Справа № 221/2203/2012
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.06.2012 року м. Вінниця
Староміський районний суд м. Вінниці
в складі головуючого судді Антонюка В.В.
при секретарі Вавшко Н.С.
заявника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Друга вінницька державна нотаріальна контора про встановлення факту, що має юридичне значення -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, визначивши що розмір часток ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у квартирі АДРЕСА_1 за їх життя становив по ? частині кожного із співвласників.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 вимоги підтримав і суду пояснив, що в Другій вінницькій державній нотаріальній конторі перебуває спадкова справа №41/2012 року щодо майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3, від імені якої належну частку їй квартири АДРЕСА_1 був посвідчений заповіт на ім'я ОСОБА_1. Також у Другій вінницькій нотаріальній конторі перебуває спадкова справа №190/2010 року щодо майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2, від імені якого на належну йому частку квартири АДРЕСА_1 був посвідчений заповіт на ім'я ОСОБА_1. При зверненні до Другої Вінницької нотаріальної контори щодо питання оформлення спадщини ОСОБА_1 було відмовлено, мотивовано відмову тим, що частка ОСОБА_2, яку він заповідав згідно заповіту є не виділеною, тому видати свідоцтво про право на спадщину за заповітом є неможливим.
Заявник ОСОБА_4 в судовому засіданні просив його заяву задовольнити.
Представник заінтересованої особи Другої Вінницької нотаріальної контори будучи належним чином повідомлена про день та час розгляду справи в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву, в якій просить розглянути справу без її участі, проти задоволення заяви не заперечує.
Заслухавши пояснення заявника, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява обґрунтована і підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Згідно договору купівлі-продажу від 22.06.1994 року ОСОБА_2 придбано квартиру, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1. (а.с.10).
Згідно свідоцтва про одруження 30.08.1948 року між ОСОБА_2 та ОСОБА_5 укладено шлюб (а.с.9).
Як вбачається із свідоцтв про смерть ОСОБА_3 та ОСОБА_2 померли (а.с.7-8).
Відповідно до заповітів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 заповідали після своє смерті належне їм майно, а саме частки квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_4(а.с.5,6).
Згідно довідки №289/01-16 від 21.02.2012 року, виданої Другою вінницькою державною нотаріальною конторою ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадкування з підстав не виділення у спільному майні ОСОБА_3 та ОСОБА_2 часток власності. Також відповідно до даної довідки, для визначення часток, які належали ОСОБА_3 та ОСОБА_2, громадянину ОСОБА_1 рекомендовано звернутись до суду (а.с.23).
Відповідно до ст. 60 СК України, ст. 368 ЦК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є обєктом права спільної сумісної власності подружжя.
Відповідно до ст. 63 СК України, дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належать їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Відповідно до ст. 69 СК України, частки майна дружини і чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором (ст. 70 СК України, ст. 372 ЦК України).
Враховуючи вищевикладене вимоги заявника є обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню.
Згідно до ч.2 ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до ч. 7 ст. 235 ЦПК України, при ухваленні судом рішення у справі окремого провадження судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
Керуючисьст.ст.22, 28, 63, 69 СК України, ст.ст. 209, 213-215, 235, 256-259 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Заяву задовольнити.
Встановити, що розмір часток ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у квартирі АДРЕСА_1 за їх життя становив по ? кожного із співвласників.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Вінницької області через Староміський районний суд м. Вінниці.
Суддя: В.В. Антонюк