Справа № 22- 0590\6690 Головуючий 1-ї інстанції - Лебеденко С.В. Категорія 57 Доповідач Резникова Л.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2012 р. м. Донецьк
Апеляційний суд Донецької області в складі:
головуючого Постолової В.Г.
суддів: Резникової Л.В., Осипчук О.В.
при секретарі - Танцюрі Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_1
на ухвалу Пролетарського районного суду м.Донецька від 17 травня 2012 року
в справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи - ОСОБА_2, Орган опіки та піклування виконкому Пролетарської районної в м.Донецьку ради, відділ державної реєстрації актів цивільного стану виконкому Грузсько-Зорянської селищної ради Гірницького району м.Макіївки Донецької області про усиновлення,-
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Пролетарського районного суду м.Донецька від 3 травня 2012 року залишено без руху заяву ОСОБА_1 про усиновлення , а ухвалою від 17 травня 2012 року вищевказана заява визнана неподаною та повернута заявникові .
Не погодившись з таким судовим рішенням ОСОБА_1 звернувся до суду з апеляційною скаргою , в якій просив скасувати ухвалу суду від 17 травня 2012 року , як таку, що не відповідає нормам процесуального права.
Апеляційний суду вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав:
Як вбачається з матеріалів справи в квітні 2012 року ОСОБА_1 звернулася в суд з заявою про всиновлення, надавши пакет документів.
Ухвалою судді Пролетарського районного суду м.Донецька від 3 травня 2012 року вказаний позов залишено без руху , оскільки надана заява не відповідає вимогам ст..119 ЦПК України, а саме до заяви не додано висновок органу опіки та піклування щодо розв*язання спору та відповідна згода матері ОСОБА_3 на усиновлення.
Оскільки заявник , у визначений судом строк не надала до суду вищевказані документи, ухвалою від 17 травня 2012 року вищевказана заява визнана неподаною та повернута заявникові.
Проте такий висновок суду не відповідає вимогам ст.252 ЦПК України, якою передбачено, що заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім'я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім'я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров'я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір'ю або батьком дитини.
2. До заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи:
1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;
2) медичний висновок про стан здоров'я заявника;
3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;
4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;
5) інші документи, визначені законом.
Таким чином нормами цивільно-процесуального законодавства, документи які витребував суд при звернені до суду з заявою про усиновлення не передбачені.
Щодо витребуваних судом документів, а саме: висновку органу опіки та
піклування щодо розв*язання спору та згоди матері ОСОБА_3 на усиновлення, то зазначені документи передбачені нормами матеріального права і є документами необхідними для вирішення питання по суті. З вказаних обставин відсутність вказаних документів при зверненні до суду з вказаним позовом , не є підставою для визнання заяви неподаною та повернення її заявникові.
З вказаних обставин, оскільки судом першої інстанції порушено порядок,
встановлений для вирішення питання про визнання неподаною позовної заяви і повернення її позивачу, відповідно до п.3ч.1ст.312 ЦПК України, ухвала суду підлягає скасуванню з передачею питання що до прийняття позовної заяви та відкриття провадження по справі на новий розгляд.
Керуючись ст..307,312 ЦПК України, апеляційний суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу Пролетарського районного суду м.Донецька від 17 травня 2012 року скасувати, справу направити до того ж суду для вирішення питання щодо відкриття провадження по справі.
Ухвала набирає чинності з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом 20 днів з дня набрання законної сили.
Судді: