Судове рішення #23272890

Копія

Справа № 2270/1992/12

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду


24 лютого 2012 рокум. Хмельницький


Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Козачок І.С. ознайомившись з позовною заявою Управління МВС України в Хмельницькій області до ОСОБА_1 про стягнення коштів, пов'язаних з утриманням у вищому навчальному закладі, в розмірі 12 035 грн. 42 коп, -


В С Т А Н О В И В :


Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення коштів, пов'язаних з утриманням у вищому навчальному закладі, в розмірі 12 035 грн. 42 коп.

Вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав.

П. 2 ч. 2 статті 17 КАС України встановлює, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.

Згідно з п. 15 частини 1 статті 3 КАС України публічна служба - це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Відповідно до змісту п. 15 частини 1 статті 3 КАС України служба в органах внутрішніх справ України вважається публічною службою.

Як видно зі змісту позовної заяви, питання про стягнення витрат, пов'язаних з утриманням ОСОБА_1 у вищому навчальному закладі МВС України, виникло у зв'язку з достроковим звільненням відповідача зі служби в органах внутрішніх справ, а отже, спірні відносини виникли у зв'язку з проходженням та звільненням з публічної служби.

Відповідно до ч. 3 статті 99 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Згідно з ч. 4 статті 99 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Посилання позивача на ч. 4 статті 99 КАС України до уваги не беруться, оскільки положення даного пункту статті застосовується у випадках, коли відповідачем є суб'єкт владних повноважень. Оскільки відповідач не є суб'єктом владних повноважень, дане положення застосуванню не підлягає.

З позовної заяви випливає, що позивач дізнався про порушення прав та інтересів 25 листопада 2011 року, однак звернувся до суду лише 23 лютого 2012 року.

Згідно з ч. 1 статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Виходячи зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів, судом не встановлені підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Керуючись ст. 100, 107 КАС України, суд, -


У Х В А Л И В :


Позовну заяву Управління МВС України в Хмельницькій області до ОСОБА_1 про стягнення коштів, пов'язаних з утриманням у вищому навчальному закладі, в розмірі 12 035 грн. 42 коп. залишити без розгляду .


Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.


Суддя/підпис/І. С. Козачок

"Згідно з оригіналом" Суддя І. С. Козачок



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація