Судове рішення #22669846


АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 червня 2011 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області у складі:

головуючого судді - Громіка Р.Д.

суддів - Драгомерецького М.М., Парапана В.Ф.

при секретарі - Щуровській О.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Одеси про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Одеси на постанову Київського районного суду м.Одеси від 07.09.2009р.,-


встановила:

17.07.2009 року позивачка звернулася до суду з адміністративним позовом про стягнення з відповідача щомісячну державну соціальну допомогу, як дитині війни, в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком, за період з 2006-2008рр.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що належить до соціальної групи «дітей війни» та відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання щомісячного підвищення пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Однак відповідач, у порушення закону перерахунок пенсії не здійснив, тому вона звернулася до суду за захистом своїх законних прав та інтересів.

Позивачка та відповідач просили розглянути справу за їх відсутністю (а.с.9,10).

Постановою Київського районного суду м.Одеси від 07.09.2009р. позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені частково.

В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом 1-ї інстанції норм матеріального та процесуального права, просить зазначену вказану постанову скасувати та прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.

У відповідності до вимог Закону України № 2748-VІ від 02 грудня 2010 року «Про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо передачі справ, пов'язаних із соціальними виплатами», який набрав чинності з 30 грудня 2010 року, апеляційні скарги щодо спорів, які подані до цивільних палат апеляційних судів до вказаної дати і провадження за якими не відкрито, розглядаються цими апеляційними судами в порядку адміністративного судочинства.

У зв'язку з цим справа підлягає розгляду за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду першої інстанції підлягає залишенню без змін на підставі ст.200 КАС України.

Згідно ст.200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення із додержанням норм матеріального та процесуального права.

Не може бути скасоване правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач відноситься до категорії осіб із статусом дитина війни і на нього розповсюджуються пільги та соціальні гарантії, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

У 2006-2007 рр. позивачці не підвищувалась пенсія на 30% мінімальної пенсії за віком через те, що на підставі Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» зупинялась дія ст.6 Закону України «Про соціальний статус дітей війни».

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007р. визнано такими, що не відповідають Конституції України положення п.12 ст.71, з урахуванням ст. 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік».

Відповідно до п.41 розділу ІІ Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік», дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни: 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р. зазначені положення п.41 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» визнано такими, що не відповідають Конституції України.

За змістом ст. 152 ч.2 Конституції України, закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Колегія суддів погоджується з висновком суду про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача з проведенням відповідних виплат за період з 09.07.2007р. по 31.12.2007р. та за період часу з 22.05.2008р. по 31.12.2008р.

З огляду на викладене колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно та у достатньому обсязі встановив обставини справи, і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Підстав для скасування чи зміни постанови суду першої інстанції колегія суддів не вбачає, а доводи апеляційної скарги вважає не суттєвими та такими, що висновків суду не спростовують.

Керуючись ч. 1 ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 та п. 1 ч. 1 ст. 205 КАС України, колегія суддів, -


ухвалила:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Одеси - залишити без задоволення.

Постанову Київського районного суду м.Одеси від 07.09.2009р. - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через 5-ть днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, однак може бути оскаржена у відповідності до положень діючого законодавства.



Судді апеляційного суду Одеської області: Р.Д. Громік

М.М.Драгомерецький



В.Ф. Парапан





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація