ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.06.2008 року Печерський районний суд м. Києва
в складі: Головуючого: Фінагєєва В.О.
при секретарі: Кабанець О.С.
за участю прокурора: Менчиц С.Є.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ОСОБА_1, уродженця м. Києва, громадянина України, українця, освіта середньо-технічна, працюючого експедитором ТОВ „Абразів-центр", не одруженого, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою : АДРЕСА_1,,
у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, 23.03.2008 року, приблизно о 22 годині 30 хвилин, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, керуючи технічно справним автомобілем марки „Форд Транзит" д.н. НОМЕР_1, рухаючись по бул. Дружби Народів в м. Києві, зі сторони Печерського мосту, в напрямку мосту «ім. Патона», в другій смузі руху, зі швидкістю приблизно 60 км/год., неподалік електроопори № 190, грубо порушив правила безпеки дорожнього руху, не вибрав безпечну швидкість руху, не витримав безпечну дистанцію між своїм автомобілем та автомобілем марки "Опель Астра" д.з. НОМЕР_2, під керуванням водія ОСОБА_2, яка рухалась в попутному напрямку, в другій смузі руху, та скоїв зіткнення з задньою лівою частиною вказаного автомобіля, після чого автомобіль „Опель Астра" виїхав за межі проїзної частини і контактував з електроопорою. Внаслідок зіткнення тілесні ушкодження отримав водій автомобіля „Опель Астра" ОСОБА_2 Згідно висновку судово-медичної експертизи № 175/Е від 8.04.2008 року ОСОБА_2 в результаті ДТП отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості у вигляді : закритого уламкового перелому середньої третини обох кісток правого передпліччя зі зміщенням. Дані наслідки сталися в результаті порушення водієм ОСОБА_1 пункту 12.1 Правил дорожнього руху України, згідно якого: "Під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним"; 13.1 Правил дорожнього руху України, згідно якого: "Водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу".
Підсудний ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненому злочині визнав повністю, підтвердив вчинення ним злочину при вище викладених обставинах, у вчиненому щиро розкаявся.
В судовому засідання визнано недоцільним дослідження інших доказів по справі, у відповідності до ч. 3 ст. 299, 301-1 КПК України, а саме показів свідків, потерпілої та письмових доказів, оскільки фактичні обставини справи ніким не оспорюються та відсутні сумніви стосовно добровільності та істинності позицій учасників судового розгляду.
Таким чином оцінюючи в судовому засіданні зібрані докази суд вважає винність підсудного у вчинені злочину повністю доведеною.
Дії ОСОБА_1, які виразились в порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження, слід кваліфікувати по ч. 1 ст. 286 КК України.
Призначаючи підсудному міру покарання, суд враховує ступень тяжкості вчиненого злочину, а саме, що ним вчинено злочин невеликої тяжкості, особу винного, а саме що ОСОБА_1 по місцю проживання та роботи характеризується позитивно, не одружений, раніше не судимий, працює експедитором в ПП «Абразив Центр», на обліку в лікаря психіатра та нарколога не перебуває.
В якості обставини, що пом'якшує покарання підсудного, у відповідності до ст. 66 КК України суд враховує щире каяття у вчинені злочину.
В якості обставини, що обтяжує покарання підсудного, у відповідності до ст. 67 КК України суд враховує вчинення злочину особою, що перебуває в стані алкогольного сп'яніння.
Враховуючи особу підсудного, обставину, що пом'якшує та обтяжує покарання підсудного, з урахування конкретних обставин справи, суд вважає, що виправлення підсудного ОСОБА_1 можливе без ізоляції від суспільства, а тому йому слід призначити покарання передбачене санкцією статті 286 ч. 1 КК України у вигляді обмеження волі та звільнити його від відбування призначеного покарання з випробовуванням, що буде необхідним та достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів. Вирішуючи питання про доцільність призначення підсудному додаткового покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, суд враховує, що підсудний ОСОБА_1 працює експедитором і професія водія є для нього основним джерелом прибутку. За таких обставин суд приходить до висновку про недоцільність призначення підсудному зазначеного додаткового покарання.
Питання щодо речових доказів вирішити у відповідності до вимог ст. 81 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323-324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, та призначити йому покарання по цій статті у вигляді обмеження волі строком на два роки.
Згідно зі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробовуванням і встановити йому іспитовий строк тривалістю 1 рік.
Відповідно до вимог ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов'язок повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи або навчання, не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу відносно підсудного залишити попередній - підписку про невиїзд.
Речовий доказ по справі автомобіль «Форд Транзит» державний номер НОМЕР_1 залишити за належністю у власника ОСОБА_3
Речовий доказ по справі автомобіль «Опель Астра» державний номер НОМЕР_2 повернути за належністю потерпілій ОСОБА_2
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду м. Києва, через Печерський районний суд протягом 15 днів з часу оголошення вироку.
Суддя: