Судове рішення #22728505

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

м. Київ

26 квітня 2012 року№ 2а-4777/12/2670


Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Іщук І.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом ОСОБА_1

до Кабінету Міністрів України

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Позовні вимоги заявлені про визнання бездіяльність Кабінету Міністрів України; зобов'язання вчинити певні дії, що полягають у видачі розпорядження, яким відшкодувати позивачу суму коштів в розмірі 26560 грн., внесених на депозит у КС «Християнська злагода»з резервного фонду Державного Бюджету України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 квітня 2012 року залишено позовну заяву без руху та встановлено позивачу строк до 25 квітня 2012 року для усунення недоліків, про які вказано в ухвалі. Зазначена ухвала була отримана позивачем 18 квітня 2012 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення.

25 квітня 2012 року до суду надійшов лист від Позивача в якому зазначено, що вона звільнена від сплати судового збору відповідно до п.13 ст.3 Закону України "Про судовий збір".

Розглянувши зазначений лист судом встановлено наступне.

Відповідно до п.13 ст.3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір не справляється за подання: позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду.

Зазначена вимога положення Закону України "Про судовий збір" свідчить про те, що Позивача може бути звільнено від сплати судового збору лише у випадку звернення ним з позовними вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної саме незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів дізнання, досудового слідства, прокуратури або суду.

Водночас, позивачем заявлено вимоги про відшкодування коштів, внесених на депозит КС "Християнська злагода" до Кабінету Міністрів України. При цьому, Позивачем здійснюється посилання на те, що її визнано потерпілою від злочину у кримінальній справі № 141-2596 по обвинуваченню голови правління КС "Християнська злагода", але вклад так, і не було повернуто.

Суд звертає увагу на те, що Кабінет Міністрів України не є особою, що вчинила злочин по відношенню до Позивача. Судом не встановлено протиправності дій Кабінету Міністрів України по відношенню до Позивача, а тому підстав для застосування п. 13 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" в частині звільнення Позивача від сплати державного мита у справі адміністративної юрисдикції, суд не вбачає.

Також, суд звертає увагу позивача на існування механізму відшкодування судових витрат, встановленого ч. 1 та ч. 3 ст. 94 КАС України.


Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що Позивачем не виконано вимог ухвали суду від 10 квітня 2012 року про залишення позовної заяви без руху, тому позовна заява підлягає поверненню.

Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

З урахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід повернути позивачу в зв'язку з не усуненням недоліків позовної заяви, яку залишено без руху.

Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -


УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву повернути.

2. Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу негайно.

3. Попередити позивача, що позовні матеріали будуть йому повернуті супровідним листом рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про їх одержання після спливу терміну для оскарження ухвали про повернення позовної заяви.

4. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.


Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.


Суддя Іщук І.О.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація