Справа № 2- 5062/ 2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 вересня 2007 року Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:
головуючого судді Білого В.М.
при секретарі Овдій О.М.
за участю позивачів
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Чернігів справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Першої Чернігівської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2007 року позивачі звернулись до суду з позовом до Першої Чернігівської державної нотаріальної контори про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Позов мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла їх мати ОСОБА_3, актовий запис НОМЕР_1 відділу РАЦС Чернігівського міського управління юстиції. На день смерті їх мати проживала в АДРЕСА_1. ОСОБА_3. на праві приватної власності належать земельні ділянки в с. Марківка Білопільського району Сумської області загальною площею 8.005 га. Після смерті матері позивачі не змогли своєчасно звернутися до нотаріальної контори для прийняття спадщини, оскільки в с. Марківка проводилась заміна державних актів на землю і їх акти були тимчасово загублені родичами. Прохають встановити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
У судовому засіданні, позивачі позов підтримали, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві. Відповідач в судове засідання не з»явився, надіславши листа з проханням розглянути справу без його участі.
Заслухавши пояснення позивачів, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав:
Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Позивачки є спадкоємцями за законом померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3.
2
Відповідно ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.
Згідно ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Як установлено в судовому засіданні, позивачі пропустили строк для прийняття спадщини у зв'язку з тим, що, в іншій місцевості проводилась заміна державних актів про право приватної власності на землю на акти нових зразків і їх акти були тимчасово загублені.
За таких обставин, суд вважає , що причини пропуску строку для прийняття спадщини можна вважати поважними.
Керуючись ст. ст. 1217, 1225, 1272 ЦК України, ст. ст.213, 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 задовольнити. Визначити ОСОБА_1, ОСОБА_2 додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини - три місяці з моменту вступу рішення суду в законну силу.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Деснянського районного суду М. Чернігова протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.