Судове рішення #22758
29/152-06-4135

              

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"19" червня 2006 р.

Справа  № 29/152-06-4135


За позовом: СВК „Агрофірма „Буджак”

До відповідача: ВАТ „Одесаобленерго” Ізмаїльські електричні мережі Болградський РЕМ

про звільнення від сплати штрафних санкцій на суму 46385,75 грн.


Суддя                     Аленін О.Ю.

Представники сторін:

Від позивача: Мінжирян П.П. за довіреністю № 2266 від 31.05.2005р.

Від відповідача: не з’явився


Суть спору: СВК „Агрофірма „Буджак” звернувся до суду з позовом до ВАТ „Одесаобленерго” Ізмаїльські електричні мережі Болградський РЕМ, в якому просить звільнити його від сплати штрафних санкцій на суму 46385,75 грн.

Відповідач у засідання суду не з’явився, відзив на позов не надав, у зв’язку з чим  справу розглянуто у відповідності зі  ст. 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представників позивача та відповідача, оцінивши докази які мають значення для справи, - суд встановив:

Між сторонами був укладений договір № 361 від 07.06.2000р. про поставку електроенергії, згідно умов якого відповідач зобов’язався поставляти електричну енергію, а позивач зобов’язався оплачувати надану електричну енергію.

Позивач вказує, що з початку 2005 року його підприємство систематично відключали від електроенергії в зв’язку з тим, що СВК „Агрофірма „Буджак” має заборгованість за перевищення договірних величин споживання електричної енергії з 1999 року. Однак позивач не згоден з сумою боргу та стверджує, що згідно акту звірки станом на 21.06.2005р. борг СВК „Агрофірма „Буджак” перед ВАТ „Одесаобленерго” Ізмаїльські електричні мережі Болградський РЕМ становить 3900 грн. за активну електроенергію, який погашений в сумі 4000 грн.

В зв’язку з цим позивач просить звільнити його від подальшої сплати частини боргу в зв’язку з закінчення строку позовної давності, так як відповідно до угоди 120/05 від 21.02.2005р. борг позивача перед відповідачем складав 58098 грн., з яких 15281,8 грн. погашено.

Також позивач просить звільнити його від сплати штрафних санкцій за угодою № 120/05 від 21.02.2005р. в зв’язку з тим, що вказана угода не визнана позивачем, а також в зв’язку з тим, що у позивача перед відповідачем відсутні борг за активну електроенергію.

Розрахунок сум по не визнаній угоді № 120/05 від 21.02.2005р. складає загальну суму в розмірі 46385,78 грн.

Позивач стверджує, що дії відповідача щодо систематичного відключення об’єктів позивача від електропостачання є незаконними.

На думку позивача, вимоги відповідача про сплату 46385,75 грн. за актом звірки від 21.06.2005р. є незаконними та не підлягають задоволенню.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги не підлягають задоволенню, виходячи з такого.

У відповідності зі ст.1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Статтею 2 ГПК України передбачено, що господарський суд порушує справи за позовними заявами підприємств та організацій, які звертаються за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.

Згідно ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання прав; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов’язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної (немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки  Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом.

За змістом ст. 20 ГК України права та законні інтереси зазначених суб’єктів захищаються шляхом: визнання наявності або відсутності прав; визнання повністю або частково недійсними актів органів державної влади, визнання недійсними господарських угод з підстав, передбачених законом; відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів суб’єктів господарювання; припинення дій, що порушують право або створюють загрозу його порушення; присудження до виконання обов’язку в натурі; відшкодування збитків; застосування штрафних, оперативно-господарських та адміністративно-господарських санкцій; установлення, зміни і припинення господарських правовідносин; іншими способами, передбаченими законом.

Заявляючи позов до суду, позивач не визначив яким саме законом передбачені способи захисту, що обрані ним, та також не визначив в чому полягає порушення його прав та яких саме прав. Не встановлено це і судом.

Отже, виходячи з викладеного,  жодна вимога, що заявлена позивачем до суду не відповідає встановленим законом або договором способам захисту прав, а тому в позові слід відмовити повністю, що відповідає правим позиціям Вищого господарського суду України та Верховного суду України, викладеним, відповідно, в Інформаційному листі від 11.04.2005 р. № 01-8/344 та постанові від 13.07.2004 р. у справі № 10/732.

Керуючись ст.ст. 82-85,  ГПК України, суд,-


                                                            ВИРІШИВ:


В задоволенні позову відмовити повністю.


Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.


          Суддя                                                                                       Аленін О.Ю.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація