Судове рішення #2309128
Справа № 22ц-784/07

Справа 22ц-784/07                          Головуючий у 1 інстанції   СавицькаН.В.

Категорія:   34                                         Доповідач Киця C.I.

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

19 вересня 2007 року

Колегія судців судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого - судді Шевчук Л.Я.

суддів   Киці С. І.,  Данилюк В.А.

при секретарі Матюхіній О.Г.

з участю представника позивача ОСОБА_5

відповідачаОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

представника третьої особи ОСОБА_3

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про визнання шлюбу недійсним за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Луцького міськрайонного суду від 11 липня 2007 року.

Колегія суддів

 

встановила:

 

ВідповідачОСОБА_1 та її представник ОСОБА_2 подали апеляційну скаргу на рішення Луцького міськрайонного суду від 11 липня 2007 року,  в якій просять скасувати рішення та ухвалити нове про відмову у задоволені позову,  скасувати ухвалу від 7 червня 2007 року.

Зазначеним рішенням позов ОСОБА_4 задоволено. Визнано шлюб між ОСОБА_6 та ОСОБА_1,  який 4 листопада 2005 року зареєстрований Відділом реєстрації актів цивільного стану Луцького міського управління юстиції,  актовий запис № 1639 недійсним.

В апеляційній скарзі апелянт вважає рішення незаконним,  необгрунтованим і таким,  що підлягає скасуванню. Зазначає,  що рішення обгрунтоване доказами,  які не підтверджують,  що внаслідок тяжкого психічного розладу в момент реєстрації шлюбу не було вільної згоди батька позивача. При ухваленні рішення проігноровані обставини,  які мають значення для справи. Ухвалою суду від 7 червня 2007р. відмовлено у задоволені клопотання про призначення повторної судово-психіатричної експертизи і дана ухвала підлягає скасуванню разом з рішенням суду.

Судом першої інстанції встановлено,  що ОСОБА_6 був батьком позивача ОСОБА_4 ОСОБА_7 знаходився на стаціонарному лікуванні в хірургічному відділенні в/ч А4554 з діагнозом гіпернефроїдний рак. Виписаний додому 28 жовтня 2005року. Цього ж дня - 28.10.05р.,  в відділ рацсу Луцького міського управління юстиції надійшла заява про реєстрацію шлюбу від нього та відповідачкиОСОБА_1 Реєстрацію було призначено на 24.11.05р. 31 жовтня 2005 року від ОСОБА_7таОСОБА_1 надійшла в відділ рацс заява,  в якій вони просили достроково зареєструвати шлюб у зв'язку з хворобою нареченого і 4 листопада 2005 року був зареєстрований шлюб. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 помер,  після його смерті відкрилась спадщина на майно - квартируАДРЕСА_1

Апеляційну скаргу слід відхилити,  а рішення суду залишити без змін з наступних підстав.

 

2

Відповідно до ч. 1  ст.  40 СК України шлюб визнається недійсним за рішенням суду,  якщо він був зареєстрований без вільної згоди жінки або чоловіка. Згода особи не вважається вільною,  зокрема,  тоді коли в момент реєстрації шлюбу вона страждала тяжким психічним розладом,  перебувала в стані алкогольного,  наркотичного,  токсичного сп"яніння,  в результаті чого не усвідомлювала сповна значення своїх дій і (або) не могла керувати ними,  або якщо шлюб було зареєстровано в результаті фізичного чи психічного насильства.

З матеріалів цивільної справи,  висновку № 168 посмертної судово-психіатричної експертизи від 24 травня 2007 року вбачається,  що на момент вступу в шлюб - 4 листопада 2005 року у ОСОБА_6. виявлялись ознаки онкогено інтоксикаційно обумовленого синдрому оглушення з ознаками «астенічної сплутаності» та деліріозними включеннями,  які позбавляли його можливості розуміти значення своїх дії та керувати ними (а.с.  164-167).

Суд першої інстанції прийшов до правильного висновку,  що шлюб укладено без вільної згоди ОСОБА_6.,  так як в у зв"язку з хворобою - психічними розладами,  не усвідомлював сповна значення своїх дій і не міг керувати ними. Дана обставина підтверджується висновком судової-психіатричної експертизи,  показами свідків - лікарів ОСОБА_8 ,  ОСОБА_9,  свідків ОСОБА_10 , ОСОБА_11.,  ОСОБА_12 та інших,  історією хвороби ОСОБА_6. № 1004,  в якій зазначено,  що 28 жовтня 2005 року у нього відмічався стан стабільно важкий,  хворий дезорієнтований повністю в просторі і часі,  часто марить,  виписувався у важкому стані. А тому,  посилання в апеляційній скарзі на те,  що ОСОБА_6 заява про укладення шлюбу була написана особисто і свідчить про його вільну згоду,  а також на те,  що ОСОБА_6 в момент реєстрації шлюбу не страждав тяжким психічним розладом не заслуговують на увагу.

Колегія суддів вважає необгрунтованими заперечення на ухвалу суду першої інстанції від 7 червня 2007 року про відмову у задоволенні клопотання про призначення повторної судово-психіатричної експертизи,  оскільки суд прийшов до правильного висновку про відсутність підстав,  передбачених ч. 2  ст.  150 ЦПК України для проведення повторної судово-психіатричної експертизи. Ухвала постановлена з дотриманням вимог цивільно-процесуального законодавства і за змістом  ст.  293 ЦПК України не підлягає оскарженню.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильних висновків суду.

Рішення судом постановлене з додержанням норм матеріального і процесуального права,  а викладені у ньому висновки ґрунтуються на обставинах справи і підстав для його скасування немає.

Керуючись  ст.  ст.  307,  308,  313,  315 ЦПК України,  колегія суддів

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_1 відхилити,  а рішення Луцького міськрайонного суду від 11 липня 2007 року в даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація