Судове рішення #22813739

Придніпровський районний суд м.Черкас



Придніпровський районний суд м.Черкаси



14.05.2012 року номер справи 2314/278/12


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И



05 березня 2012 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:

головуючого: судді Степаненка О.М.,

при секретарі Осадчому О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа орган опіки та піклування Черкаської міської ради про визнання права проживання в квартирі, усунення перешкод в користуванні житлом, встановлення порядку користування квартирою, -

в с т а н о в и в:

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що 27.01.2007 року вона уклала шлюб з ОСОБА_2, про що свідчить свідоцтво про реєстрацію шлюбу відділом РАЦС м. Черкаси від 27.01.2007 року, актовий запис №97. Як члени сім'ї наймача вони із сином поселилися на постійне проживання в квартиру АДРЕСА_1.

На даний час сімейні відносини напружені, відповідач поділив квартиру і свою більшу кімнату закрив на замок. Вона з сином проживає в меншій кімнаті, що унеможливлює поставити ще один диван чи ліжко.

Квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_2

Вважає за необхідне визначити в судовому порядку порядок користування квартирою та проведення оплати за проживання, тобто необхідно провести розділ розрахункових рахунків на квартиру відповідно виділеної в користування жилої та іншої площі, комунальних послуг.

Просить визнати за нею, ОСОБА_1 та її неповнолітнім сином ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, як членів сім'ї власника, право на проживання в АДРЕСА_1, що знаходиться у власності ОСОБА_2 Усунути перешкоди в користуванні нею ОСОБА_1 і її сином ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, квартирою АДРЕСА_1, а саме надати доступ до всіх кімнат квартири шляхом зняття замків на дверях і заборонити встановлювати такі замки відповідачу. Встановити порядок користування приміщеннями в квартирі АДРЕСА_1, виділивши їм із сином в користування більшу кімнату в квартирі і відповідно площі користуван ня квартирою та отриманням послуг розділити розрахункові рахунки на квартиру та комунальні послуги. Судові витрати по справі покласти на відповідача.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, просила їх задоволити.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи, а тому на підставі ст. 224 ЦПК України суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є власником квартири АДРЕСА_1.

Позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 перебувають у шлюбі відповідно до відомостей свідоцтва про шлюб від 27.01.2007 року, виданого відділом ореєстрації цивільного стану по місту Черкаси Черкаського міського управління юстиції Черкаської області.

Відповідно до довідки КП «Придніпровської служби утримання будинків»в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані відповідач ОСОБА_2, позивач ОСОБА_1, син позивачки ОСОБА_4

Відповідно до ч. 4 ст. 9 ЖК України, житлові права охороняються законом, за винятком випадків, коли вони здійснюються в суперечності з призначенням цих прав чи з порушенням прав інших громадян, або прав державних і громадянських організацій.

Згідно положень ст. 150 ЖК громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд.

Члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, згідно ст. 156 ЖК, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. За згодою власника будинку (квартири) член його сім'ї вправі вселяти в займане ним жиле приміщення інших членів сім'ї. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей згоди власника не потрібно. До членів сім'ї власника будинку (квартири) належать особи, зазначені в частині другій статті 64 цього Кодексу. Припинення сімейних відносин з власником будинку (квартири) не позбавляє їх права користування займаним приміщенням.

За таких підстав, позивач ОСОБА_1 та її син ОСОБА_4 мають право на проживання у спірній квартирі з наділенням рівних прав та обов'язків разом із власником ОСОБА_2

Суд, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, вважає, що позовні вимоги позивача ОСОБА_1 підлягають до часткового задоволення.

Так, квартира підлягає поділу в натурі, про що свідчить план квартири згідно технічного паспорту. Вказана квартира складається із двох кімнат житловою площею, відповідно 17,1 кв.м. та 11,8 кв.м. Варіант запропонований позивачем передбачає можливість виділити сторонам ізольовані жилі приміщення з самостійними виходами, які можуть використовуватися як окремі квартири. Виділення більшої кімнати позивачеві площею 17,1 кв.м. в користування згідно плану квартири, її розташування та розташування інших приміщень, а також з урахуванням проживання її сина ОСОБА_4 разом з нею, -можливий. Порушень прав відповідача ОСОБА_2, якому запропоновано виділення меншої кімнати площею 11,8 кв.м., не встановлено.

За таких досліджених обставин, суд знаходить справедливим визначення варіанту користування квартирою, вказаним позивачем у заяві з подальшим розділенням розрахункових рахунків на оплату за користуванням житлом та оплати комунальних послуг.

Коридори, кухню, ванну кімнату і туалет, суд вважає правильним залишити в спільному користуванні сторін.

Крім того, відповідно до положень ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.

Вимоги позивача щодо усунення перешкоди в користуванні нею, ОСОБА_1 і її сином ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, квартирою АДРЕСА_1, шляхом надання доступу до всіх кімнат квартири шляхом зняття замків на дверях і заборонити встановлювати такі замки відповідачу, не підлягають до задоволення з підстав їх недоведеності.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 316, 317, 321, 325 ЦК України, ст. ст. 9, 150, 156, 158, 160 ЖК України, ст. ст. 8, 10, 11, 60, 61, 212, 213, 215, 223, 224-233 ЦПК України, суд,-

в и р і ш и в:

Позов задоволити частково.

Встановити порядок користування в квартирі АДРЕСА_1, яким виділити в користування ОСОБА_1 Теодозіїні, ОСОБА_4 житлову кімнату № 7 площею 17,1 м2.

В користування ОСОБА_2 виділити житлову кімнату № 6 площею 11,8 м2.

Решту приміщень загального користування коридори, кухню, туалет і ванну кімнату залишити у спільному користуванні.

В решті позовних вимог відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя: О. М. Степаненко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація