Розмір застави визначається суддею, судом з урахуванням обставин справи, майнового стану та інших даних про підозрюваного, обвинуваченого, підсудного.

Органом досудового слідства ОСОБА_5 обвинувачується у скоєнні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України.

Відповідно до п. 3 ст. 154-1 КПК України щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину розмір застави визначається в межах від чотирьох тисяч п'ятисот до сімнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В зв'язку з цим та з урахуванням матеріалів кримінальної справи, вважаю, що розмір застави у даному випадку для обвинуваченого ОСОБА_5 повинен складати сімнадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 289 000 (двісті вісімдесят дев'ять тисяч) гривень 00 копійок.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 148, 149, 149-1, 150, 154-1, 165, 165-1, 273, 274 КПК України, -


ПОСТАНОВИВ:


Подання начальника ВРКС СУ ПМ ДПС у Київській області Терещука Д.Д. про обрання щодо ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 212, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 КК України, запобіжного заходу у вигляді взяття під варту -залишити без задоволення.

Обрати запобіжний захід ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю міста Києва, громадянину України, освіти незакінченої вищої, одруженому, приватному підприємцю, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1, обвинуваченому у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України у вигляді застави у розмірі 289 000 (двохсот вісімдесяти дев'яти тисяч) гривень 00 копійок.

Не пізніше п'яти днів з дня обрання обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді застави, він зобов'язаний внести, або забезпечити внесення фізичною чи юридичною особою коштів у вигляді 289 000 (двохсот вісімдесяти дев'яти тисяч) гривень 00 копійок на депозитний рахунок Солом'янського районного суду міста Києва: Банк УДК м. Києва, МФО 820019, депозитний рахунок 37319001004186, отримувач Солом'янський районний суд міста Києва, Код ЄДРПОУ 02896762 та надати документ, що це підтверджує до Солом'янського районного суду міста Києва.

Невчинення зазначених дій у встановлений строк є підставою для розгляду питання про обрання щодо обвинуваченого ОСОБА_5 іншого запобіжного заходу.

Покласти на обвинуваченого ОСОБА_5 обов'язки, передбачені пп.1-3,6 ст. 149-1 КПК України, а саме:

- з'являтися на виклик до органу дізнання, досудового слідства, прокурора або суду, а в разі неможливості з'явитися через поважні причини - завчасно повідомляти про це посадову особу або орган, що здійснив виклик;

- не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу органу, у провадженні якого знаходиться кримінальна справа;

- повідомляти службову особу або орган, у провадженні якого знаходиться кримінальна справа, про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну, які повернути негайно, після скасування даного запобіжного заходу або покладеного обов'язку.

Роз'яснити обвинуваченому ОСОБА_5 та заставодавцю, що в разі невиконання покладених на обвинуваченого обов'язків, передбачених пп.1-3, 6 ст. 149-1 КПК України, застава буде звернена в дохід держави.

Копію постанови вручити начальнику ВРКС СУ ПМ ДПС у Київській області Терещуку Д.Д. та обвинуваченому ОСОБА_5, направити прокурору Київської області.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду міста Києва на протязі 3-х діб з дня винесення.






Суддя Солом'янського районного суду міста Києва Є. Мартинов





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація