Справа №2-4871/07
Заочне Рішення
іменем України
24 вересня 2007 року Тернопільський міськрайонний суд в складі:
головуючого - Очеретяного Є.В.
при секретарі - Шпак Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в М. Тернополі цивільну справу за
позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про
розірвання шлюбу, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що сімейне життя між ними не склалося; відповідач залишив сім"ю заради іншої жінки, протягом дев"яти років вони проживають окремо, не підтримують шлюбні стосунки, не ведуть спільного господарства; їх шлюб існує формально. Вважає, що подальше збереження сім"ї неможливе.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала з мотивів, викладених в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з"явився повторно і про причини неявки суду не повідомив, хоча судом приймалися міри для належного його повідомлення про день, час та місце розгляду справи.
У зв"язку з цим, у відповідності до ст. 169 ч.4 ЦПК України, суд вважає неявку відповідача неявкою без поважних причин, що не перешкоджає заочному розгляду справи у його відсутності та постановлению заочного рішення на підставі наявних доказів про права і взаємовідносини сторін.
Дослідивши та оцінивши докази по справі суд встановив такі факти.
Сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 21.09.1991 року, про що свідчить свідоцтво про одруження І-ИД НОМЕР_1, видане відділом РАГС Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області України видане 07.02.2003 р.
Від даного шлюбу подружжя має неповнолітню дитину - сина ОСОБА_3.
Між подружжям існують формальні шлюбні стосунки; сторони втратили почуття поваги та любові один до одного; понад 9 років вони проживають окремо, не підтримують шлюбних стосунків, не ведуть спільного господарства. Позивач надалі не бажає зберігати сім"ю і наполягає на розірванні шлюбу.
Враховуючи наведені обставини, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін та їх неповнолітньої дитини.
Керуючись ст. ст. 88, 209 ч.1, 2; 213-215, 217, 218, 223-226, 294 ч.1, 295 ч.4 ЦПК України, ст. ст. 105, 110 Сімейного кодексу України, суд, -
вирішив:
Позов задоволити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 21.09.1991 року відділом РАГС Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області України, актовий запис НОМЕР_2.
При отриманні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути з відповідача ОСОБА_2 один неоподатковуваний мінімум доходів громадян в дохід держави. Позивача ОСОБА_1 від сплати держмита звільнити.
Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження чи апеляційну скаргу в строк
встановлений для їх подання не було подано, а у разі подання апеляційної скарги, якщо його не скасовано - після розгляду справи апеляційним судом.
Заочне рішення може бути переглянуте Тернопільським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача ОСОБА_2 поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.