Придніпровський районний суд м.Черкас
Придніпровський районний суд м.Черкаси
24.05.2012 року Справа № 2314/2004/12
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
У Х В А Л А
1 березня 2012 року Придніпровський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого - Степаненка О.М.,
при секретарі - Осадчому О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_2 про роз’яснення рішення суду від 10.02.2012 року за позовом ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, третя особа ОСОБА_3 про визнання права власності на самочинне будівництво, -
в с т а н о в и в:
Рішенням Придніпровського районного суду м. Черкаси від 10.02.2012 року позов ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, третя особа ОСОБА_3 про визнання права власності на самочинне будівництво задоволено, визнано за позивачем ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з підвалом та мансардою літ. «А-2», що знаходиться по вул. Гоголя, 374 в місті Черкаси.
29.02.2012 року представник позивача адвокат ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про роз’яснення вказаного рішення в частині його реєстрації, так як КП «Черкаське обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації»відмовляється реєструвати та приймати реєстрацію. Просить роз’яснити суть вказаного рішення.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, рішення суду від 10.02.2012 року вважає за можливе дати роз’яснення щодо виконання вказаного рішення.
Частина 1 статті 221 ЦПК України передбачає, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
В судове засідання сторони не з’явились, що у відповідності із ч.3 ст. 221 ЦПК України не перешкоджає розгляду питання про роз'яснення рішення суду.
Так, відносини, пов'язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно всіх форм власності, їх обмежень та правочинів щодо нерухомості регулюються нормами Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»від 01.07.2004 року № 1952-1V, що визначено ст. 1 цього Закону.
Відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону України від 01.07.2004р. №1952-ІУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру, реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.
Відповідно до частини 1 статті 14 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Зазначені норми чітко визначають порядок та обов’язковість виконання судових рішень, при цьому вказані норми не містять посилань на можливість встановлення певного порядку Кабінету Міністрів України чи будь-яким з міністерств для виконання рішеннь суду.
Залежно від юридичної сили нормативно-правових актів, яка визначається місцем правотворчого органу в державному апараті, вирізняють ієрархічну вертикальну структуру законодавства України, в якій залежно від юридичної сили, нормативно-правові акти поділяються на два види: закони та підзаконні нормативно-правові акти. Цивільно-процесуальний кодекс України являється кодифікованим законом, а наказ Міністерства юстиції України є підзаконним нормативно-правовим актом, який повинен прийматись на основі і на виконання законів та не повинен їм суперечити.
Таким чином, обов’язковість судових рішень, що набрали законної сили, надає їм властивості закону в справі, у якій вони ухвалені, тому вони є обов’язковими для виконання на території України усіма фізичними і юридичними особами.
Крім того, частиною 2 ст. 14 ЦПК України закріплене положення, згідно з яким невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
Згідно ч.4 ст. 31 ЦПК України кожна із сторін має право вимагати виконання судового рішення в частині, що стосується цієї сторони.
Керуючись ст. 221 ЦПК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року №14 «Про судове рішення у цивільній справі», суд, -
у х в а л и в:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_2 про роз’яснення рішення суду від 10.02.2012 року за позовом ОСОБА_1 до Черкаської міської ради, третя особа ОСОБА_3 про визнання права власності на самочинне будівництво –задоволити.
Роз’яснити, що рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 10.02.2012 року по справі 2/2314/1163/2012 підлягає обов’язковому виконанню шляхом зобов’язання Комунальне підприємство «Черкаське обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації»провести державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно за позивачем ОСОБА_1 право власності на самочинне будівництво, а саме: на житловий будинок з підвалом та мансардою літ. «А-2», що знаходиться по вул. Гоголя, 374 в місті Черкаси.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги.
Суддя:
ОСОБА_4