Справа №22 -856|08 Головуючий у 1 інстанції Безсмолий Є.В. Категорія 37 Доповідач Кривохижа В. І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
3 червня 2008 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах
апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
Головуючої: Кривохижі В.І.
Суддів: Черниш Т.В.
Чорнобривець О.С.
при секретарі Салабай М.В.
за участю адвоката ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Світловодського міськрайонного суду від 24 січня 2008 року, -
ВСТАНОВИЛА:
У листопаді 2007 року ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання спадкового договору.
Зазначала, що після укладення в листопаді 2006 року спадкового договору вона проживала в квартирі відповідачки, а зрозумівши, що її у всьому обмежують і мешкати там їй не комфортно вона змушена була повернутись в свою квартиру, на підставі чого бажає розірвати укладений спадковий договір.
Рішенням Світловодського міськрайонного суду від 24 січня 2008 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Суд дійшов висновку, що в судовому засіданні представником позивача не доведено, які саме обов'язки не виконує відповідач відповідно до умов спадкового договору, який по суті відрізняється від договору довічного утримання.
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду з ухвалення нового про задоволення позовних вимог. Зазначається, зокрема, що відповідач являється невісткою, з якою вона погодилась на умови договору про купівлю нею ліків, які буде призначати лікар. Після цього вона переїхала до відповідачки, а коли взаємовідносини стали погіршуватись, вона переїхала в свою квартиру і на даний час втратила зв'язки з відповідачкою, яка не навідується до неї.
В письмових запереченнях на апеляційну скаргу відповідачка, не погоджуючись з апеляційною скаргою, зазначала, що вона повністю виконувала п.3.3.1 спадкового договору про забезпечення позивачки згідно з рецептами лікарів належними лікувальними засобами незалежно від їх вартості, що не оспорював представник позивачки. Після смерті чоловіка вона сама доглядала і утримувала свекруху, та все змінилося з появою довірителя, який не допускає її до відповідачки.
Заслухавши доповідача, пояснення представників позивача, перевіривши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що скарга не ґрунтується на законі, не спростовує висновків суду, тому не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст.1302 ЦК України за спадковим договором одна сторона (набувач) зобов'язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.
Статтею 1308 ЦК України передбачено, що спадковий договір може бути розірвано судом на вимогу відчужувача у разі невиконання набувачем його розпоряджень.
Судом встановлено, що між ОСОБА_1 (відчужувачем) та ОСОБА_2 (набувачем) укладено спадковий договір від 6.11.2006 року, посвідчений державним нотаріусом Світловодської міської державної нотаріальної контори, відповідно до умов якого відчужував передає після його смерті у власність набувачу квартиру №13, що знаходиться у АДРЕСА_1, а набувач зобов'язується виконувати розпорядження відчужувача, зазначені в цьому договорі (п.1.1), а саме: забезпечувати відчужувача згідно з рецептами лікарів належними лікувальними засобами незалежно від їх вартості ( п.3.3.1), та в разі смерті відчужувача поховати його на цвинтарі м. Світловодська Кіровоградської області (п.3.3.2).
Суд першої інстанції належним чином встановив обставини справи, дав правильну оцінку наданим доказам і відповідно до ст. ст. 1302, 1308 ЦК України дійшов обґрунтованого висновку про недоведеність позивачем невиконання відповідачем його обов'язків згідно з умовами спадкового договору. Його висновки сумніву не викликають.
Тому безпідставні доводи скарги, які були предметом розгляду в судовому засіданні і їм дана належна оцінка, висновків суду вони не спростовують.
Рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права, є законним і обгрунтованим, підстав для його скасування в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених у суді першої інстанції, немає.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу відхилити, а рішення Світловодського міськрайонного суду від 24 січня 2008 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуюча:
Судді: