Справа №2-2361/07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2007 р.
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя у складі: судді Світлицької В. М., при секретарі Балихіної Н.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3. У позовній заяві позивач просить стягувати з відповідача на свою користь аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4 у розмірі V4 частини всіх доходів щомісячно до повноліття дитини. В обґрунтування позовних вимог вказано, що з відповідачем зареєстрований шлюб 18.09.2004 р. відділом РАЦСу Жовтневого районного управління юстиції м. Запоріжжя. Сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою і знаходиться на її утриманні. Відповідач матеріальну допомогу на утримання сина не оказує. Відповідач працює, крім їх сина других дітей не має.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав, проти задоволення позову не заперечує.
Суд, заслухавши пояснення позивача, відповідача, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Син проживає з матір'ю - ОСОБА_1 і находиться на її утриманні.
Згідно з довідкою філії «Дніпровська ГЕС» про заробітну плату № 218 від 21.08.2007 р. - відповідач працює стрільцем, за період з 01.02.2007 р. по 31.07.2007 р. отримав 10112 грн., інших стягувань по виконавчим листам не має.
Відповідно до ст.180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Із змісту ч. З ст. 181 СК України слідує, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері батька і (або) у твердій грошовий сумі.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.
Виходячи з матеріального становища сторін та враховуючи стан їх здоров'я, а також те, що відповідач в добровільному порядку не сплачує аліменти на утримання дитини, не має на утриманні інших непрацездатних осіб, зазначених у статті 182 СК України та не надав суду інших доказів, які б могли вплинути на визначення розміру аліментів, суд дійшов висновку, що відповідач має можливість надавати позивачу матеріальну допомогу на утримання неповнолітньої дитини.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 180, 181, 182 СК України, ст.ст. 10,11, 209, 212, 214-215,367 ЦПК, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Запоріжжя, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, працює старшим стрільцем у філії «Дніпровська ГЕС» аліменти на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка мешкає за адресою:АДРЕСА_2, працює робітником санаторію - профілакторію, на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини всіх доходів щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 05.09.2007 року до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави -судовій збір у розмірі 51 гривня 00 копійок та витрати на інформаційно-технічне забезпечення у сумі 30 гривен 00 копійок, а всього на суму 81 гривня 00 копійок. Рішення в частині суми платежу за один місяць, відповідно до ст. 367 ч. 1 п.1 ГПК України, допустити до негайного виконання. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.