Судове рішення #22942
11-33-28/439-05-9765

          

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________


УХВАЛА

"05" червня 2006 р.

Справа № 11-33-28/439-05-9765


За позовом:  Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України;  

    

   

До відповідача:  Закритого акціонерного товариства Спільне підприємство "Завод продтоварів "Ельдорадо";  

   

про визнання відсутності права на виробництво алкогольних напоїв.  



Суддя  Власова С.Г.



Представники:

Від позивача: Іванов І.В. (за довіреністю);

Від відповідача: не з'явився;


СУТЬ СПОРУ: про визнання відсутності права на виробництво алкогольних напоїв.  

Відповідно до пункту 1.1. Положення про Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21 серпня 2001 р. № 331 – Департамент з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів (далі - Департамент) функціонує як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи у складі Державної податкової адміністрації України.

Відповідно до п. 2.4 Положення основними завданнями Департаменту, зокрема є здійснення контролю за виробництвом парфумерно-косметичної продукції з використанням спирту етилового і виробництвом та обігом спирту, виноматеріалів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і сировини, додержанням норм втрат та виходу спирту, алкогольних напоїв суб'єктами підприємницької діяльності, які виробляють, імпортують, експортують, зберігають, транспортують та реалізують таку продукцію, а також додержанням стандартів, технічних умов, рецептур, регламентів та технологічних інструкцій на виробництво спирту, виноматеріалів, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, забезпечення розподілу спирту між споживачами в установленому порядку з оформленням нарядів на одержання та здійснення контролю за його цільовим використанням.

З наведеного вбачається, що Департамент при здійснені вищезазначеного контролю  діє як орган державної влади у здійсненні ними владних управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.

З огляду на викладене розгляд справ за участю Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України, пов'язаних  із  здійсненням ним владних повноважень, підлягають розгляду місцевими та апеляційними господарськими судами в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.




Таким чином, справа за позовом Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України про визнання відсутності права Закритого акціонерного товариства Спільне підприємство „Завод продтоварів „Ельдорадо” відповідно до ст. 2 Господарського процесуального кодексу України розгляду господарським судом Одеської області не підлягає.

Відповідно до ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи має здійснюватись у порядку адміністративного судочинства.

Керуючись п.1  ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, суд, -


УХВАЛИВ:


Провадження у  справі припинити.



Суддя                                                                                       Власова С.Г.
































 

 

Чинне

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація