Судове рішення #2347374
Справа №22ц -529/08 Головуючий в 1 інстанції: Пєшков М

Справа №22ц -529/08                                                                                     Головуючий в 1 інстанції: Пєшков М.І.

Категорія:  37                                                                                                     Доповідач: Веремчук Л.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ     СУД        ВОЛИНСЬКОЇ      ОБЛАСТІ

 

У Х В А Л А

І М Е Н Е М                   У К Р А Ї Н И

 

«18» червня 2008 року                                                                                  м. Луцьк

 

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого                        -           судді  Мудренко Л.І.,

            суддів                         -           Русинчука М.М., Веремчук Л.М.

при секретарі                        -           Лінік Т.В.

з участю:

             представника позивача   ОСОБА_4

              співвідповідача ОСОБА_3

             

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Любомльської міської ради, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку на прийняття спадщини за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Любомльського районного суду від 23 квітня 2008 року ,-

 

В С Т А Н О В И Л А:

 

            Рішенням Любомльського районного суду від 23 квітня 2008 року позовні вимоги  ОСОБА_1 до Любомльської міської ради, ОСОБА_3 про визначення додаткового строку на прийняття спадщини задоволено.

            Постановлено визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті сина ОСОБА_5 у три місяці з дня набрання рішення законної сили.

В поданій на рішення суду апеляційній скарзі ОСОБА_3, покликаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, порушення судом норм процесуального права, просила рішення суду скасувати та постановити нове  рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

В запереченні на апеляційну скаргу представник позивача ОСОБА_4 посилається на те, що рішення місцевого суду є законним, оскільки ОСОБА_3 скрила від нотаріуса про те, що є ще спадкоємиця першої черги мати покійного - ОСОБА_5 Позивачка ОСОБА_1 в свою чергу не могла  подати заяву про прийняття спадщини за законом вчасно, оскільки в силу своєї необізнаності нового законодавства не знала про шестимісячний строк подачі заяви про прийняття спадщини та є людиною похилого віку, хворою і без сторонньої допомоги не може пересуватись. 

  Апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.

Згідно до норм ст.1269 ЦПК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява подається спадкоємцем особисто.

Відповідно до ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно до ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст.1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно свідоцтва про народження  ОСОБА_5 являвся сином ОСОБА_1 і ОСОБА_6 (а.с.5) та свідоцтва про смерть ОСОБА_5 помер  ІНФОРМАЦІЯ_1(а.с.4 ).

Згідно виписки з медичної карти амбулаторного хворого, ОСОБА_1 1917 року народження,  хворіє з 2003 року, а з 2004 року здатність до самообслуговування відсутня та потребує сторонньої допомоги (а.с.6).

Колегія суддів, вважає, що місцевий суд правильно дійшов висновку про задоволення позовних вимог ОСОБА_1, врахувавши вік позивачки та її хворобу. При цьому визначивши підстави пропущення строку для прийняття спадщини останньої поважними.

            Встановлені обставини підтверджуються  наявними  в справі належними  доказами, яким суд дав правильну юридичну оцінку.

   Відповідно до ч. 3 ст. 10 та ч. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Отже, відповідачка не надала суду переконливих доказів, які б свідчили про те, що  позивачка пропустила строк для подання заяви для прийняття спадщини не з поважних причин, а тому  колегія суддів не приймає до уваги доводи даної апеляційної скарги.

Рішення суду постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права.

            Керуючись  ст. ст. 308,  315, 317, 319  ЦПК України, колегія суддів

 

 

            У Х В А Л И Л А :

 

            Апеляційну скаргу  співвідповідачки  ОСОБА_2 відхилити.

            Рішення  Любомльського районного суду від 23 квітня 2008 року в даній справі залишити без змін.

            Ухвала набирає законної сили з моменту  її проголошення  і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом  двох місяців з дня набрання нею законної сили.

           

Головуючий :

 

            Судді:

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація