"05" червня 2012 р. Справа № 3-1004/12
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 червня 2012 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Підкурганний В.В., розглянувши матеріали які надійшли від Головного державного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у місті Києві та Київській області щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код особи в матеріалах адміністративної справи відсутній, який проживає по АДРЕСА_1 та притягається до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 85 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
25 квітня 2012 року о 061 годині 30 хвилин громадянин ОСОБА_1 на р. Десна в районі с. Сувид Вишгородського району Київської області грубо порушуючи «Правила любительського та спортивного рибальства»проводив незаконний вилов риби забороненим знаряддям лову, «павук»без належного дозволу органів рибоохорони.
Зазначені дії громадянина ОСОБА_1 порушили вимоги пункту 3.15 4.4 «Правил любительського і спортивного рибальства»та вимогу статті 63 Закону України «Про тваринний світ».
Відповідно до пункту 3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства»забороняється лов водних живих ресурсів, зокрема, із застосуванням промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, у каналах теплоенергоцентралей, підвідних та скидних каналах електростанцій, у шлюзових каналах, на водоймах, що не визначені органами рибоохорони як такі, на яких дозволене любительське рибальство, без наявності відповідних документів, що дають право на здійснення лову в окремих водоймах.
Відповідно до п. 4.4. Правил любительського і спортивного рибальства»в нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органами рибохорони на спеціально відведених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою і з одним гачком та спінінгом з берега.
Відповідно до статті 63 Закону України «Про тваринний світ»порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу тягне за собою адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Відповідно до частини 4 статті 85 КУпАП, зокрема, грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) -тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
Зазначені обставини підтверджуються даним протоколом про адміністративне правопорушення з зібраними до нього матеріалами.
При обранні стягнення суд враховує конкретні обставини справи та дані про особу правопорушника.
Частиною 1 статті 40 КУпАП встановлено, що у разі якщо в результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду, громадянинові, підприємству, установі або організації, зокрема суддя районного суду під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди, незалежно від розміру шкоди, крім випадків, передбачених частиною 2 цієї статті.
З заяви заступника начальника Головного держуправління О.М. Квасильчук вбачається, що в результаті вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачена частиною 4 статті 85 КУпАП рибному господарству України у результаті незаконного вилову риби завдано матеріальної шкоди розміром 680 грн.00 коп.
З огляду на вивчені матеріали, враховуючи такси для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяного внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України затверджених КМ України, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 680 грн. 00 коп. на користь державного бюджету.
З урахуванням наведеного та керуючись статтями 33, частиною 1 статті 40, частиною 4 статті 85, статтею 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 85 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 (п'ятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 матеріальні збитки завдані ним рибному господарству України у розмірі 680 грн. 00 коп. на користь державного бюджету.
Вилучену сітку з жилки «павук»-знищити.
Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області через Вишгородський районний суд Київської області на протязі 10 днів.
Постанова підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя