Копія
Справа № 2270/2005/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіКозачок І.С.
при секретарі Русіновій М.М.
за участі: прокурора представника позивача представника відповідача Андрущенка О.Ю. Зеленіна В.Б. Пастуха О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Заступника прокурора м. Вінниці в інтересах держави в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України в особі ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" до Закритого акціонерного товариства "Агромаш" про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1 955 грн. 00 коп., -
В С Т А Н О В И В:
Заступник прокурора м. Вінниці звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні" до Закритого акціонерного товариства "Агромаш" про стягнення штрафних санкцій у розмірі 1 955 грн. 00 коп. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 11 жовтня 2011 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області були винесені постанова № 06/20-01-063 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 1105,00 грн., та постанова № 06/20-01-064 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 850,00 грн. Дані постанови разом з копіями актів перевірок та іншими документами направлялись на адресу ЗАТ "Агромаш", ним отримані, не оскаржені та не виконані, суми штрафів не сплачені. Тому, прокурор та позивач просять стягнути з відповідача суму штрафів за вищезазначеними постановами в розмірі 1 955 грн. 00 коп..
Прокурор в судовому засіданні позов підтримав.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив позов задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечив, однак пояснив, що копії постанов, актів та інших матеріалів перевірок дійсно були отримані відповідачем, ним не оскаржувались і у встановленому законом порядку не виконані.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши обставини у справі та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що Закрите акціонерне товариства "Агромаш" є юридичною особою.
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області (далі - Державна інспекція) було проведено ряд перевірок дотримання відповідачем вимог законодавства України в сфері державного енергетичного нагляду. За результатами даних перевірок був складений акт перевірки № 06/21-01-025 від 27.09.2011 року, яким констатовані порушення відповідачем вимог галузевого законодавства України. З метою усунення виявлених порушень Державною інспекцією 03.06.2011 року винесене розпорядження № 06/21-01-056. Зазначені акт та розпорядження направлені відповідачу (лист від 06.06.2011 року № 16-15-143) і ним отримані 08.06.2011 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення з підписом уповноваженого представника відповідача.
Також, за результатами перевірки відповідача Державною інспекцією був складений акт перевірки № 06/21-01-026 від 28.09.2011 року, яким констатоване невиконання ним припису державної інспекції від 07.02.2011 року № 06/21-01-016. Зазначені документи направлялись відповідачу і ним отримані, про що свідчать наявні у справі докази.
У зв'язку із невиконанням ЗАТ "Агромаш" вищезгаданих розпорядження та припису про усунення порушення відповідачем вимог галузевого законодавства України 11 жовтня 2011 року Державною інспекцією винесені постанова № 06/20-01-063 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 1105,00 грн., та постанова № 06/20-01-064 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 850,00 грн. Дані постанови направлені на адресу ЗАТ "Агромаш" рекомендованим листом, ним отримані 14.10.2011 року, про що свідчать копії повідомлень про вручення поштового відправлення з підписом уповноваженого представника відповідача, які є серед матеріалів справи.
Представником відповідача в судовому засіданні не заперечувався той факт, що про існування невиконаних постанов про накладення штрафу відповідачу було відомо, дані постанови в судовому або адміністративному порядку не оскаржувались, суми штрафів сплачені не були.
Стаття 27 Закону України "Про електроенергетику" передбачає відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику.
Пункт 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та в сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312 передбачає, що суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений строк він стягується в судовому порядку.
Як встановлено судом, постанови про накладення штрафу відповідачем оскаржені не були і на час розгляду справи у суді не виконані. Таким чином, зазначені постанови є чинними, не скасованими, а тому підлягають виконанню.
Суд не бере до уваги доводи ЗАТ "Агромаш" стосовно того, що позивач мав можливість та повинен був заявити вищезазначені суми штрафів до реєстру вимог кредиторів в процесі розгляду справи про банкрутство ЗАТ "Агромаш", яка на даний час розглядається у господарському суді Хмельницької області. Зважаючи на те, що для стягнення штрафних санкцій на підставі постанов Державної інспекції необхідне рішення суду, позивач не може вважатись конкурсним кредитором у розумінні статей 1 та 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а тому вимоги, заявлені у даному адміністративному позові про стягнення сум штрафних санкцій є правомірними.
Враховуючи, що існування штрафних санкцій відповідачем не заперечене та не спростоване, постанови про накладення штрафів не оскаржені та не скасовані, штрафні санкції відповідачем не сплачені, що підтверджується наявними у справі доказами та поясненнями сторін, позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з закритого акціонерного товариства "Агромаш" (код 23829557) до Державного бюджету України 1955 (одну тисячу дев'ятсот п'ятдесят п'ять) грн. штрафних санкцій на р/р 31115106700006, УДК у м. Шепетівка, МФО 815013, код одержувача 23565207, код платежу 21081100.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 28 березня 2012 року
Суддя/підпис/І. С. Козачок
"Згідно з оригіналом" Суддя І. С. Козачок