Справа № 2270/1998/12
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
24 лютого 2012 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Козачок І.С. ознайомившись з позовною заявою Приватного підприємства "Укрспецізоляція" до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про зобов'язання вчинити дії.
Вважаю, що слід залишити позовну заяву без розгляду враховуючи наступне.
Зі змісту позову видно, що його предметом фактично є оскарження дій державного виконавця, пов'язаних з відмовою у прийнятті до провадження як виконавчого документу постанови, виданої Господарським судом Хмельницької області та відкриття за нею виконавчого провадження.
Постанова Господарського суду Хмельницької області від 17.06.2008 року у справі № 16/275-НА прийнята в порядку та за правилами адміністративного судочинства господарським судом, який виконував функції адміністративного суду до його утворення відповідно до вимог п. 6, 7 Розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України.
Відповідно до абз. 1 п. 6 Розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства україни.
Відповідно до абз. 5 п. 6 Розділу 7 "Прикінцеві та перехідні положення" КАС України адміністративні справи, провадження в яких було відкрито місцевими та апеляційними господарськими судами до початку діяльності відповідного адміністративного суду, розглядаються і вирішуються цими судами відповідно до абзацу першого цього пункту.
Як зазначив Вищий адміністративний суд України у абз. 7 пункту 2 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року № 3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби " до адміністративної юрисдикції також належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби під час виконання рішень, ухвалених за правилами КАС України господарськими чи цивільними судами, які виконували функції адміністративних судів до їх утворення.
Таким чином, розгляд даного позову належить до компетенції адміністративного суду.
Відповідно до ч. 1 статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з вимогами ч. 2 статті 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів видно, що про порушення прав та інтересів позивачу стало відомо після винесення 10.01.2012 року державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області Августенюком О.М. постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження щодо виконання постанови Господарського суду Хмельницької області № 16/275-НА від 17.06.2008 року.
До суду позивач звернувся з позовом 23.02.2012 року, про що свідчить відбиток штампу вхідної кореспонденції суду.
Таким чином, позивачем пропущено строк звернення до суду, визначений ч. 2 статті 181 КАС України.
Відповідно до ч.1 статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з ч. 1 статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позивачем у позовній заяві не зазначаються обставини, які стали причиною пропуску строку звернення до суду. Не встановлені підстави для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними і судом, виходячи зі змісту позову і доданих до нього матеріалів,
Керуючись ст. 100, 107 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Приватного підприємства "Укрспецізоляція" до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про зобов'язання вчинити дії залишити без розгляду .
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя І. С. Козачок