Справа № 2-2321/12
Рішення
Іменем України
"03" квітня 2012 р. м.Житомир
Корольовський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого - судді Маслак В.П.
при секретарі Кириченко Ю.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади м.Житомира в особі Житомирської міської ради про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з даним позовом і в обґрунтування позовних вимог зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла її мати, ОСОБА_2. Після смерті матері відкрилася спадщина на належне їй майно. Позивач зазначає, що є єдиним спадкоємцем. На протязі шести місяців з моменту відкриття спадщини не зверталася до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини із поважних причин - на її утриманні знаходяться двоє неповнолітніх дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, та син ОСОБА_4, який народився ІНФОРМАЦІЯ_4, тобто через 10 днів після смерті матері ОСОБА_2. Позивач проживає у місті Києві, і враховуючи період післяпологової реабілітації та необхідність відновлення стану здоров"я, своєчасно не змогла приїхати до м.Житомир з метою подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, визначених в позові.
Відповідач в судове засідання не з'явився та подав заяву про розгляд справи у його відсутність.
Судом встановлено наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2 померла, мати позивачки, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 Згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру від 09.04.2012р., спадкова справа до майна померлої ОСОБА_2 не заводилась.
Постановою Першої житомирської державної нотаріальної контори №812/02-31 від 30.03.2012р., позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2, у зв'язку з тим, що позивач не прийняла спадщину в порядку та строк встановлений чинним законодавством.
Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини ( ч.3 ст.1272 ЦК України).
Як вбачається з матеріалів справи спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2 є її дочка - ОСОБА_1.
Звертаючись до суду з даним позовом, ОСОБА_1 зіслалася на поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини, а саме, на те, що проживає та зареєстрована у м.Києві (про що свідчить відмітка в паспорті), на її утриманні знаходяться двоє неповнолітніх дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_3), та син ОСОБА_4, який народився ІНФОРМАЦІЯ_4 (що стверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_4), тобто через 10 днів після смерті матері ОСОБА_2 Враховуючи період післяпологової реабілітації та необхідність відновлення стану здоров'я, своєчасно не змогла приїхати до м.Житомир з метою подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 3 ЦК України загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема, справедливість, добросовісність та розумність.
Враховуючи те, що в законі не міститься визначення поняття поважності причин пропущення строку для прийняття спадщини і їх поважність повинна визначатися судом у кожному випадку, виходячи з конкретних обставин справи, суд приходить до висновку про обгрунтованість заявлених вимог, та таких, що підлягають задоволенню, визнавши поважність причин пропущення позивачем строку для прийняття спадщини.
Керуючись ст. 1218,1220-1222,1261,1268-1270,1272 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 88, 208, 212, 215 ЦПК України, суд ,-
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Територіальної громади м.Житомира в особі Житомирської міської ради про встановлення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Встановити ОСОБА_1 (громадянці України, ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії НОМЕР_5 виданий Житомирським МВ УМВС України в Житомирській області 08.06.2002 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1) додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері, ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3, строком у 3 (три) місяці з часу набрання рішенням законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м.Житомир протягом десяти днів з дня його проголошення.
Головуючий суддя В. П. Маслак
- Номер: 2-3097/12
- Опис: про стягнення додаткових витрат на утримання дитини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2321/12
- Суд: Печерський районний суд міста Києва
- Суддя: Маслак В.П.
- Результати справи: залишено без розгляду
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.07.2012
- Дата етапу: 24.09.2012