Справа № 22-а-1528-Ф/07 Головуючий суду першої інстанції Панченко О.І.
Суддя-доповідач суду апеляційної інстанції Мудрова В.В.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
у м. Феодосії
УХВАЛА
про залишення без розгляду апеляційної скарги
11 вересня 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії в складі:
головуючого - судді Моісеєнко Т.І.,
суддів Мудрової В.В, Мамасуєвої Л.О.,
при секретарі Брежнєвій O.K.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії клопотання військової частини А 0156 про поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження постанови Феодосійського міського суду АР Крим від 12 липня 2007 року у справі адміністративної юрисдикції за адміністративним позовом ОСОБА_1 до військової частини А 0156 про стягнення компенсації замість продовольчого пайка з урахуванням індексу інфляції,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до в/ч А 0156 про стягнення компенсації замість продовольчого пайка з урахуванням індексу інфляції.
Постановою Феодосійського міського суду АР Крим від 12 липня 2007 року вказаний позов був задоволений.
6 серпня 2007 року в/ч А 0156 з пропуском строку апеляційного оскарження подало апеляційну скаргу, в якій просить зазначену постанову скасувати і прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позову. Одночасно з апеляційною скаргою відповідачем було подане клопотання про поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження вказаної постанови суду.
Перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про необхідність відхилення клопотання в/ч А 0156 та залишення апеляційної скарги без розгляду.
Відповідно до вимог частини 3 статті 186 КАС України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно з частиною 6 наведеної статті апеляційна скарга подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
На підставі частини 1 статті 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, заява про апеляційне оскарження постанови суду відповідачем не подавалась, а апеляційна скарга була подана 6 серпня 2007 року (а.с. 18), тобто з пропуском строку, передбаченого частиною 3 статті 186 КАС України.
2
У клопотанні про поновлення строку апеляційного оскарження вказаної постанови суду відповідачем зазначено, що апеляційна скарга подається з пропуском встановленого строку апеляційного оскарження через неможливість оплати судового збору при поданні скарги (а.с. 21).
Зазначена обставина не свідчить про пропуск відповідачем строку апеляційного оскарження вказаної постанови з поважних причин, оскільки надані ним докази, а саме - додана до апеляційної скарги постанова про арешт рахунків боржника, не є безспірним доказом того, що усі рахунки відповідача були арештовані та у нього не було можливості подати скаргу у строк, передбачений КАС України.
Враховуючи наведене, керуючись частинами 3 і 6 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів
УХВАЛИЛА:
У задоволенні клопотання військової частини А 0156 про поновлення пропущеного строку апеляційного оскарження постанови Феодосійського міського суду АР Крим від 12 липня 2007 року відмовити.
Апеляційну скаргу військової частини А 0156 на постанову Феодосійського міського суду АР Крим від 12 липня 2007 року у справі адміністративної юрисдикції за адміністративним позовом ОСОБА_1 до військової частини А 0156 про стягнення компенсації замість продовольчого пайка з урахуванням індексу інфляції без розгляду.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена до безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом одного місяця після набрання нею законної сили.