|
|
Справа № 22ц-931/2008 Головуючий у першій інстанції -
Ченцова С.М.
Доповідач - Лазоренко М.І.
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
9 червня 2008 року місто Чернігів
А п е л я ц і й н и й с у д Чернігівської області у складі:
головуючого судді - Литвиненко І.В.
суддів - Лазоренка М.І., Редьки А.Г.
при секретарі - Рябчук С.В.
за участю - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Менського районного суду Чернігівської області від 8 квітня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки, яка продовжує навчання, -
в с т а н о в и в:
У березні 2008 року позивачка звернулась з позовом до суду про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на утримання повнолітньої дочки, яка продовжує навчання .
Позовні вимоги мотивує тим, що під час спільного проживання з відповідачем у зареєстрованому шлюбі у них народилась дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. 19.02.2008 року шлюб було розірвано, відповідач проживає разом із сім'єю, але ухиляється від утримання дочки. На даний час дочка навчається в Державній Академії керівних кадрів культури і мистецтв в м. Києві, потребує матеріальної допомоги, тому позивачка просить стягнути з відповідача на утримання повнолітньої дочки, на період навчання, аліменти в розмірі ¼ частини заробітку (доходу).
Вказаним рішенням, позовні вимоги задоволені. З відповідача, на користь ОСОБА_4., стягнуто аліменти на утримання повнолітньої доньки - ОСОБА_3 у розмірі ¼ частини заробітку (доходу) щомісяця, але без урахування часу канікул, починаючи з 17.03.2008 року і до закінчення навчання 30.06.2009 року.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати рішення районного суду в повному обсязі.
Апелянт вказує на те, що позивачка не мала права звертатись з даним позовом, оскільки відповідно до ст. 199 СК України право на звернення мають повнолітні діти та той з батьків, з ким вони проживають, а оскільки батьки проживають в одному будинку, а дочка проживає у м. Києві, то право на звернення з позовом має лише дочка. Також апелянт зазначає, що одночасно з цією справою у суді розглядалась справа за позовом ОСОБА_4. до нього про стягнення аліментів на утримання двох інших неповнолітніх дітей, але суддя не об'єднав ці провадження в одне і тому невірно визначив розмір аліментів на дітей.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення апелянта, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду зміні з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є батьком повнолітньої доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, що підтверджується копією свідоцтва про народження. Відповідно до довідки № 163, виданої Державною Академією керівних кадрів культури та мистецтв м. Києва, дочка навчається у вказаному учбовому закладі з 01.09.2005 року і закінчує навчання 30.06.2009 року. Дочка ОСОБА_3 знаходиться на утриманні матері, що підтверджується довідкою №595, виданої виконавчим комітетом Макошинської селищної ради Менського району Чернігівської області від 25.02.2008 року.
Відповідно до ст. 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Виходячи з вищенаведеного, суд 1 інстанції вірно застосував норми права та стягнув з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання повнолітньої дочки, яка навчається .
Посилання апелянта на те, що позивачка не мала права подавати позов, оскільки дочка з матір'ю не проживає, а проживає у м. Києві не заслуговує на увагу, так як в матеріалах справи мається довідка про те, що ОСОБА_3проживає разом з матір'ю.
Проте, суд не може погодитись з розміром стягнутих аліментів.
Так, відповідач повністю сплатив вартість навчання дочки за три курси та за поточний рік в сумі 2818 грн., має двох інших неповнолітніх дітей, відповідно до довідки № 3090 від 14.04.2008 року його заробітна плата за місяць становить 1769.90 грн., а тому, враховуючи наведені обставини справи, апеляційний суд прийшов до висновку, що рішення суду в частині призначення аліментів підлягає зміні, а саме - зменшенню розміру аліментів з ¼ частини до 1/8 частини заробітку (доходу) щомісячно.
Керуючись ст. 199 СК України, ст.ст. 209, 218, 10, 60, 303, 307, 309 ч.3, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд
В и р і ш и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Рішення Менського районного суду Чернігівської області від 8 квітня 2008 року - змінити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання повнолітньої доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, у розмірі 1/8 частини заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з 17.03.2008 року і до закінчення навчання 30.06.2009 року, але не більше ніж до досягнення 23- річного віку.
В іншій частині рішення Менського районного суду - залишити без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий: Судді: