Справа № 2- 44 / 2008.
Р I Ш Е Н Н Я
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 травня 2008 року Менський районний суд
Чернiгiвської областi
у складi:
головуючого суддi Ченцової C.М.
при секретарi Зубкович Н.Ф.
з участю представників сторін та
третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Мена цивільну справу за позовом представника позивача ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Киселівської сільської ради Менського району Чернігівської області , треті особи : ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на житловий будинок,
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду в інтересах ОСОБА_2 з позовом до Киселівської сільської ради Менського району Чернігівської області про визнання права власності на житловий будинок.
Позов мотивувала тим, що батько позивача , ОСОБА_2 - ОСОБА_5 03.10.1984 року купив житловий будинок з надвірними будівлями , що знаходиться у АДРЕСА_1. У 1985 році ОСОБА_5 уклав шлюб з ОСОБА_6. У червні -липні 2006 року ОСОБА_6 померла , а ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_5. Після смерті батька позивача . ОСОБА_5 відкрилась спадщина на житловий будинок з надвірними будівлями , що знаходиться у АДРЕСА_1.
Позивач, як спадкоємець першої черги за законом на спадщину , своєчасно звернувся до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину. Але , нотаріус не може оформити спадщину на житловий будинок , так як рішенням виконавчого комітету Киселівської сільської ради Менського району від 12.03.2007 року право власності на житловий будинок з надвірними будівлями , що знаходиться у АДРЕСА_1 визнано за ОСОБА_5 та ОСОБА_6. Представник позивача вважає, що вищезазначений будинок належить
тільки ОСОБА_5 , тому просить суд визнати за ОСОБА_2 право власності на спірний житловий будинок з надвірними будівлями.
09.01.2008 року у судовому засіданні представник позивача збільшила позовні вимоги , надавши суду письмову позовну заяву , підписану позивачем ( а.с.78 ). Позивач , крім визнання права власності на житловий будинок з надвірними будівлями , що знаходиться у АДРЕСА_1 просить стягнути з відповідача понесені ним збитки, загальна сума - 6005,0 гривень .
26.03.2008 року у судовому засіданні до участі у справі залучено в якості третіх осіб , які не заявляють самостійних вимог ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які є дочками померлої ОСОБА_6.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала , посилаючись на обставини викладені у первинній позовній заяві та в уточненій позовній заяві від 09.01.2008 року. Крім того , пояснила , що ОСОБА_5 купляв будинок до укладення шлюбу з ОСОБА_6 за гроші, які йому сплатила представник позивача , як колишня дружина, при поділі майна, що підтверджується записами у його ощадній книжці.
Представник Киселівської сільської ради Менського району Чернігівської області , сільський голова ОСОБА_7 у судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що хоча ОСОБА_5 купив будинок не перебуваючи у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_6, на момент купівлі будинку він проживав з нею у фактичних шлюбних відносинах , що підтверджується витягами з погосподарських книг : ОСОБА_8, особистий рахунок НОМЕР_1 та ОСОБА_5 , особистий рахунок НОМЕР_2 та ксерокопією домової книги. Крім того, ОСОБА_5, згідно договору купівлі - продажу будинку, купив один жилий будинок , загальною площею 30 кв.м. . критий залізом, а пізніше з дружиною , ОСОБА_6 добудували будинок, веранду, два сараї, навіс, погріб, колодязь . загальна площа будинку стала 55 кв.м. Будинок перекрили шифером. Тому, виконавчий комітет Киселівської сільської ради прийняв рішення про визнання права власності на спірний житловий будинок за подружжям : ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Треті особи , які не заявляють самостійних вимог , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у судовому засіданні пояснили, що вони є спадкоємцями ½ частини житлового будинку з надвірними будівлями, що належала їхній матері ОСОБА_6 , вони подали до Менської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини та видачі свідоцтва про право на спадщину . Тому , вважають, що позивач ОСОБА_2 має , теж право на ½ частину спадщини після смерті батька ОСОБА_5
Заслухавши пояснення представників сторін, третіх осіб , дослідивши матеріали справи , суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача та його представника підлягають частковому задоволенню , з слідуючих підстав:
Представник позивача у суді стверджує , що спірний будинок у АДРЕСА_1 належав особисто її колишньому чоловіку ОСОБА_5 , так як він його купив за кошти, які вона йому сплатила після поділу майна , і купив він будинок до вступу у шлюб з ОСОБА_6 Тому, її син , позивач по справі , як єдиний спадкоємець повинен успадкувати вищезазначений житловий будинок з надвірними будівлями.
У судовому засіданні встановлено , що рішенням Киселівської сільської ради Менського району Чернігівської області від № 14 від 12.03.2007 року право власності на житловий будинок , що знаходиться у АДРЕСА_1 визнано за ОСОБА_5 та ОСОБА_6. Дане рішення має законну силу , поскільки , доказів, які б свідчили про визнання рішення незаконним чи скасування даного рішення у суду немає, а , позивач такі вимоги перед судом не ставить.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла ОСОБА_6, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про смерть НОМЕР_1 виданого Киселівською сільською радою Менського району 12.06.2006 року.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_5, що підтверджується ксерокопією свідоцтва про смерть НОМЕР_2 виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Менського районного управління юстиції 15.11.2006 року.
23.01.1985 року ОСОБА_5 та ОСОБА_6 уклали шлюб , що підтверджується ксерокопією свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_3 , виданого Киселівською сільською радою Менського району 23.01.1985 року.
Відповідно до ст.1261 ЦК України , у першу чергу право спадкування за законом мають діти спадкодавця , той з подружжя , який його пережив та батьки.
У судовому засіданні встановлено , що батьки ОСОБА_6 померли .Таким чином, після смерті ОСОБА_6 спадкоємцями на її спадкове майно були чоловік - ОСОБА_5 та діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
ОСОБА_5 на час відкриття спадщини після смерті дружини постійно проживав із спадкодавцем , тому , відповідно до ст. 1268 ЦК України , вважається таким , що прийняв спадщину.
ОСОБА_3 та ОСОБА_4 прийняли спадщину відповідно до ст.ст. 1269, 1272 ЦК України , подавши до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини , на підставі рішень Менського районного суду від 19 лютого 2008 року про визначення додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини, що підтверджується наданими державним нотаріусом ксерокопіями заяв: ОСОБА_4 від 27.03.2008 року та ОСОБА_3 від 30.04.2008 року.
Із вищевикладеного , слідує , що ОСОБА_1 належить 2/3 частини
у житловому будинку в АДРЕСА_1: ½ частина , як власнику та 1/6 частина, як спадкоємцю.
Після смерті ОСОБА_5 спадкоємцем на його спадкове майно є син - ОСОБА_2 Родинні відносини підтверджені ксерокопією свідоцтва про народження НОМЕР_4 , виданого Киселівською сільською радою Менського району 09.10.1971 року.
На підставі викладеного , суд вважає за можливе визнати за ОСОБА_2 право власності на 2/3 частини житлового будинку з надвірними будівлями , що знаходиться за адресою : АДРЕСА_1.
Що стосується стягнення з відповідача понесених збитків у сумі 6005 гривень , то у задоволенні цих вимог необхідно відмовити, так як позивач не надав суду достатніх доказів того, що поніс витрати із-за неправомірних дій відповідача та, крім того , немає юридичних підстав для стягнення витрачених позивачем коштів з відповідача.
Керуючись ст. ст. 1261, 1268, 1269 та 1272 ЦК України , ст..ст. 212-215 , 293-295 ЦПК України, суд
В И Р I Ш И В:
Позов позивача ОСОБА_2 та його представника ОСОБА_1 до Киселівської сільської ради Менського району Чернігівської області про визнання права власності на житловий будинок задовольнити частково.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 2/3 частини житлового будинку з надвірними будівлями , що знаходяться у АДРЕСА_1. Загальна вартість житлового будинку А-1, веранди а-1, сараю Б-1, сараю б-1, навісу В-1, погребу Г-1, №1 колодязя , №2 воріт складає 25092 грн., а 2/3 частини житлового будинку з надвірними будівлями - 16728 гривень.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана до Менського районного суду Чернігівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий С.М.Ченцова
- Номер: 2-во/342/4/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-44/2008
- Суд: Городенківський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Ченцова С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.03.2020
- Дата етапу: 06.03.2020