Справа №1-68 2007р.
ВИРОК
I ME НЕМ УКРАЇНИ
24 травня 2007 р. м. Тлумач
Тлумацький суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої-судді Бондаренко Г.Ю. секретаря - Скавінської М. М. з участю прокурора - Соф'як А.В. адвоката - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тлумач справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженки м. Кам'янка, Черкаської області, мешканки АДРЕСА_1, українки, з середньою освітою, не одруженої, має на утриманні двоє малолітніх дітей, безпартійна, судиму Долинським районним судом Івано-Франківської області 16.07.2003 року за ст. 185 ч.3 КК України до шести років позбавлення волі, звільнена по відбуттю покарання 22.12.2006 року, гр. України, за ст. 15- 185 ч.3 КК України .
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженку і мешканку АДРЕСА_2, циганку, неграмотну, не одружену, безпартійну, в минулому не судиму, гр. України, за ст. 15- 185 ч.3 КК України, суд, -
встановив:
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вчинили замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжку), за попередньою змовою групою осіб з проникненням в житло.
Злочин було скоєно при слідуючих обставинах : 16.02.2007 року близько 10 год. ОСОБА_2 і ОСОБА_3 зайшли в літню кухню господарства ОСОБА_4 по АДРЕСА_3, двері, якої не були зачинені на замок.
Знайшовши ключ від житлового будинку, відкрили двері, проникли в приміщення будинку звідки намагалися викрасти золоті вироби, але свої злочинні дії не довели до кінця з причин, що не залежали від їхньої волі, були затримані господарем.
Підсудні ОСОБА_2 та ОСОБА_3 визнали себе винними в скоєнні інкримінованого їм злочину та дали показання на ствердження в повному обсязі вищенаведених обставин, розкаюються у вчиненому.
У відповідності з ст. 299 КПК України суд не досліджував докази стосовно фактичних обставин справи, які підсудні ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не оспорюють, правильно розуміючи зміст цих обставин, за відсутністю сумнівів в добровільності та істинності їх позиції.
Грунтуючись на показаннях підсудних ОСОБА_2 , ОСОБА_3, суд вважає доведеною їх вину в замаху на таємне викрадення чужого майна (крадіжку) за попередньою
-2-
змовою групою осіб з проникненням в житло, а тому їх дії слід кваліфікувати за ст. ст. 15, 185 ч.3 КК України.
Враховуючи ступінь тяжкості вчиненого підсудною ОСОБА_2 злочину, те що вона раніше притягалася до кримінальної відповідальності, посередньо характеризується по місцю проживання, має на утриманні двоє малолітніх дітей, викрадене повернуто, щиро розкаюється у вчиненому.
За наявності наведених обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчинення злочину, з урахуванням особи винної, виходячи з принципу, що покарання має бути призначене необхідне і достатнє для виправлення підсудної суд вважає, що їй слід призначити покарання нижче від найнижчої межі встановленої санкцією ст. ст. 15, 185 ч.3КК України.
Враховуючи ступінь тяжкості вчиненого підсудною ОСОБА_3 злочину, те що вона вперше притягається до кримінальної відповідальності, позитивно характеризується за місцем проживання, викрадене повернуто, щиро розкаюється у вчиненому.
За наявності наведених обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчинення злочину, з урахуванням особи винної, суд вважає, що при призначенні покарання підсудній ОСОБА_3 слід перейти на підставі ст. 69 КК України до іншого, більш м'якого виду покарання не зазначеного в санкції ст. ст. 15, 185 ч.3 КК України - у виді арешту.
На підставі ст. 72 КПК України в строк відбуття покарання кожної підсудної, належить врахувати час їхнього попереднього ув'язнення - обом із 16.02.2007 року.
Питання речових доказів вирішити у відповідності ст. 81 КПК України.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винною за ст. ст. 15-185 ч.3 КК України та із застосуванням ст. 69 КК України призначити їй покарання - 2 (два) роки позбавлення волі.
ОСОБА_3 визнати винною за ст. ст. 15-185 ч.3 КК України та із застосуванням ст. 69 КК України призначити їй покарання у виді арешту - 5 (п'ять) місяців.
Запобіжний захід засудженим ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до набуття вироком законної сили залишити попередньо обраний - взяття під варту і строк відбуття покарання рахувати із 16.02.2007 року.
Речові докази : матерчасті та медичні рукавички, які знаходяться при справі, після набуття вироком законної сили - знищити.
Дві сережки з жовтого металу, які знаходяться на відповідальному зберіганні у потерпілої, після набуття вироком законної сили - передати ОСОБА_4.
На вирок може бути подана апеляція до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 15 діб з моменту проголошення, а засудженими - в це й же термін з моменту отримання копії вироку, через Тлумацький районний суд.