Судове рішення #2274254
Справа № 2-527(08р)

Справа  № 2-527(08р)

 

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

30 травня  2008р.                                                                                      м. Вінниця

 

Вінницький районний суд в складі:

                           головуючого судді:   Андронова В.М.

                                    при секретарі:   Обревської О.А.

                                            адвоката: ОСОБА_1

                   

 з участю позивача: ОСОБА_2                              

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_2 доОСОБА_3 про визнання особи таким, що втратив право на житлом,

 

В С Т А Н О В И В:

           

ОСОБА_2 звернулась  до суду з позовом до ОСОБА_3.  про визнання таким, що втратив право на житло.

В позовній заяві  позивач зазначила, що вона є власником житлового будинку АДРЕСА_1

Крім неї в будинку проживає і зареєстрований її син ОСОБА_4, який надає їй допомогу та здійснює догляд, а також в цьому будинку є зареєстрованим її внук ОСОБА_3, який не проживав і не проживає до тепер в даному будинку.

Вона бажає оформити субсидію, але через те, що в будинку прописаний онук не може цього зробити.

Таким чином факт реєстрації відповідача за її адресою змушує нести додаткові витрати.

На її неодноразові прохання знятись з реєстрації за її адресою і зареєструватись в квартирі своїх батьків , відповідач відмовляється.

Тому позивачка змушена звернутись до суду з даним позовом.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала повністю  та просить визнати відповідача ОСОБА_3. таким, що втратив право на користування жилим приміщенням, дала аналогічні покази викладені в позові.

Адвокат ОСОБА_1, яка підтримує інтереси позивача позовні вимоги повністю підтримала і просила суд задовольнити їх.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився,  про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про його повідомлення про явку до суду. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

            Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що   позовні вимоги  підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

            Матеріалами справи встановлено, що позивачеві ОСОБА_2 на праві  приватної власності належить  будинок АДРЕСА_1, що підтверджується к/к  свідоцтва про право особистої власності (а.с.16)  та к/к технічного паспорту, де власником записана ОСОБА_2 (а.с.14)

Той факт, що відповідач по справі фактично проживає в АДРЕСА_1 підтверджується  актом обстеження фактичного проживання гр.-на ОСОБА_3. від 21.02.2008 р. (а.с.10)

Відповідно ст. 71 ЖК України відповідач втратив  право користування жилим приміщенням, так як відсутній  за місцем проживання та прописки понад шість місяців .

Відповідно до ч.2 ст. 48 Закону України “Про власність” власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння. Правовий зміст права користування жилим приміщенням не є тотожним змісту поняття реєстрації місця проживання особи.

            Так, згідно з ч.2 ст.2 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, - реєстрація місця проживання особи не може бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

            Згідно п.15 постанови Пленуму Верховного Суду України “Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя” від 1 листопада 1996 року №9, - наявність чи відсутність прописки самі по собі не можуть бути підставою для визнання права користування жилим приміщенням за особою, яка там проживала чи вселилась туди як член сім”ї наймача (власника) приміщення, або ж для відмови їй у цьому.

            Крім цього, будучи зареєстрованим в будинку і не проживаючи там, відповідач порушує ст.ст. 6,7 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, відповідно до яких, - громадяни України, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Таким чином, в судовому засіданні встановлено факт не проживання відповідача ОСОБА_3. в будинку АДРЕСА_1 понад шість місяців , однак він залишається бути зареєстрованим за даною адресою .

Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню судові витрати , які складаються з суми судового збору -8,50 грн., ІТЗ в сумі 7,50 грн. та витрат на правову допомогу, понесені позивачкою в сумі 400 грн., і які є документально підтвердженими квитанцією  №16 від 26.02.2008 р., №15 від 26.02.2008 р., №93 від 27.02.2008 р.

Керуючись ст.. 48 ЗУ “Про власність”, ст. 71, 72 ЖК України,  ст.7 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” ст.ст. 10, 11,209, 212, 214, 215, 224-226  ЦПК України, -

 

В И Р І Ш И В:

 

            Позов задовольнити.

            ВизнатиОСОБА_3 таким, що втратив право користування жилим приміщенням  будинком АДРЕСА_1

            Зобов'язати паспортний стіл Вінницького РВ УМВС України у вінницькій області зняти з реєстраціїОСОБА_3  за адресою АДРЕСА_1

            Стягнути з ОСОБА_3 судові витрати ,які складаються з : суми судового збору 8,50 грн., витрат пов'язаних з інформаційно-технічним розглядом справи в сумі 7,50 грн., та витрат на правову допомогу в сумі 400 грн. на користь ОСОБА_1

            Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги  або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

            Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

 

Головуючий

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація