Справа № 1-41/08
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2008 року Турківський районний суд Львівської області в складі: головуючого - судді Федитник І.Д.,
при секретарі Бучак М.О.
з участю прокурора Гошовського М.В.
потерпілої ОСОБА_2 .
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Турка кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя с. Ільник Турківського району Львівської області, гр-на України , українця , з середньою освітою , одруженого, непрацюючого , не судимого згідно ст. 89 КК України , по ознаках ст. 125 ч. 2 КК України , -
ВСТАНОВИВ:
30.08.2007 року о 20 годині підсудний ОСОБА_1 в с. Ільник на грунті особистих неприязних відносин під час сварки умисно наніс удар рукою в обличчя ОСОБА_2 спричинивши закритий перелом спинки носа зі зміщенням , синець лівої нижньої повіки , що відноситься до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров"я .
Свою вину у вчиненому підсудний при вищевказаних обставинах визнав частково і пояснив , що нехотячи наніс удар , оскільки потерпіла засунула йому пальці в очі . Відносно цивільного позову покладається на рішення суду .
Крім часткового визнання вини , винність стверджується такими зібраними та перевіреними в суді доказами :
- показами потерпілої ОСОБА_2. яка в судовому засіданні пояснила , що 30.08.2007 року підсудний під час сварки умисно наніс удар кулаком по обличчі , спричинивши перелом спинки носа від якого впала на землю , втративши свідомість . Підсудний заподіяв тілесні ушкодження , внаслідок чого вимушена була перенести біль , звертатись до лікарів , в міліцію та суд та порушено нормальний ритм життя і моральну шкоду оцінює в розмірі 3000 грн. ;
- показами свідка ОСОБА_3. у судовому засіданні про те , що бачила як підсудний наніс удар потерпілій по носі ;
- показами свідка ОСОБА_4 оголошених у судовому засіданні про те , що 30.08.2007 року бачила як підсудний з потерпілою сваряться ;
- показами свідка ОСОБА_5 оголошених у судовому засіданні про те , що 30.08.2007 року знаходився в хаті і коли вийшов то побачив потерпілу в крові ;
- показами свідка ОСОБА_6 оголошених у судовому засіданні про те , що 30.08.2007 року була присутня під час сварки підсудного з потерпілою і бачила як підсудний наніс удар рукою в обличчя ;
- висновком судово-медичної експертизи від 19.02.2008 року, про те , що у ОСОБА_2 малися : закритий перелом спинки носа зі зміщенням , синець лівої нижньої повіки, що відноситься до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров"я .
- протоколом огляду місця події від 31.08.2007 року з схемою ;
- протоколами відтворення обстановки та обставин події від 19.02.2008 року з фототаблиця та схемою де підсудний та потерпіла розказали при яких обставинах було спричинено тілесні ушкодження ;
- протоколом очної ставки від 20.02.2008 року де потерпіла прямо в очі розказала підсудному про нанесення удару по носі ;
Наведені вище докази по суті співпадають , не суперечать один одному , а тому суд визнає їх достовірними і відповідаючими дійсності.
Посилання підсудного та покази свідка ОСОБА_6 в цій частині на те , що потерпіла запхала пальці в очі підсудному , суд до уваги не приймає , оскільки нічим не підтверджується , а спростовується показами потерпілої .
Дії підсудного правильно кваліфіковані по ст. 125 ч. 2 КК України, оскільки підсудний на грунті особистих неприязних відносин під час сварки умисно спричинив потерпілій легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров"я .
При призначенні міри покарання суд враховує особу підсудного та ступінь вчиненого і те що притягувався до кримінальної відповідальності та позитивно характеризується по місцю проживання , має на утриманні троє малолітніх дітей .
Враховуючи всі наведені вище обставини у їх сукупності , суд вважає необхідним обрати підсудному покарання у межах санкції статті .
Відповідно до ст. 1167 ч.1 ЦК Укрїни з підсуднього слід стягнути моральну шкоду ,оскільки потерпіла від спричинених тілесних ушкоджень перенести біль , зверталась до лікарів , в міліцію та суд і було порушено нормальний ритм життя . Враховуючи обставини справи та обсяг страждань суд вважає , що розмір відшкодування моральної шкоди становить 2000 грн .
Керуючись ст.ст.323 , 324 КПК України , суд , -
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним по ст.125 ч.2 КК України та призначити покарання у виді 200 годин громадських робіт .
Міру запобіжного заходу засудженому підписку про невиїзд залишити без змін до вступу вироку в законну силу .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 2000 грн. моральної шкоди .
Вирок може бути оскаржено до Львівського апеляційного суду
протягом 15 діб з моменту проголошення .
Головуючий :
- Номер: 1-в/393/4/17
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-41/2008
- Суд: Новгородківський районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Федитник І.Д.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.01.2017
- Дата етапу: 10.02.2017