Судове рішення #23402559

07.06.2012

Справа № 212/8146/2012

2/212/6519/12


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.06. 2012 року Ленінський районний суд м. Вінниці

в складі : головуючого -судді Овсюка Є.М.

при секретарі - Олійник І.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1, з участю зацікавленої особи -Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Державної реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції про встановлення про встановлення факту зміни по батькові дитини, -


ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту зміни по батькові дитини.

Заява мотивована тим, що вона являється матір'ю ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини НОМЕР_1, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції 25.07.2006р.

На момент народження дитини Заявник не перебувала в шлюбі, тому відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, в актовому записі про народження запис про батька дитини був здійснений за її вказівкою.

Вказуючи у заві по батькові своєї дитини -«ОСОБА_2», а ім'я батька -«ОСОБА_3». ОСОБА_1 особливого значення цьому не надала, вказавши перше, що прийшло на думку.

Скоро дитина - ОСОБА_2, піде до школи. У неї починається період соціальної адаптації, з'являються перші знайомства за межами родинного кола. Діти в цей період душе вразливі до зовнішніх соціальних впливів. Психологічні травми дитини отримані в такому віці можуть негативно відобразитися на її психіці на все життя.

Так сталося, що по батькові дитини «ОСОБА_2»стало предметом для образ і кепкувань з неї. Вона неодноразово приходить додому заплакана та знервована через це. Заявник, навіть, була вимушена звертатися зі своєю дочкою до дитячого психолога з цією проблемою. Однак, все-одно, у неї є підстави хвилюватися, щоб це прізвисько, яке так травмує її дитину, не закріпилося за нею після того, як вона піде до школи.

В судовому засіданні представник заявника вимоги по заяві підтримала у повному обсязі, просила їх задовольнити.

Представник зацікавленої особи в судове засідання не з'явився, суд вирішив справу розглянути у його відсутність.

Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.

ІНФОРМАЦІЯ_1 у заявника -ОСОБА_1 народилася дочка -ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини НОМЕР_1, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції 25.07.2006р., актовий запис про народження №2259 від 25.07.2006р.

Згідно ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України, при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень проводиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записується за її вказівкою.

Оскільки на той момент заявник не перебувала нізким у шлюбі, запис про батька дитини у актовому записі про народження був здійснений за її вказівкою.

На даний момент по-батькові дитини «ОСОБА_2»стало предметом для образ та кепкувань із неї. Тому подальше залишення по батькові дитини без змін буде суперечити інтересам дитини.

Згідно ст. 3 Конституції України, людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Відповідно до ч.ч. 7-8 ст. 7 Сімейного кодексу України, дитині має бути забезпечена можливість здійснення її прав установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини.

Регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.

Відповідно до ст. 155 Сімейного кодексу України, здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.

Згідно ч. 1 ст. 294 ЦК України, фізична особа має право на ім'я.

Відповідно до ст. 297 Цивільного кодексу України, кожен має право на повагу до його гідності та честі. Гідність та честь фізичної особи є недоторканими.

Згідно ч. 2 ст. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Згідно ч. 2 ст. 154 СК України, батьки мають право звертатися до суду за захистом прав та інтересів дитини як їх законні представники без спеціальних на те повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичної особи, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Керуючись ст. 3 Конституції України, ст. ст. 7, 135, 154, 155 CК України, ст.ст. 15, 294, 297 ЦК України, ч. 2 ст. 256, ст.ст. 59, 60, 257-259 ЦПК України, суд, -


ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Зобов'язати Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Державної реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції внести зміни до актового запису №2259 від 25.07.2006р. про народження ОСОБА_2, а саме змінити по батькові дитини з «ОСОБА_2»на «ОСОБА_2»та ім'я батька дитини з «ОСОБА_3»на «ОСОБА_4».


Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення.


Суддя:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація