Справа № 2 -4379 /2007рік
РІШЕННЯ
іменем України
14 вересня 2007року, Тернопільський міськрайонний суд в складі:
Головуючої Підлісної І. М.
Секретаря Миколишин А. А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання частково недійсним рішення зборів учасників товариства, зустрічним позовом товариства з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_1 про стягнення Спричиненої шкоди
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання частково недійсним рішення зборів учасників товариства, посилаючись на те, що вказаним рішенням віднесено на розрахунок по оплаті праці з ним 1 300 грн. як частково заподіяної шкоди внаслідок зайвих виплат, здійснених з приводу придбання легкового автомобіля марки ВАЗ -2131 у вересні 2004 p., оскільки вказана сума не являється зайвими грошовими витратами і на час винесення вказаного рішення сплинув встановлений законом строк, просить вказане рішення в оспорюваній частині визнати недійсним.
Товариство з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 звернулись до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_1 про стягнення спричиненої шкоди в сумі 1 300 грн., тобто в межах його середньомісячного заробітку, посилаючись на те, що ОСОБА_1 працюючи директором ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 в 2004 р. зловживаючи своїм посадовим становищем купив у свої дружини автомобіль ВАЗ - 2131, 2001 р. випуску за 61 850 грн., а фактична його вартість становить 41 548 грн., чим спричинив товариству шкоду в сумі 20 300 грн.
В судовому засіданні представник позивача - відповідача ОСОБА_1. заявлений ним позов підтримав та просив його задоволити, зустрічний позов не визнав, проти його задоволення заперечив.
В судовому засіданні представник відповідача-позивача заявлений ними зустрічний позов підтримав та просив його задоволити, позов ОСОБА_1. не визнав, проти його задоволення заперечив.
Суд, заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи вважає, що позов ОСОБА_1 підставний та підлягає до задоволення, а зустрічний позов ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 до задоволення не підлягає, виходячи з наступних міркувань.
27 грудня 2006 р. відбулись збори учасників ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 рішенням яких віднесено на рахунок часткового відшкодування товаристві нанесених збитків в розмірі місячного посадового окладу 1 300 гривень на розрахунки по оплаті праці позивача ОСОБА_1., внаслідок проведення ним зайвих виплат, здійснених з приводу придбання легкового автомобіля ВАЗ 2131 у вересні 2004p.
При визначенні розміру заподіяної відповідачу матеріальної шкоди ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 виходило з висновку спеціаліста НОМЕР_1 від 17 березня 2006 року авто товарознавчого дослідження, згідно якого орієнтовна середня ринкова вартість автомобіля ВАЗ 2131, реєстраційний НОМЕР_2, без під розбирання та огляду знизу (на підйомнику чи оглядовій ямі) станом на вересень 2004 р. становить 41 548 грн. 88 коп. і як вбачається із виписки з протоколу № 2 зборів учасників ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27 грудня 2006р. товариству спричинено збитки в сумі 20 300 грн., які полягають в тому, що в вересні 2004 р. товариством було закуплено без укладення договору купівлі-продажу у дружини позивача ОСОБА_2 легковий автомобіль ВАЗ 2131, реєстраційний НОМЕР_2, 2001 р. випуску за 61 850 грн. без проведення попередньої оцінки, а його фактична вартість становить 41 548, 88 грн. Таким чином в результаті закупівлі вказаного автомобіля позивачем було спричинено товариству збитки в сумі 20 300 гривень (61 850 - 41 548, 88 = 20 300 грн.).
Відповідно до п. 2 cт. 133 КЗпП України обмежену матеріальну відповідальність несуть керівники підприємств, установ, організацій та їх заступники, а також керівники структурних підрозділів на підприємствах, установах, організаціях та їх заступники - у розмірі заподіяної з їх вини шкоди, але не більше свого середньомісячного заробітку, якщо шкоду підприємству, установі організації заподіяно зайвими грошовими виплатами, неправильною постановкою обліку і зберігання матеріальних чи грошових цінностей, невжиттям необхідних заходів до запобігання простоям, випускові недоброякісної продукції, розкраданню, знищенню і зіпсуттю матеріальних, грошових чи культурних цінностей...
В судовому засіданні встановлено, що ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 вважає, що позивачем ОСОБА_1 заподіяно пряму дійсну шкоду підприємству в сумі 20 300 грн., внаслідок проведення ним зайвих грошових виплат.
Однак шкоду на підставі п. 2 cт. 133 КЗпП України несуть винні в цьому директори, начальники й інші керівники передбачені статутами підприємства, установи, організації чи іншим відповідним положенням.
Твердження представника відповідача ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що ОСОБА_1заподіяно матеріальну шкоду товариству внаслідок діяння, яке має ознаки діяння, що переслідується у кримінальному порядку суд до уваги не приймає, оскільки відповідачами не подано жодних доказів, які б підтверджували, що вчинення ОСОБА_1 таких діянь встановлено у порядку кримінального судочинства.
В даному випадку в суді встановлено порушення прав ОСОБА_1. в сфері трудового законодавства, які підлягають захисту шляхом задоволення заявлених ним позовних вимог і визнання недійсним рішення зборів учасників ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27.12.2006 р. в частині віднесення на розрахунки по оплаті праці з ОСОБА_1 1 300 грн., як частково заподіяної шкоди.
Що стосується вимог ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 викладених ними зустрічній позовній заяві про стягнення з ОСОБА_1 1 300 грн. заподіяної шкоди в межах середнього заробітку, то ними в суді не доведено, а судом не встановлено, що з вини ОСОБА_1 була спричинена така шкода ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 . а тому їх вимоги є безпідставними.
Крім того ч.3 cт. 233 КЗпП України передбачає, що для звернення власника або уповноваженого ним органу до суду в питаннях стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної підприємству, установі, організації, встановлюється строк в один рік з дня виявлення заподіяної працівником шкоди.
Днем виявлення шкоди слід вважати день, коли власнику або уповноваженому ним органу стало відомо про наявність шкоди, заподіяної працівником.
В суді встановлено, що договір купівлі-продажу автотранспортного засобу було укладено 24.09.2004 p., а ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 звернулась до суду з позовом 09 серпня 2007 p., тобто після спливу встановленого чинним законодавством річного строку, твердження представника ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що про спричинену шкоду їм стало відомо лише 17 березня 2006 р. після надання їм висновку спеціалістом авто товарознавцем суд до уваги не приймає, оскільки з моменту дачі вказаного висновку до дня звернення ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 до суду річний строк сплинув в березні 2007 p..
За вказаних обставин позовні вимоги ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 про стягнення з ОСОБА_1. 1 300 грн. до задоволення не підлягають.
керуючись ст.cт. 133, 136, 233 КЗпП України, cт.cт.10, 60, 212 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити. Визнати недійсним рішення зборів учасників ТОВ ІНФОРМАЦІЯ_1 від 27.12.2006р. в частині віднесення на розрахунки по оплаті праці з ОСОБА_1 1 300 грн., як частково заподіяної шкоди.
В зустрічному позові товариства з обмеженою відповідальністю ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_1 про стягнення спричиненої шкоди - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.