Судове рішення #2338999

Справа № 2-5027/2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

24 вересня 2007 року                        Тернопільський міськрайонний суд в складі:

Головуючого                                                                            Очеретяний Є.В.

при секретарі                                                                            Шпак Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Тернополі цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства „Тернопільобленерго" в особі Тернопільського сільського району електричних мереж до ОСОБА_1,  ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач ВАТ „Тернопільобленерго" в особі Тернопільського сільського району електромереж звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 ,  ОСОБА_2  про відшкодування шкоди,  завданої внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення,  затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 р. № 1357,  посилаючись на те,  що 12.04.2005 р. працівниками Тернопільського РЕМ ВАТ „Тернопільобленерго" в присутності споживача ОСОБА_2  за адресою АДРЕСА_1 був складений акт про порушення ПКЕЕН за НОМЕР_1,  згідно якого вбачається,  що у господарстві ІНФОРМАЦІЯ_1 виявлено факт безоблікового споживання електроенергії внаслідок монтування безоблікового прихованого проводу з фазної дооблікової запобіжної колодки,  що давало можливість при викручених запобіжниках та включеному навантаженні не обліковувати електроенергію,  оскільки диск електролічильника не обертався. Розмір,  завданої шкоди,  визначеної у відповідності до п. 53 ПКЕЕН та методики обчислення розміру відшкодування збитків становить 594 грн. 29 коп.,  з яких відповідачами сплачено 100 грн. 29 коп.,  що свідчить про те,  що останні погоджувались із актом про порушення ПКЕЕН та проведеним розрахунком.  А тому просять стягнути з відповідачів 494 грн. несплаченого боргу та 93 грн. понесених ними судових витрат.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав із підстав,  викладених у позовній заяві та просить його задоволити.

Представник відповідачів ОСОБА_3  та відповідач ОСОБА_2  проти позову заперечили та просять у його задоволенні відмовити,  посилаючись на те,  що позивачем не представлено суду жодних доказів безоблікового споживання електроенергії саме з вини відповідачів,  оскільки на момент проведення перевірки 12.04.2005 р. лічильник у господарстві ІНФОРМАЦІЯ_1 був опломбований,  всі пломби знаходились на місці,  і порушень їх цілісності не виявлено,  споживачем регулярно проводилась оплата використаної електроенергії. Проведення відповідачами часткового погашення боргу здійснено не у зв"язку із визнанням своєї вини у самовільному підключенні до електролічильника і використанні безоблікової електроенергії,  а з метою запобігти відключенню будинковолодіння від електроживлення. Після заміни працівниками РЕМ електролічильника жодних проблем не виникало. Вважають,  що у даному випадку вина лежить на працівниках РЕМ,  які у 2001 р. проводили заміну лічильника у будинковолодінні ІНФОРМАЦІЯ_1 у зв"язку із несправними колодками,  та допустили порушення правил монтування приладу,  що призводило до безоблікового використання електроенергії при виключених запобіжниках. Споживачі у питаннях правильності та якості встановлення лічильника не компетентні.

Суд,  дослідивши та оцінивши докази по справі встановив такі факти.

 

Відповідно до акту НОМЕР_1 про порушення „Правил користування електричною енергією для населення" від 12.04.2005 p.,  складеного на підставі п.53 ПКЕЕН,  інженерами Тернопільського РЕМ ВАТ „Обленерго" при огляді тимчасового будинку ОСОБА_1  у АДРЕСА_1 встановлено безоблікове використання електроенергії,  а саме,  підключення безоблікової фази з дооблікових запобіжних колодок для під"єднання до установок споживача,  шляхом вмотування проводу під кришкою запобіжної колодки,  в результаті чого при викрученій фазній запобіжній пробці та ввімкненому навантаженні диск лічильника не обертається. По наслідках порушення знято пломбу РЕМ-ТС-08. Даний акт підписано споживачем ОСОБА_2 ,  яка заперечила стосовно безоблікового використання електроенергії,  зазначивши,  що встановлення та підключення електролічильника здійснювалось у 2001 р. працівниками позивача.

Того ж дня-12.04.2005 р. інженером ТМЕ ВАТ „Тернопільобленерго" ОСОБА_4 винесено припис споживачу ОСОБА_1  про усунення порушень ПУЕ та ПТЕ,  шляхом заведення кінців ввідного кабеля із запобіжних колодок на клеми електричного лічильника у строк до 22.04.2005 р. Вхід фази завести на клему-1.

15.04.2005 р. проведено пломбування клемної кришки електричного лічильника у господарстві ОСОБА_1 ,  із заведенням входу фази на клему 1 про що свідчить акт збереження пломб.

Допитані у судовому засіданні свідки ОСОБА_4,  ОСОБА_5 повідомили,  що 12.04.2005 р. під час проведення перевірки використання та експлуатації приладів обліку електроенергії в АДРЕСА_1 побутовими споживачами у господарстві ОСОБА_1  було встановлено факт безоблікового використання електроенергії,  тобто,  під кришкою запобіжної колодки з вводу був проведений провід до електромережі помешкання і при викрученій запобіжній колодці в частині будинку електрична напруга в розетках та освітлювальних приладах залишалася в той час коли електричний лічильник та інша частина кімнати були знеструмлені. Однак,  не заперечили той факт,  що вказане порушення могло бути допущене працівниками РЕМ при проведенні заміни лічильника споживачам,  оскільки у 2001 р-ці допускалось підключення лічильників не напряму,  а через запобіжні колодки,  хоча на даний час таке підключення не здійснюється.

Згідно розрахунку до акту НОМЕР_1 від 12.04.2006 p.,  проведеного у відповідності до п.53 ПКЕЕН та методики обчислення розміру відшкодування збитків,  затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22.11.1999 р. № 1416 вартість завданих позаобліковим споживанням збитків із врахуванням 20% ПДВ становить 594 грн. 29 коп.

13.04.2005 р. споживачем ОСОБА_1  згідно акту НОМЕР_1 сплачено 100 грн. 29 коп. про що свідчить розрахункова квитанція НОМЕР_2.

Як вбачається із пояснень у судовому засіданні відповідачки ОСОБА_2  та акту адміністративної комісії від 15.06.2005 p.,  кошти у сумі 100 грн. 29 коп. були сплачені відповідачами з метою недопущення відключення їх помешкання від електропостачання,  факту позаоблікового використання електроенергії не визнають,  оскільки після проведення заміни електролічильника у 2001 р. у його роботу не втручалися,  про що свідчать збереженні і непорушені пломби,  отже порушення могло бути лише з вини працівників позивача,  які неправильно встановили та підключили електролічильник.

Таким чином,  аналізуючи зібрані по справі докази у їх сукупності,  суд приходить до переконання,  що позовні вимоги ВАТ „Тернопільобленерго" в особі Тернопільського сільського району електричних мереж до ОСОБА_1 ,  ОСОБА_2  про відшкодування шкоди до задоволення не підлягають,  оскільки у судовому засіданні знайшов своє підтвердження факт позаоблікового використання електроенергії у будинковолодінні відповідачів ІНФОРМАЦІЯ_1,  однак позивачем не подано жодних доказів,  які свідчили б про наявність вини відповідачів,  здійснення ними втручання у роботу приладу обліку,  оскільки і з пояснень сторін і з матеріалів справи вбачається,  що цілісність пломбування лічильника не було порушено,  а підключення проводу з фазної дооблікової запобіжної колодки до електромережі помешкання могло бути здійснене і працівниками позивача при проведенні заміни електролічильника,    а  тому  у  задоволенні   позову  ВАТ   „Тернопільобленерго"   в   особі

 

Тернопільського сільського району електричних мереж до ОСОБА_1 ,  ОСОБА_2  про відшкодування шкоди слід відмовити за недоведеністю позовних вимог,  обмежившись стягненням сплаченої відповідачами суми.

Керуючись  ст.  ст.  60,  209 ч.1, 2, 3,  213-215,  217,  218ч.1,  294ч.1,  295 ч.4 ЦПК України,   ст.  ст. 22,  23,  1166, 1167 ЦК України,  п.п.48,  53 „Правил користування електричною енергією для населення",  суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

У задоволенні позову Відкритого акціонерного товариства „Тернопільобленерго" в особі Тернопільського сільського району електричних мереж до ОСОБА_1,  ОСОБА_2 про відшкодування шкоди - відмовити за недоведеністю позовних вимог.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація