Справа № 2-609/2007 р
РІШЕННЯ
Іменем України
03 вересня 2007 року Новопсковський районний суд Луганської області
у складі головуючого судді Р.Р. Потапенко
при секретарі О.А.Войтенко
за участю позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Новопсков справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до Новопсковського районного суду з позовом, у якому просить встановити їй додатковий строк для подачі заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини за заповітом, що відкрилася після смерті бабусі - ОСОБА_3, померлої 26.11.2002 року у вигляді будинку, розташованого по АДРЕСА_1, земельного паю, площею 6,76 га, розташованого на території Білолуцької селищної ради та грошового вкладу у розмірі 852,10 грн., який знаходиться у Новопсковському відділенні № 3124 Ощадбанку України.
У судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги та пояснила, що вона є спадкоємцем за заповітом після смерті бабусі - ОСОБА_3 її мати ОСОБА_2 є пенсіонеркою за віком, тому має обов'язкову частку у спадщині, але не претендує на неї. У встановлений законом шестимісячний строк вона не надала заяву в Державну нотаріальну контору про прийняття спадщини, оскільки знаходилася в тяжкому матеріальному становищі, так як понесла витрати на поховання бабусі, не працює, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі, та пояснила, що її мати ОСОБА_3 померла 26.11.2002 р., та лишила заповіт на ім'я її дочки ОСОБА_1 Вона є пенсіонером за віком, але на обов'язкову частку у спадщині не претендує, не заперечує проти задоволення позову.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленному ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження позивача, серії І- ЯК № НОМЕР_2, виданого 05.02.1971 р. Білолуцькою селищною радою Новопсковського району Ворошиловградської області, її матір'ю є ОСОБА_2, до шлюбу - ОСОБА_2.
Як вбачається з свідоцтва про народження ОСОБА_2, серії А № НОМЕР_3, її матір'ю є ОСОБА_3.
Зігдно свідоцтву про смерть серії 1-ЕД № НОМЕР_6, виданого 26.11.2002 р. Білолуцькою селищною радою, ОСОБА_3 померла 26.11.2002 р. Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді грошового вкладу у сумі 852,10 грн. в Новопсковському відділенні № 3124 Ощадбанку України, будинку по АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право приватної власності від 03.02.1975 p., земельного паю, площею 6,76 га, розташованого на території Білолуцької селищної ради, що підтверджується сертифікатом на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № НОМЕР_4 від 03.01.1997 р. та свідоцтвом про право власності на майновий пай серії ЛУ/10 № НОМЕР_5 від 16.07.2002 р.
Згідно заповіту від 16.01.2002 р. ОСОБА_3 все своє майно, де б воно не знаходилось та в чому б воно не полягало, та все, що буде належати їй по закону на день її смерті заповіла позивачу - ОСОБА_1.
Судом встановлено, що у встановлений законом шестимісячний строк позивач не надала заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, у звязку із цим не змогла оформити належним чином свідоцтво про право власності.
Причиною пропуску встановленого законом строку зявилося те, що позивач знаходилася в тяжкому матеріальному становищі, так як понесла витрати у зв'язку з похованням бабусі, не працює та має на утриманні трьох неповнолітніх дітей.
У відповідності зі ст. 1272 ч.3 ЦК України - за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може встановити йому додатковий строк, достатній для подачі заяви про прийняття спадщини.
Вислухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи та надані письмові докази, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки вони законні, обгрунтовані, доказово підтверджені матеріалами справи й не спростовані відповідачем.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 82, ч.4 ст.130,174,212-215,223 ЦПК України, ст. 1272 ч.3 ЦК України суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про надання додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити повністю.
Встановити ОСОБА_1 додатковий строк до 03.11.2007 року для подачі заяви до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті її бабусі - ОСОБА_3, померлої 26.11.2002 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано, а в разі подачі заяви про апеляційне оскарження -після закінчення двадцятиденного строку, встановленого для подачі апеляційної скарги, якщо така не була подана.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення апеляційному суду Луганської області через Новопсковський районний суд. Апеляційну скаргу на рішення може бути подано апеляційному суду Луганської області через Новопсковський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення.