Судове рішення #23123001



ун. № 2608/4720/12


пр. № 2/2608/3636/12


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 травня 2012 року



Святошинський районний суд м. Києва в складі: головуючого судді - Макаренко В.В.,

при секретарі - Бондаренко С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_3 16 березня 2012 року звернулася до Святошинського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини мотивуючи свої позовні вимоги тим, що з відповідачем має спільного сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач матеріальну допомогу на утримання сина не надає, домовитись про надання допомоги в добровільному порядку не вдалось. Зазначає, що син має проблеми зі здоров'ям, вирішення яких потребує додаткових витрат, а вона сама є інвалідом 3-ї групи, тому утримувати сина лише за власний рахунок не має змоги. Просила стягнути аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі 400 гривень щомісячно, починаючи від дня пред'явлення позову і до досягнення дитиною повноліття.

В судовому засіданні позивач підтримала заявлені вимоги в повному обсязі, просила задовольнити з підстав зазначених в позові. Наполягала на розгляді справи за відсутності відповідача. Не заперечувала проти ухвалення заочного рішення.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав клопотання про перенесення розгляду справи, проте причин, які свідчать про поважність неявки в судове засідання не зазначив.

Суд, керуючись положеннями ст. ст. 169,224 ЦПК України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача, на підставі наявних в справі доказів, ухваливши по справі заочне рішення за згодою позивача.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до свідоцтва про розірвання шлюбу, виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Святошинського районного управління юстиції м. Києва, шлюб між громадянином ОСОБА_2 і громадянкою ОСОБА_1 розірвано.

Від шлюбу сторони мають сина, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження, виданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Ленінградського РУЮ м. Києва.

Встановлено, що неповнолітній ОСОБА_4, перебуває на утриманні позивача.

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Положеннями ст. 184 СК України встановлено, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частку доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Як пояснила в судовому засіданні позивач ОСОБА_2 має нерегулярний, мінливий дохід.

Відповідно до ч. 1 ст. 184 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Позивач просить суд стягнути на її користь з відповідача на утримання неповнолітнього сина аліменти саме у твердій грошовій сумі у розмірі 400,00 грн. при цьому зазначає, що відповідач має змогу надавати матеріальну допомогу в такому розмірі, а син за станом здоров'я потребує додаткових витрат.

Відповідно до ч. 3 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Прожитковий мінімум для дітей відповідного віку визначається Законом України про Державний бюджет України на відповідний вік.

Згідно до приписів ст. 12 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік»прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років установлений з 1 січня 2012 року -1112 грн., з 1 квітня -1134, з 1 жовтня 1161 грн., з 1 грудня -1197 грн.

В судовому засіданні не встановлено обставин, які свідчили б, що на утримання відповідача перебувають інші особи, проводиться стягнення за виконавчими документами.

Положеннями ст. 191 СК України передбачено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

За таких обставин стягнення з відповідача аліментів на утримання сина має відбуватися з 16 березня 2012 року -дати звернення до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справах про стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд керується вимогами ст. 88 ЦПК України.

Виходячи з наведеного, керуючись ст. ст. 3, 10, 30, 57, 60, 88, 169, 209, 212-218, 367 ЦПК України, ст. ст. 180-182,184, 191 СК України, суд, -

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 400 (чотириста) гривень щомісячно, починаючи з 16 березня 2012 року і до досягнення ОСОБА_4 повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах сплати суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 214 грн. 60 коп.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом 10 днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


СУДДЯ :








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація