Судове рішення #22745

         

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

УХВАЛА

"16" червня 2006 р.

Справа № 11/180-06-4610

 

За позовом:   Державної податкової інспекції у Малиновському районі м.Одеси; 

 

До відповідача:  Суб'єкта підприємницької діяльності-фізична особа ОСОБА_1; 

  

про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

 

Суддя  Власова С.Г.

 

Представники:

Від позивача: Боднарук М.М. (за довіреністю);

Від відповідача: не з'явився;

 

СУТЬ СПОРУ: про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

 

24.05.2006 р. за вх. № 5967 Державна податкова інспекція у Малиновському районі           м. Одеси звернулась до Господарського суду Одеської області з позовною заявою про припинення СПД - ОСОБА_1.

16.06.2006 р. за вх. № 12913 Позивачем надано додаткові документи по справі -довідку з адресного бюро, в якій зазначається, що громадянин ОСОБА_1 помер з 01.10.2001 р., тобто до звернення Позивача до господарського суду Одеської області.

У відповідності до ст. 21 Господарського процесуального кодексу України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути підприємства та організації, зазначені у статті 1 цього Кодексу. Підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням (ст. 1 ГПК).

Тобто за приписами ст.ст. 1, 21 ГПК стороною в судовому процесі можуть бути особи, які наділені господарською процесуальною правоздатністю та дієздатністю. Господарська процесуальна правоздатність визначається як здатність мати процесуальні права та нести обов'язки сторони, третьої особи, заявника. Господарською процесуальною правоздатністю володіють усі фізичні та юридичні особи на підставі їхнього права на судовий захист у господарському суді своїх прав і законних інтересів. У цьому виражається нерозривний процесуальний зв'язок між процесуальною правоздатністю і здатністю мати матеріальні права та обов'язки (цивільна правоздатність). Оскільки господарська процесуальна правоздатність тісно пов'язана з матеріально-правовою правоздатністю і з матеріальним правом, яке підлягає захисту, вона виникає одночасно з виникненням здатності мати матеріальні права. Відповідно до ст. 9 Цивільного кодексу УРСР від 18.07.1963 р., який діяв під час смерті ОСОБА_1, правоздатність громадянина виникає в момент його народження і припиняється з смертю. Отже зі смертю припиняється господарська процесуальна правоздатність і особа не може бути стороною у господарському процесі.

 

 

 

За таких обставин, з урахуванням вищевикладеного провадження у справі повинно бути припинено на підставі п. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись п.1  ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

 

УХВАЛИВ:

 

Провадження у  справі припинити.

 

 

Суддя                                                                                       Власова С.Г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація