Судове рішення #2339126
Справа № 2-846-07

Справа № 2-846-07

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

17 вересня 2007 року                                                                         м.  Вінниця

Староміський районний суд м.  Вінниці в складі головуючої судді Денишенко Т.О.,  при секретарі Пащенко К.І.,  з участю позивачки ОСОБА_1.,  відповідачки ОСОБА_2.,  роз­глянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Вінниці,  в приміщенні суду,  в залі судових засідань № 5 цивільну справу № 2-846/07 за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встанов­лення порядку користування земельною ді­лянкою та погребом,

 

ВСТАНОВИВ:

 

05.07.2007 року ОСОБА_1. звернулася в Староміський районний суд м.  Вінниці з позовом до ОСОБА_2. про встановлення порядку користування земельною ділянкою будинковолодіння АДРЕСА_1. Позов мотивується наступним.  Позивачка є вла­сницею 51/100 частини будинковолодіння АДРЕСА_1. Відповідачка ОСОБА_2. є власницею 49/100 частин цьо­го ж будинковолодіння. За будинковолодінням закріплена земельна ді­лянка площею 600, 00 кв.м.  Між сторонами не існує узлагодженого по­рядку користування земельною ділянкою,  тому позивачка просить суд встановити такий порядок.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. свої вимоги підтрима­ла частково,  в частині встановлення порядку користування земельною ділянкою. Наполягає встановити порядок користування земельною,  ді­лянкою будинковолодіння АДРЕСА_1,  виді­ливши їй згідно 1-го варіанту судово-технічної експертизи ділянку землі загальною площею 337, 5 кв.м. ,  оскільки вона повинна мати реальну мо­жливість догляду свого помешкання.

Відповідачка ОСОБА_2. а судовому засіданні позов визнала щодо необхідності встановлення порядку користування земельною ді­лянкою спільного будинковолодіння,  але просить встановити такий" по-

 

рядок згідно 2-го варіанту цієї ж експертизи,  оскільки цей варіант най­більше відповідає часткам співвласників у будинково л од інні.

Заслухавши пояснення сторін по справі,  з'ясувавши фактичні обста­вини справи,  дослідивши матеріали цивільної справи № 2-846/07,  про­аналізувавши докази в їх сукупності,  суд приходить до висновку,  що по­зов обґрунтований та підлягає задоволенню.

Встановленим фактичним обставинам у справі відповідають право­відносини,  що регулюються нормами права Земельного кодексу України в частині користування землею в містах та селищах,  інших населених пунктах.

Судом встановлено,  що згідно з договором довічного утримання-від 01.04.2002 року ( а. с.  6-7 ),  посвідченого в нотаріальному порядку,  пози­вачці ОСОБА_1. на праві приватної власності належить 51/100 част­ка житлового будинку з відповідною часткою господарських будівель АДРЕСА_1. Відповідачці ОСОБА_2. згід­но договору дарування від 14.07.2005 року ( а. с.  37 ) належить на праві власності 49/100 частки цього ж будинковолодіння з відповідною част­кою господарських будівель.

Рішенням виконкому Вінницької міської Ради народних депутатів від 08.01.1957 року № 1/18 за будинковолодінням сторін у справі АДРЕСА_1 закріплено земельну ділянку площею 600 кв.м.

Відповідно до п.7 Перехідних положень Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи,  що одержали у власність,  у тимчасове ко­ристування,  в тому числі на умовах оренди,  земельні ділянки у розмірах,  що були передбачені раніще діючим законодавством,  зберігають права на ці ділянки. Тобто сторони правомірно користуються земельною ді­лянкою площею 600 кв.м.  на підставі рішення виконкому Вінницької мі­ської Ради народних депутатів від 08.01.1957 року № 1/18.

Статтею 38 Земельного кодексу України визначено,  що до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в ме.жах населених пунктів,  які використовуються для розміщення житлової за­будови,  громадських будівель і споруд,  інших об'єктів загального корис­тування. Статтею  ст.  92 ЗК України визначено,  що право постійного ко­ристування - це право володіння і користування земельною ділянкою,  що перебуває у державній або комунальній власності,  без встановленого строку. Згідно зі  ст.  95 ЗК України землекористувач має право самостій­но господарювати на землі,  ач. 4  ст. 120 ЗК України визначає,  що при переході права власності на будівлю або споруду до кількох осіб право на земельну ділянку визначається.пропорційно часткам осіб у вартості будівлі та споруди. Власники та землекористувачі земельних ділянок на виконання положень  ст.  103 ЗК України повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначен­ня,  при яких власникам,  землекористувачам сусідніх земельних ділянок

 

завдається найменше зручностей ( затінення,  задимлення,  неприємні за­пахи,  шумове забруднення,  тощо).

Сторони у даній справі спільно користуються земельною ділянкою згідно з порядком,  який відображений в плані земельної ділянки за додатком 1 висновку № 574 судової будівельно-технічної експертизи від 27.08.2007 року ( а. с.  28 ). Проте належить встановити порядок користу­вання цією ділянкою між сторонами у справі на вирішення заявленого до суду спору. Суд приходить до висновку про підставність заявленого позову і можливість його задоволення та встановлення порядку користу­вання земельною Ділянкою будинковолодіння АДРЕСА_1 відповідно варіанту 1 додатку 2 згаданої експертизи,  з огля­ду на наступне.

Суд'враховує розміри ідеальних долей в загальній власності сторін на будинковолодіння АДРЕСА_1. Варіанти вста новлення порядку користування земельною ділянкою розроблені так,  аби кожному із співвласників відійшла в користування частка земельної ділянки; що найбільш наближено відповідала би долі співвласника в бу-динковолодінні. При цьому враховано необхідність проїздів до житло­вих будинків ( чи їх частин ) шириною 3, 0-3, 5 м,  те,  що для догляду за частинами будинків і здійсненням поточного їх ремонту відстань між бічною межею ділянки і стіною житлового будинку або господарської будівлі повинна бути не менше 1 м.

Згідно  ст.  88 ЦПК України стороні,  на користь якої ухвалено рішення,  суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверд­жені судові витрати. Якщо сторону,  на користь якої ухвалено рішення,  звільнено від оплати судових витрат,  вони стягуються на користь дер­жави з другої сторони. Отже,  судові витрати в даній справі з врахуван­ням витрат на ІТЗ розгляду справи,  підлягають стягненню з відповідачки ОСОБА_2.

Керуючись  ст.  124 Конституції України,   ст.   ст.  38,  92,  95,  96,  120 ч. 4,  152'Земельного кодексу України,  п.7 Перехідних його положень,   ст.  ст.  8,  208,  209, 212-215,  218,  223 ЦПК України,  суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити.

Встановити порядок користування земельною ділянкою загальною площею 600 кв.м. ,  що розташована в АДРЕСА_1,  відповідно до варіанту 1 додатку 2 висновку № 574 судової будівельно-технічної експертизи від 27.08.2007 року,  виготовленого ТОВ «Поділь­ський центр судових експертиз»,  виділивши в користування власниці 51/100 частки будинковолодіння ОСОБА_1 337, 5 кв.м. . земельної ділянки,  що позначена на плані жовтим кольором,  а вла­сниці 49/100 будинковолодіння ОСОБА_2 - 262, 5 кв.м.  земельної ділянки,  позначеної зеленим кольором.

 

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати у справі: 08, 50 гривень сплаченого державного мита,  07.50 гривень ІТЗ на розгляд справи та 400;00 гривень ( чотириста гривень 00 коп. ) вартості оплаченої судової будівельно-технічної експертизи.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рі­шення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання за­яви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Вінницької області через Староміський районний суд м.  Вінниці.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація