Судове рішення #23272885

Копія

Справа № 2270/1980/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


16 березня 2012 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіКозачок І.С.

при секретарі Русіновій М.М.

за участі: представника відповідача Гайденко Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області про визнання незаконним, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії, -


В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулась до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області про визнання незаконним, скасування рішення відповідача № 21 від 20 січня 2012 року та зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_4 зазначила, що в січні 2012 року вона прийняла рішення про припинення підприємницької діяльності та звернулась до Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області з заявою про отримання довідки про відсутність заборгованості щодо сплати страхових внесків. Відповідачем було відмовлено в наданні даної довідки на тій підставі, що позивач не подала звіт щодо найманих працівників за 2005 рік.

20.01.2012 року відповідачем винесене рішення від № 21 про застосування фінансових санкцій за подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, відповідно до якого стосовно ОСОБА_4 застосовані фінансові санкції у розмірі 170 грн.

Позивач не погоджується з даним рішенням, зазначаючи, що звіт по найманих працівниках за 2005 рік був поданий нею відповідачу в паперовому вигляді до 01 квітня 2006 року. Однак, при перевірці наявності даного звіту, посадовими особами відповідача не були враховані архівні дані по звітах за 2005 рік, і лише на підставі комп'ютерних даних було прийняте рішення № 21 щодо застосування до неї фінансових санкцій в сумі 170 грн.

Зважаючи на викладене, позивач просить суд позов задоволити, визнати незаконним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі № 21 від 20.01.2012 року щодо застосування фінансових санкцій та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі видати їй довідку щодо відсутності у неї заборгованості по страхових внесках, а також стягнути з відповідача судовий збір.

Представник відповідача подав до суду письмові заперечення, де зазначив, що перевіркою достовірності формування та подання відомостей про застрахованих осіб за період з 01.11.2005 по 31.12.2011 року, встановлено порушення, а саме - неподання позивачем відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку по найманих працівниках за 2005 рік. Про виявлене порушення складено акт перевірки від 19.01.2012 року № 13, на підставі якого винесене оскаржуване рішення про застосування фінансових санкцій від 20.01.2012 року № 21. Відповідач вважає, що рішення прийняте на підставі вимог чинного законодавства, а тому є законним і обґрунтованим.

Позивач в судове засідання не з'явилась, подала клопотання, у якому просить справу розглянути за її відсутності. Позов підтримала в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, посилаючись на обставини викладені у запереченні. Мотивуючи свою позицію, представник відповідача пояснила, що позивач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій за неподання відомостей, що використовуються у системі персоніфікованого обліку стосовно застрахованих осіб, а саме звіту по найманих працівниках за 2005 рік. Зважаючи на викладене, просила у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши обставини у справі, перевіривши їх доказами, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрована виконавчим комітетом Кам'янець-Подільської міської ради Хмельницької області і перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області.

В січні 2012 року позивач звернулась до Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі із заявою про отримання довідки про відсутність заборгованості зі сплати страхових внесків.

Позаплановою перевіркою приватного підприємця за період з 01.11.2005 по 31.12.2011 року встановлене порушення п. 6 статті 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-4 від 09.07.2003 р., п. 8.1. Порядку формування та подання органам пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовується в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування персоніфікованого обліку для призначення пенсії, затвердженого постановою правління ПФУ від 10.06.2004 р. № 7-6, а саме неподання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку за 2005 рік стосовно найманих працівників (застрахованих осіб). Перевірку проведено в присутності позивача. За результатами перевірки складено акт № 13 від 19.01.2012 року.

Судом в судовому засіданні досліджено акт перевірки № 13 від 19.01.2012 року. Акт складений в присутності ОСОБА_4 та підписаний нею без зауважень або застережень.

На підставі акту перевірки винесене рішення № 21 від 20.01.2012 року, яким до ОСОБА_4 застосовані фінансові санкції у розмірі 170 грн.

Судом встановлено, що 26 січня 2012 року на адресу позивача були направлені копія рішення № 21 від 20.01.2012 року та розпорядження про усунення порушень, виявлених при проведенні перевірки. Дані документи позивачем отримані.

Відповідачем в судове засідання наданий витяг з системи персоніфікованого обліку, з якого видно, що ОСОБА_4 подала у 2006 році звіт про нарахування страхових внесків за 2005 рік стосовно себе. Разом з тим, звіт про нарахування страхових внесків за 2005 рік стосовно найманих працівників - ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 нею подано не було.

Відповідно до п. 6 статті 21 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", вимог Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10 червня 2004 року N 7-6, відомості про осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 10, 12 - 15, 18 статті 11 цього Закону, подаються до територіального органу Пенсійного фонду страхувальниками-роботодавцями, відповідними підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують цим особам заробітну плату, грошове забезпечення (заробіток), допомогу. Відомості про застрахованих осіб, зазначених у пунктах 3 і 4 статті 11 цього Закону, подаються до територіального органу Пенсійного фонду безпосередньо цими особами.

Таким чином, фізична особа - підприємець зобов'язана подавати відомості, що використовуються в системі персоніфікованого обліку стосовно себе та застрахованих осіб - найманих працівників у строки, передбачені вимогами чинного законодавства.

Позивач в обгрунтування позовних вимог не надала суду жодного доказу на підтвердження того, що у 2006 році вона подала відповідачу звіт про нарахування страхових внесків за 2005 рік стосовно найманих працівників (застрахованих осіб).

Акти звіряння розрахунків, подані позивачем як доказ відсутності заборгованості зі сплати страхових внесків, судом до уваги не беруться, оскільки наявні у них дані стосуються страхових сум, нарахованих у 2006 та 2007 роках.

Стосовно доводів позивача про те, що відповідачем при винесенні оскаржуваного рішення було застосовано норму закону - п. 5 ч. 9 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка на час винесення рішення втратила чинність, суд звертає увагу на наступне.

Згідно з абзацами 5 і 6 пункту 7 Розділу VІІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій, за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Таким чином, на час винесення оскаржуваного рішення, за відповідачем зберігались повноваження щодо застосування фінансових санкцій, якими він був наділений до набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

З огляду на викладене, оскільки позивачем не були подані відомості, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, стосовно застрахованих осіб (найманих працівників), що доводиться наявними у справі доказами, рішення відповідача про застосування до позивача фінансових санкцій № 21 від 20.01.2012 року, прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України.

Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене, суд вважає, що управлінням Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області доведено правомірність рішення № 21 від 20.01.2012 року про застосування фінансових санкцій стосовно позивача - ОСОБА_4

Керуючись положеннями Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст. ст. 158-163 КАС України, суд -


П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позову ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в м. Кам'янці-Подільському та Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області про визнання незаконним, скасування рішення № 21 від 20 січня 2012 року про застосування фінансових санкцій за подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.


Повний текст постанови виготовлено 16 березня 2012 року


Суддя/підпис/І. С. Козачок

"Згідно з оригіналом" Суддя І. С. Козачок



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація