Судове рішення #2278470
Справа № 2-а-421 / 2007 року

Справа 2-а-421 / 2007 року

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

 

"14" вересня 2007 р.                        Деснянський районний суд М. Чернігова в складі:

головуючого - судді   Білого В.М.

при секретарі               Овдій О.М. ,  Адаменко А.О.

за   участю   позивача,   

представника   позивача       ОСОБА_1.,   

представника відповідача     Прокопович Т.Г, 

представника третьої особи  ОСОБА_3.

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Чернігові справу за адміністративним позовом ОСОБА_2до Чернігівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення п.45,  десятої сесії,  п'ятого скликання Чернігівської міської ради від 30.11.2006 року,

 

ВСТАНОВИВ:

 

До суду з позовом звернувся ОСОБА_1. до Чернігівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення п.45, десятої сесії, п'ятого скликання Чернігівської міської ради від 30.11.2006 року.

Позов мотивовано тим,  що 30 листопада 2006 року рішенням десятої сесії п'ятого скликання Чернігівської міської ради за протестом прокурора М. Чернігова від 08.11.2006 року скасовано п.45 рішення міської ради від 24.02.2006 року ( 21 сесії четвертого скликання) «Про надання,  вилучення і передачу земельних ділянок в межах М. Чернігова та надання дозволу на розроблення проекту водовідведення земельних ділянок» в частині вилучення з оренди ПП «Самсон» земельної ділянки площею 0,2127 га по АДРЕСА_1 та внесення змін до договору оренди земельної ділянки по АДРЕСА_1та передачі її в короткочасну оренду строком на п'ять років для експлуатації автопавільйоном ОСОБА_2.,  як земель промислового призначення.

Відповідно до  ст..377 ЦК України,  щодо особи,  яка придбала житловий будинок,  будівлю або споруду,  переходить право власності на земельну ділянку,  на якій вони розташовані,  без зміни її цільового призначення,  у розмірах,  встановлених договором.  Якщо житловий будинок,  будівля або споруда розміщені  на ділянці,   наданій  у  користування,   то  вразі  їх  відчуження  до

 

2

набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки,  на якій вони розміщені,  та частиною ділянки,  яка необхідна для її обслуговування. Крім того між позивачем та відповідачем 24.02.2006 року був вкладений договір вищевказаної земельної ділянки, який до цього часу являється дійсним та ніким не скасований. Прохає суд визнати незаконним та скасувати рішення щодо скасування п.45,  десятої сесії. п'ятого скликання Чернігівської міської ради від 30.1 1.2006 року.

В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги,  пославшись на обставини викладені в позовній заяві.

Представник відповідача позов не визнала, пояснивши, що дійсно,  30 листопада 2006 року рішенням десятої сесії п'ятого скликання Чернігівської міської ради за протестом прокурора м. Чернігова від 08.11.2006 року скасовано п.45 рішення міської ради від 24.02.2006 року ( 21 сесії четвертого скликання) «Про надання,  вилучення і передачу земельних ділянок в межах м. Чернігова та надання дозволу на розроблення проекту водовідведення земельних ділянок» в частині вилучення з оренди ПП «Самсон» земельної ділянки площею 0,  2127 га по АДРЕСА_1 та внесення змін до договору оренди земельної ділянки по АДРЕСА_1та передачі її в короткочасну оренду строком па п'ять років для експлуатації автопавільйоном ОСОБА_2., як земель промислового призначення. Дане рушення було прийнято в зв'язку з тим,  що відповідно до 4.2  ст.149 Земельного Кодексу України вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів. Таким чином ОСОБА_1. отримав в користування частину земельної ділянки,  яка вже перебувала в користуванні 1111 «Самсон» згідно договору з Чернігівською міською радою від 19.06.2003 року. Згоди про умови договору ПП «Самсон» не надавало.

Заслухавши пояснення сторін,  дослідивши матеріали справи,  суд дійшов до висновку,  що позов ОСОБА_2до Чернігівської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення п.45,  десятої сесії,  п'ятого скликання Чернігівської міської ради від 30.11.2006 року не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до  ст.. 124 Земельного Кодексу України передача в оренду ділянок,  що перебувають у державній або комунальній власності,  здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Згідно  ст.. 151 Земельного Кодексу України юридичні особи,  зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, зобов'язані до початку проектування погодити з власниками землі і землекористувачами, радами відповідного рівня місце розташування обакта, розмір земельної ділянки та умови її вилучення (викупу).

Як встановлено в судовому засіданні на час прийняття п.45 рішення міської ради від 24.02.2006 року ( 21 сесії четвертого скликання) «Про надання,  вилучення і передачу земельних ділянок в межах м. Чернігова та надання дозволу па розроблення проекту водовідведення земельних ділянок» в частині вилучення з оренди ПП «Самсон» земельної ділянки площею 0,  2127 га по АДРЕСА_1 та внесення змін до договору оренди земельної ділянки

 

3

по АДРЕСА_1та передачі її в короткочасну оренду строком на п»ять років для експлуатації автопавільйоном ОСОБА_2., як земель промислового призначення діяв договір оренди від 19.06.2003 року №2018 між міською радою та ПП «Самсон» на земельну ділянку площею 2,  352 га по АДРЕСА_1,  земельна ділянка площею 0, 2127 га вилучена у ПП «Самсон» без згоди землекористувача,  що є прямим порушенням норм Земельного Кодексу України.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.ст. 124,  151 Земельного Кодексу України, ст.ст. 99,  100,  160,  163,  КАС України,  суд ,  -

 

ПОСТАНОВИВ:

 

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2до Чернігівської міської ради про визнання незаконним та скасування п.45 рішення десятої сесії,  п'ятого скликання Чернігівської міської ради від 30.11.2006 року в частині вилучення з оренди ПП «Самсон» земельної ділянки площею 0,2127 га по АДРЕСА_1 та внесення змін до договору оренди земельної ділянки по АДРЕСА_1та передачі її в короткочасну оренду строком на п'ять років для експлуатації автопавільйоном ОСОБА_2.,  як земель промислового призначення - відмовити повністю.

Постанова суду може бути оскаржена після її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду,  шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10 денний строк з моменту винесення постанови,  та послідуючої подачі апеляційної скарги в 20 денний строк з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація